9 راه عالی برای راضی نگه داشتن کارمندان

۹ راه عالی برای راضی نگه داشتن کارمندان

چند وقت یکبار به این فکر می‌کنید که آیا کارمندانتان از شغل خود راضی هستند یا خیر؟ ما فقط در مورد حقوق و مزایای مختلفی که دریافت می‌کنند صحبت نمی‌کنیم (اگرچه اینها هم مهم هستند)، بلکه درباره احساس واقعی آنها نسبت به کاری که انجام می‌دهند صحبت می‌کنیم.

انواع مختلفی از رهبران وجود دارد، اما تنها بهترین آنها می‌توانند اهمیت حضور کارکنان خود را برای ایجاد تفاوت در دفتر درک کنند. خوشحال کردن کارمندان باعث بهبود اثربخشی کلی در محیط کار و همچنین روابط بین فردی بهتر می‌شود.

انواع مختلفی از رهبران وجود دارد، اما تنها بهترین آنها می‌توانند اهمیت حضور کارکنان خود را برای ایجاد تفاوت در دفتر درک کنند.

1 13

در اینجا ۹ راه عالی برای راضی نگه داشتن کارمندان آورده شده است.

۱. از خودتان شروع کنید

چه نوع تصویری از خودتان برای کارمندانتان ارسال می کنید؟ اگر همیشه فقط کار می‌کنید و سخت‌گیر هستید و هیچ فرصتی برای اشتباه یا نوآوری ندارید، می‌توانید مطمئن باشید که کارکنان شما هنگام رسیدن به دفترشان خوشحال نخواهند شد. حقیقت این است که شما مرکز شرکت خود هستید، به این معنی که لحن و انرژی افراد در آن به شدت به شما بستگی دارد. همچنین به رفتار و زبان بدن خود فکر کنید. همیشه جا برای تغییری وجود دارد که می‌تواند برای شما و کارمندانتان مفید باشد.

2 12

۲. به کارمندان خود اطلاع دهید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است

یکی از چیزهایی که بسیاری از افراد از محل کار خود شکایت دارند این است که آنها واقعاً مطمئن نیستند که اغلب اوقات در شرکت چه اتفاقی می‌افتد. آنها فقط در مورد مهمترین رویدادها مطلع می‌شوند، اما در مورد عملکرد کلی و نحوه انطباق آنها با کار واقعاً آگاهی ندارند. سعی کنید کمی اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در شرکت می‌گذرد ارائه دهید، تا آنجا که فکر می‌کنید عاقلانه است به اشتراک بگذارید. این حرکت کوچک می‌تواند شما را به مسیری طولانی برساند، زیرا هر یک از کارکنان با دیدن نقش خود در مکانیسم ساعتی که شغل شماست، احساس اهمیت و اعتماد بیشتری می‌کند.

3 11

۳. وقتی کارمندان کار خود را خوب انجام دادند آنها را تشویق کنید

ویژگی دیگری که اغلب در رهبران خود نمی‌بینیم. به نوعی، مردم بر این باورند که تمجید کردن از کسی برای کار خوب انجام شده باعث می‌شود که او ضعیف به نظر برسد یا کارمند شروع به فکر کردن بیش از حد به خودش کند. در واقعیت برعکس این اتفاق می‌افتد. وقتی می بینید که شخصی کار خوبی انجام می‌دهد، به وضوح به آن اشاره کنید و غرور او را تماشا کنید. سخنان شما همچنین آنها را تشویق می‌کند که بیشتر نظر خوب شما را بخواهند و حتی بهتر عمل کنند.

4 9

۴. یک رفتار برای همه مناسب نیست

اگرچه آسان‌تر است، اما نباید همیشه به کارکنان خود به عنوان یک ارگانیسم نگاه کنید. درعوض، رویکرد فردی را امتحان کنید و مکالمه‌های انفرادی داشته باشید که همیشه نباید مربوط به کار بدی باشد که انجام داده‌اند. شاید فقط هر از چند گاهی برای گپ زدن به دفترشان بروید، به آنها اجازه دهید کمی در مورد کاری که روی آن کار می‌کنند، نحوه جمع آوری آن به شما بگویند و درباره افرادی که برای شما کار می‌کنند اطلاعات بیشتری کسب کنید. همه آنها علاقه شما را خواهند دید و احساس اهمیت و قدردانی بیشتری می‌کنند.

