10 نکته برای کمک به پایان دادن کار کودکان

۱۰ نکته برای کمک به پایان دادن کار کودکان

آیا به تازگی یک توپ فوتبال خریداری کرده‌اید؟

چیزی گلدوزی شده؟ چیزی از پنبه ساخته شده است؟ شکلات؟ لباس؟

اگر چنین است، احتمال زیادی وجود دارد که چیزی را که از کار کودک ساخته شده است خریداری کرده باشید. کار کودکان و برده‌داری چنان در تولید کالاها و خدمات از کشورهای بسیاری ریشه دوانده است که اجتناب از آن می‌تواند چالش بزرگی باشد.

تخمین زده می‌شود که بیش از ۲۰۰ میلیون کودک در سراسر جهان درگیر کار کودکان هستند و بیش از نیمی از آنها (سنین ۵ تا ۱۷ سال) درگیر نوعی کار خطرناک هستند.

تخمین زده می‌شود که بیش از ۲۰۰ میلیون کودک در سراسر جهان درگیر کار کودکان هستند و بیش از نیمی از آنها (سنین ۵ تا ۱۷ سال) درگیر نوعی کار خطرناک هستند.

1 10

کار کودکان هزاران سال است که به شکلی وجود داشته است.

اما، با افزایش جمعیت، با افزایش فقر، با گسترش جهانی شدن اقتصادی، استثمار، ظلم و تجاوز به کودکان افزایش یافته است. همانطور که چشم‌انداز جهانی اشاره می‌کنند، «فقر عامل اصلی تشدیدکننده است، اما تحصیلات، نقش‌های اجتماعی و فرهنگی سفت و سخت، طمع اقتصادی، اندازه خانواده، جغرافیا و اقتصاد جهانی همگی در این امر نقش دارند.»

فقر عامل اصلی تشدیدکننده کار کودکان است، اما تحصیلات، نقش‌های اجتماعی و فرهنگی سفت و سخت، طمع اقتصادی، اندازه خانواده، جغرافیا و اقتصاد جهانی همگی در این امر نقش دارند.

بخشی از مسئله این است که هیچ تعریف روشن و جهانی از کار کودک وجود ندارد.

آیا این همه کاری است که یک کودک انجام می‌دهد؟ فقط کارهایی که ظالمانه یا استثمارگرانه هستند؟ آیا کار با خانواده به حساب می‌آید؟ چقدر جوان برای کار کردن خیلی جوان است؟

یک کتاب، زندگی به عنوان یک کودک کار، این تمایز را ایجاد کرد:

وظیفه کودک “کاری است که به هیچ وجه در رشد کودکان یا تحصیل آنها تداخلی ایجاد نمی‌کند.”

وظیفه کودک “کاری است که به هیچ وجه در رشد کودکان یا تحصیل آنها تداخلی ایجاد نمی‌کند.”

2 9
کار کودک «کاری است که از نظر روحی، جسمی، اجتماعی یا اخلاقی خطرناک و برای کودکان مضر است یا در آموزش آنها اختلال ایجاد می‌کند. بنابراین، این کار است که کودکان را از کودکی، توانایی و منزلتشان محروم می‌کند.»

سازمان بین المللی کار(International Labor Organization) کار کودک را به عنوان کاری تعریف می‌کند که:

از نظر روحی، جسمی، اجتماعی یا اخلاقی خطرناک و برای کودکان مضر است. و از طریق:

محروم کردن آنها از فرصت حضور در مدرسه؛

الزام آنها به ترک پیش از موعد مدرسه؛ یا

آنها را ملزم می‌کند تا حضور در مدرسه را با کار بسیار طولانی و سنگین ترکیب کنند.

