رئیس خود بودن می تواند نتیجه دهد، اما نه همیشه با پرداخت زیاد

رئیس خود بودن می‌تواند نتیجه دهد، اما نه همیشه با پرداخت زیاد

برای نسل‌ها، مردم رویای این را داشته‌اند که خودشان دست به کار شوند، کسب‌وکار خودشان را راه‌اندازی کنند، رئیس خودشان باشند و در حالت ایده‌آل پول زیادی در این فرآیند به دست آورند.

به نظر می‌رسد که این احساسات امروز در بحبوحه کمبود حاد نیروی کار که به کارکنان این اهرم را در بازار داده است تا شغل خود را با نرخ‌های بی‌سابقه ترک کنند و پست‌ها و مسیرهای شغلی جدید را امتحان کنند، زنده و فعال است. اما بر اساس مقاله اخیر دانشکده بازرگانی هاروارد، خوداشتغالی، گزینه ای که بنابر گزارش‌ها بسیاری از کارگران در طول به اصطلاح استعفای بزرگ دنبال می‌کنند، ممکن است مانند گذشته پردرآمد نباشد.

1 8

ویلیام آر. کر(William R. Kerr)، پروفسور مدیریت بازرگانی در دانشکده بازرگانی هاروارد می‌گوید این مقاله که «تحول خوداشتغالی» نامیده می‌شود، تغییرات فاحشی را در ۵۰ سال گذشته در ترکیب و درآمد نیروی کار مستقل نشان می‌دهد.

این مقاله که «تحول خوداشتغالی» نامیده می‌شود، تغییرات فاحشی را در ۵۰ سال گذشته در ترکیب و درآمد نیروی کار مستقل نشان می‌دهد.

در حالی که تعداد مشاغل توسط پیمانکاران مستقل ثابت مانده است، کارآفرینان کمتری تصمیم می‌گیرند که سرمایه گذاری قابل توجهی را راه اندازی کنند – و این همان مشاغلی هستند که معمولاً با بازده بالاتر پاداش می‌گیرند. علاوه بر این، کارآفرینی محلی «شهر زادگاه» در طول پنج دهه گذشته کاهش یافته است و بعید است که افراد خوداشتغال بیشترین درآمد را در جوامع خود داشته باشند.

کر توضیح می‌دهد: «به دست آوردن سود قابل توجه در سطوح کوچکتر سخت‌تر شده است. «به کار بردن اعداد سخت است. واضح است که داستان‌های موفقیت در آن حوزه‌ها وجود دارد، اما امروز داستان‌های موفقیت کمتری وجود دارد. در سطح کلان، فشار سود بسیار سخت است.»

«به دست آوردن سود قابل توجه در سطوح کوچکتر سخت‌تر شده است. واضح است که داستان‌های موفقیت در آن حوزه‌ها وجود دارد، اما امروز داستان‌های موفقیت کمتری وجود دارد. در سطح کلان، فشار سود بسیار سخت است.»

این تحقیق یک داستان هشدار دهنده برای کارآفرینان بالقوه ارائه می‌دهد و صنایعی را شناسایی می‌کند که در آن افراد خوداشتغال هم با مشکل مواجه شده‌اند و هم پیشرفت کرده‌اند.

استارت آپ‌های با سرمایه بالا کاهش یافته‌اند

کر می گوید از سال ۱۹۷۰ به وضوح تغییری در آرایش افراد خوداشتغال به سمت زمینه‌هایی که به سرمایه اولیه کمتری نیاز دارند، مانند ساخت و ساز و مراقبت از کودکان، رخ داده است. صنایعی که به سرمایه راه اندازی بیشتری نیاز دارند – مانند کشاورزی، خرده فروشی، تجارت و هتل‌ها – از ۵۵ درصد خوداشتغالی در سال ۱۹۷۰ به ۲۳ درصد در دهه گذشته کاهش یافته‌اند.

کر و همکارانش توضیحات احتمالی برای کاهش، از جمله تغییرات در گزینه‌های دستمزد، چشم‌انداز رقابتی و مسائل مالی را تحلیل کردند. محققان در نهایت به این نتیجه رسیدند که عملیات در مقیاس کوچکتر در صنایع با سرمایه بالا، مانند فروشگاه های خرده فروشی کوچک و مراکز پزشکی مستقل، درآمد کمتری دارند.

در همین حال، به گفته محققان، درآمدهای خوداشتغالی در صنایع با سرمایه بالا و پایین در مقایسه با دستمزدی که سازمان‌ها به کارگران پرداخت می‌کنند، به شدت کاهش می‌یابد.

به عنوان مثال، در سال ۱۹۷۰، ۱۱ درصد از افراد خوداشتغال در صنایع با سرمایه راه‌اندازی بالا جزو ۵ درصد پردرآمدترین افراد در آن سال بودند و بیش از ۱۴ درصد از افراد خوداشتغال در صنایع کم سرمایه استارت‌ آپ در آن دسته از ثروتمندترین افراد قرار داشتند. این مطالعه می‌گوید تا سال ۲۰۱۸، آن درصد از افراد خوداشتغال که درآمد بالایی داشتند به ترتیب به ۹.۷ درصد و ۶.۸ درصد کاهش یافته است.