6 4

۵. بهبود محیط کار

این با ایجاد یک فضای کاری انسانی آغاز می‌شود. متأسفانه، بسیاری از ما در اتاقک‌هایی با چراغ‌های فلورسنت گیر کرده‌ایم که به آرامی اراده ما را برای کار از بین می‌برند. سعی کنید فضای اداری خود را تا جایی که ممکن است سبک کنید و اگر نور طبیعی است، همه جا را روشن کنید. گیاهان را بیاورید، به کارکنان خود اجازه دهید مناطق کاری خود را شخصی سازی کنند تا بتوانند در فضای خود احساس امنیت و راحتی داشته باشند.

7 4

۶. به آنچه آنها برای گفتن دارند گوش دهید

چه یک تصمیم مهم در سراسر شرکت باشد، چه فقط شکایتی که باید درباره آن به شما بگویند، صدای کارمندان خود را نادیده نگیرید. از آنها نظر بخواهید، صمیمانه در مورد پیشنهادات آنها فکر کنید و از آنها نهایت استفاده را ببرید. به این ترتیب شما در یک موقعیت برد-برد قرار می گیرید – نه تنها افرادی که برای شما کار می کنند احساس اعتماد و ارزش می‌کنند، بلکه می‌توانید بینش و افکار خوبی برای هر موقعیتی که دارید به دست آورید.

8 1

۷. از به چالش کشیدن کارمندان خود نترسید

هیچ چیز بیشتر از دادن یک تکلیف مهم به یک کارمند مشتاق که فقط منتظر فرصتی است تا ارزش خود را نشان دهد، ایجاد «اعتماد» نمی‌کند. همچنین، اگر فکر می‌کنید که یکی از کارکنان شما پتانسیل‌های خود را به‌کار نمی‌برد، چالش جدیدی را برای او در نظر بگیرید، چیزی که باعث می‌شود او بسیار سخت کار کند، اما پاداش‌ها ارزشش را دارند. جدا از سود مادی، کارمند شما احساس خواهد کرد که اعتماد شما را به دست آورده است و شما یک کارمند عالی خواهید داشت.

9

۸. تیم‌سازی یک امر ضروری است!

سرمایه‌‎گذاری در فعالیت های اجتماعی و همه اشکال تیم سازی ضروری است و برای پویایی اجتماعی شرکت به عنوان یک کل مفید خواهد بود. یکی از بهترین (و ساده‌ترین) راه‌ها برای مقابله با جنبه‌های اجتماعی کارکنان، ترتیب دادن ساعات مکرر شادی است، که در طی آن می‌توانید در فضایی آرام‌تر با کارمندان خود معاشرت کنید.

99

۹. درباره اینکه چه کسی برای شما کار می‌کند بیشتر بدانید

این بدان معنا نیست که تمام جزئیات موجود در رسانه‌های اجتماعی را در مورد آنها بررسی کنید، بلکه به صورت رو در رو با آنها درگیر شوید. اگر یک کسب و کار کوچک دارید، برای همه کارمندان خود وقت بگذارید، آنها را برای یک قهوه یا ناهار بیرون ببرید و یک مکالمه معمولی داشته باشید، نه لزوماً مرتبط با تجارت. اگر شرکت شما بزرگتر است، پس از نزدیک با مدیران خود کار کنید تا آنها را بشناسید و آنها نیز همه افرادی که برای شما کار می‌کنند را بشناسند.

121

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

چرا اهمال کاری می‌کنیم؟

اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها، امری است که بسیاری از افراد با آن درگیرند و آن را ناشی از تنبلی خود می‌دانند، اما باید بدانید اهمال کاری به تنبلی یا مدیریت نامناسب زمان ارتباطی ندارد و تعللی است که بیشتر مربوط به خلق و خو و احساسات منفی است. اما راه‌هایی برای رهایی از آن نیز وجود دارد.

صداقت در رهبری: چگونه فرهنگ حقیقت را بسازیم

حقیقت و صداقت مهم هستند، اما به سادگی قابل دسترس نیستند. ما ممکن است در مجموع برای حقیقت ارزش قائل شویم، اما در طول تاریخ تعهد خود را نسبت به آن ساده کرده ایم. نتیجه ضعف فزاینده در درک ما از صداقت و چگونگی انجام آن در زندگی ما بوده است – زندگی فردی ما، زندگی سیاسی ما، و مهمتر از همه برای این مقاله، زندگی سازمانی ما.

گفت‌وگو