همانطور که ILO می‌گوید:

«در شدیدترین شکل‌های خود، کار کودکان شامل بردگی کودکان، جدا شدن از خانواده‌هایشان، قرار گرفتن در معرض خطرات و بیماری‌های جدی و/یا رها شدن برای مراقبت از خود در خیابان‌های شهرهای بزرگ – اغلب در سنین بسیار پایین است. اینکه آیا اشکال خاصی از «کار» را می‌توان « کار کودک » نامید یا نه، بستگی به سن کودک، نوع و ساعات کار انجام شده، شرایطی که تحت آن انجام می‌شود و اهدافی که توسط کشورها دنبال می‌شود، دارد.

3 11
کار کودکان مایه شرمساری است. کار کودکان را متوقف کنید بگذارید دانش کسب کنند نه پول. به کار کودک نه بگویید، به آموزش بله.

برخی افراد همچنین استدلال می‌کنند که تعاریف «کودک» و «کار» اغلب از دیدگاه غربی توسعه یافته‌اند که دیدگاه‌های فرهنگ‌های دیگر را منعکس نمی‌کند.

صرف نظر از مبهم بودن تعاریف، اکثر کشورها قوانینی دارند که میزان و نوع کار کودکان را محدود می‌کند. اما، این بدان معنا نیست که آنها تأیید یا اجرا می‌شوند.

کودکان در چه نوع “کاری” مشغول هستند که می‌تواند کار کودک تلقی شود؟

قالی بافی، آجرسازی، کشاورزی، جدا کردن وسایل الکترونیکی سمی، فروش، پخت و پز، غواصی برای ماهی، یا خدمت به عنوان کارگر جنسی، کارگر خانگی، کودک سرباز و غیره. این لیست پایانی ندارد.

روز جهانی مبارزه با کار کودکان هر سال در ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) برگزار می‌شود.

روز جهانی مبارزه با کار کودکان هر سال در ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) برگزار می‌شود.

در اینجا چند نکته برای کمک به پایان دادن به کار کودکان وجود دارد:

  • خودت را آموزش بده

از منابعی مانند مواردی که در اینجا پیشنهاد شده است استفاده کنید و سپس آنچه را که یاد می‌گیرید با دوستان، خانواده، همکاران و دیگران به اشتراک بگذارید و با هم کار کنید تا قدرت «رای دادن» خود را افزایش دهید.

  • با فروشگاه های خرده فروشی، تولید کنندگان و واردکنندگان تماس بگیرید.

لطفاً از آنها در مورد منشا محصولاتشان سؤال بپرسید. به آن‌ها بگویید که می‌خواهید محصولاتی بخرید که شامل کار کودکان نمی‌شود، و به آن‌ها پیشنهادهایی برای محصولات و خدمات اخلاقی بدهید که می‌توانند در عوض ارائه دهند.

  • تا جایی که امکان دارد، محصولاتی را بدون استفاده از تجارت منصفانه خریداری نکنید.

وقتی نمی‌توانید استفاده شده بخرید. یا قرض بگیرید، به اشتراک بگذارید، تجارت کنید، خودتان آن را بسازید، و غیره. به دنبال برچسب های معتبر تجارت منصفانه مانند Fair Trade Certified، Fairtrade America، و برچسب Goodweave باشید تا مطمئن شوید که از شیوه‌های مثبتی حمایت می‌کنید که شامل کار کودک نمی‌شود.

همچنین مطمئن شوید که از فهرست شکلات پروژه توانمندسازی غذایی استفاده کنید تا مطمئن شوید که شکلاتی که می‌خرید با استفاده از کار کودک ساخته نشده است.

  • غذای خود را بیشتر پرورش دهید.

از بازارهای کشاورزی خرید کنید (ابتدا شیوه‌های کار آنها را تأیید کنید)، کشاورزی با حمایت جامعه، و مزارع U-Pick.