آیا مردم باید کسب و کار خود را راه اندازی کنند؟

در حالی که کر می‌گوید این داده‌ها نباید افراد را از دست زدن به خوداشتغالی منصرف کند، کسی که به فکر افتتاح یک کسب‌وکار کوچک است که به سرمایه اولیه بالایی نیاز دارد، مانند یک هتل کوچک، ممکن است نیاز داشته باشد که خطرات را بسنجید. کر خاطرنشان می‌کند، واقعیت این است که کسب سود قابل توجه در یک هتل تنها سخت تر از یک متل زنجیره ای است.

واقعیت این است که کسب سود قابل توجه در یک هتل تنها سخت تر از یک متل زنجیره ای است.

2 10

اما کر تأکید کرد که یافته‌ها دلیلی برای دلسرد شدن در تلاش برای خوداشتغالی ندارند. در واقع، وسوسه کار مستقل مانند همیشه قوی است، به طوری که خوداشتغالی ۹.۳ درصد از نیروی کار ایالات متحده را در سال ۲۰۱۸ تشکیل می‌دهد، در حالی که این رقم در سال ۱۹۷۰، ۷.۸ درصد بود، با صنایع سرمایه کمتر مانند خدمات شخصی، ساخت و ساز و مراقبت از کودکان، شکوفا شده است.

علاوه بر این، مطالعات قبلی نشان داده است که عوامل دیگری بیشتر از حقوق، انگیزه افراد خوداشتغالی را ایجاد می‌کند. کر می گوید که درآمد آنها کاملاً با دلار سنجیده نمی‌شود.

یافته‌ها دلیلی برای دلسرد شدن در تلاش برای خوداشتغالی ندارند. در واقع، وسوسه کار مستقل مانند همیشه قوی است.

کر می‌گوید: «مسئله این است که رئیس خود باشید، زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانید، انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشید و تعادل بین کار و زندگی داشته باشید. “اینها دلایل واقعا قدرتمندی هستند.”

3 6

مقالات مرتبط

بهره‌وری و روحیه: چرا کارکنان مثبت کار بیشتری انجام می‌دهند؟

اما چه چیزی در وهله اول باعث خوشحالی کارکنان می شود؟ و چرا این درست است که آنها احتمالاً کار بیشتری انجام می دهند؟ در این مقاله، ما نگاهی دقیق‌تر به ارتباط بین روحیه بالا و سطوح بالاتر بهره‌وری خواهیم داشت تا مشخص کنیم که چرا کارکنان مثبت کار بیشتری انجام می‌دهند.

فقدان دانشمندان زن به معنای درمان‌های پزشکی کمتر برای زنان است

اگرچه زنان اغلب محصولاتی را برای جنسیت خود اختراع می کنند یا مشکلات را حل می کنند، اما این کار را منحصرا انجام نمی دهند. تیم‌های تحت رهبری زنان نیز بیماری‌هایی را مطالعه می‌کنند که هم مردان و هم زنان را بیشتر از تیم‌های تحت رهبری مردان تحت تأثیر قرار می‌دهند.

چگونه کلیشه‌های جنسیتی اعتماد به نفس زنان را از بین می‌برد

برای دستیابی به موفقیت حرفه ای، افراد باید در حین کار در تیم های تصمیم گیری، نظرات خود را ابراز کنند و از ایده های خود دفاع کنند، بنابراین اگر زنان در مورد موضوعات مردانه ساکت بمانند – و اگر ایده های آنها کمتر مورد توجه قرار گیرد، مشکل ساز است. کافمن می گوید آنها را بیان کنید.

این مقاله می‌گوید: «کار ما نیاز به ساختار تصمیم‌گیری گروهی را به گونه‌ای نشان می‌دهد که با استعدادترین اعضا، با وجود کلیشه‌های جنسیتی، هم داوطلب می‌شوند و هم برای مشارکت‌شان شناخته می‌شوند.»

آنچه منابع انسانی برای موفقیت نیاز دارد

اگر احساس می‌کنید سازمان شما سیستم‌های منابع انسانی زیادی دارد، ممکن است باور این اعداد دشوار باشد، اما سازمان‌ها هنوز این هدف را ندارند.

بسیاری از رهبران وقتی متوجه می شوند که افرادشان مولد نیستند یا وقتی کارمندان خوب کار را ترک می کنند، نگاه خود را به منابع انسانی معطوف می کنند – اما فرهنگ قوی شرکت – نوعی که کارمندان برتر را حفظ می کند – از رهبران شروع می شود.

به عبارت دیگر، بخش منابع انسانی شما ممکن است برای موفقیت راه اندازی نشود – و نمی توانند – بدون حمایت رهبری شما.

مطالعات نشان می‌دهد که دادن پول بلاعوض به مردم برای سلامتی آنها مفید است

بر اساس بررسی علمی تعداد زیادی تحقیقات، وقتی افرادی که در کشورهایی مانند مالاوی، اندونزی و اکوادور در فقر زندگی می کنند، بدون نیاز به انجام کاری، پول نقد دریافت می کنند، سلامت بهتری خواهند داشت.

گفت‌وگو