  • زمان و پول خود را به اشتراک بگذارید

از مصرف لاته یا آرایش گران قیمت روزانه صرف نظر کنید یا دور ریز غذا را تا جای امکان حذف کنید و این پول را به سمت حمایت از گروه‌های معتبری که به رهایی کودکان از کار استثمارگرانه کمک می‌کنند و به آنها کمک می‌کنند تا تحصیلات خوبی داشته باشند، اختصاص دهید. تا زمانی که می‌توانید زمان خود را به صورت داوطلبانه اختصاص دهید.

  • با قانونگذاران محلی، منطقه‌ای و ملی تماس بگیرید.

از آنها بخواهید قوانینی را تصویب کنند که تضمین کند هیچ محصولی در شهر/ایالت/کشور شما با کار کودکان ساخته نمی‌شود و آنها را تشویق کنید تا «آیین‌های رفتاری» را اتخاذ کنند که شامل توجه به شیوه‌های انسانی، پایدار و عادلانه است.

  • با مشاغلی تماس بگیرید که در کشورهایی که کار کودک دارند تجارت می‌کنند.

آنها را تشویق کنید تا بر مقامات دولتی برای انجام اقدامات مناسب و مشاغلی که از کار کودکان استفاده می کنند فشار بیاورند تا از شیوه‌های تجارت پایدار و منصفانه استفاده کنند.

  • اخلاقی سرمایه گذاری کنید

اگر سهامدار هستید، از صدای خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که شرکت‌های شما از شیوه‌های انسانی، پایدار حمایت می‌کنند که شامل کار کودکان نمی‌شود.

  • با رهبران دولت تماس بگیرید.

برای سران کشورهایی که هر گونه بردگی/کار اجباری کودکان را مجاز می‌دانند نامه بنویسید و از آنها بخواهید قوانین خود را تقویت و اجرا کنند و فرصت‌های آموزشی برای کودکان و فرصت‌های تجاری انسانی و پایدار برای بزرگسالان را افزایش دهند.

  • دیگران را آموزش دهید.

در مدارس، جوامع مذهبی، سازمان‌های غیرانتفاعی و سایر گروه‌ها مطالب مرتبط با این موضوع را ارائه دهید تا آنها را در مورد مسائل مربوط به کار کودکان آموزش دهید و اقدامات مثبت را تشویق کنید.

توقف چنین اعمال موذیانه آسان نیست، اما همه ما می‌توانیم برای بهبود شرایط کودکان، کاهش سهم خود در کار کودکان و تسهیل پایان دادن به ستم و استثمار کودکان، انتخاب‌هایی داشته باشیم.

5 5
در روز جهانی مبارزه با کار کودکان شرکت کنید و صدای خود را برای آینده کشورتان بلند کنید!
کودکان آینده جامعه ما هستند. بیایید با جلوگیری از کار کودکان آن را بهتر کنیم!
حمایت از کودکان! آنها را از بردگی نجات دهید! کار کودکان را متوقف کنید!

مقالات مرتبط

روز جهانی مبارزه علیه کار کودکان

روز جهانی مبارزه با کار کودکان

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

روز جهانی مبارزه با کار کودکان

روز جهانی مبارزه با کار کودکان عنوان مورد تایید سازمان بین المللی کار (ILO) است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ با هدف افزایش آگاهی و فعالیت برای جلوگیری از کار کودکان آغاز شد. این کنوانسیون با تصویب کنوانسیون شماره ۱۳۸ سازمان بین المللی کار در مورد حداقل سن برای اشتغال و کنوانسیون شماره ۱۸۲ سازمان بین المللی کار در مورد بدترین اشکال کار کودکان تشکیل شد.

روز جهانی مبارزه علیه کار کودکان

امروزه میلیون ها دختر و پسر زیر ۱۸ سال به عنوان کودک کار مشغول به کار هستند. ۷۳ میلیون کودک در معرض بدترین اشکال کار کودکان هستند که سلامت جسمی، اخلاقی یا روانی کودکان را به خطر می اندازد. چرا این اتفاق می افتد؟ و چه کاری می توان انجام داد؟

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

گفت‌وگو