8 روش برای ایجاد مرزهای سالم در محل کار

۸ روش برای ایجاد مرزهای سالم در محل کار

اگر احساس می‌کنید شغلتان شما را در آستانه فرسودگی شغلی قرار داده است، تنها نیستید. مطالعات نشان می‌دهد که اکثر بزرگسالان شاغل معمولاً استرس ناشی از کار را تجربه می‌کنند. استرس باعث می‌شود که روزانه تعداد زیادی کارمند از کار غیبت کنند.

اکثر بزرگسالان شاغل معمولاً استرس ناشی از کار را تجربه می‌کنند.

با پیشرفت تکنولوژی، مرز بین زندگی کاری و شخصی ما به طور فزاینده ای مبهم شده است و برای بسیاری، مرزها تقریباً وجود ندارند. اگر اغلب متوجه می‌شوید که بیشتر از آنچه که می‌توانید کار می‌کنید یا به طور مرتب تحت فشار هستید، بازگرداندن کنترل ضروری است. این با ایجاد مجدد آن مرزهای حرفه‌ای که از آنها عبور کرده‌اند آغاز می‌شود.

در زیر هشت راه برای تعیین مرزهای محل کار سالم برای محافظت از رفاه، افزایش بهره‌وری و بهبود تعادل بین کار و زندگی آورده شده است.

۱. کمک بخواهید

با وجود سطوح بالای استرس در محل کار، معمولاً کارمندان در سکوت رنج می‌برند. تحقیقات نشان می‌دهد که حجم کاری بزرگ‌ترین عامل استرس در محل کار است، چیزی که مدیران می‌توانند به آن کمک کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که حجم کاری بزرگ‌ترین عامل استرس در محل کار است، چیزی که مدیران می‌توانند به آن کمک کنند.

این مسئولیت یک مدیر است که اطمینان حاصل کند که تیم آنها با وظایف خود کنار می‌آیند و از رفاه آنها حمایت می‌شود. دفعه بعد که احساس استرس کردید، حتما به رئیس خود نزدیک شوید و به او بگویید که چه احساسی دارید، زیرا ارتباط صادقانه تنها راهی است که آنها متوجه می‌شوند که شما در حال مبارزه هستید. با هم، می‌توانید حجم کاری خود را مرور کنید، وظایف کلیدی را اولویت‌بندی کنید و تعیین کنید کدام کار می‌تواند منتظر بماند یا واگذار شود و به تعیین مرزهای واقعی در مورد ظرفیت کمک کنید.

2 4

۲. محدودیت‌های خود را تعیین کنید

یکی از دلایلی که کارمندان غرق کار می‌شوند این است که برای خود حد و مرزی تعیین نمی‌کنند تا از آنها پیروی کنند. محدودیت‌های تحمیلی برای حفظ تعادل بین کار و زندگی بسیار مهم است، خواه هر روز یک ساعت برای ناهار صرف کنید یا عصرها ایمیل‌های کاری را چک نکنید. اگرچه ممکن است در ابتدا رعایت این مرزها دشوار به نظر برسد، اما به زودی متوجه خواهید شد که بدون اینکه دائماً در دسترس همکاران خود باشید، می توانید یک کارمند عالی باشید و زمانی که فرصتی برای خاموش کردن داشته باشید، بهره‌وری بیشتری خواهید داشت.

1 2

۳. آشکارا ارتباط برقرار کنید

هنگام تعیین حد و مرزهای حرفه‌ای، باید این موارد را با همکاران و مدیران خود در میان بگذارید. اگر نمی‌توانید پروژه‌ای را با مهلت کوتاه انجام دهید، صادق باشید. اگر نمی‌خواهید همکارانتان در زمانی که در مرخصی هستید با شما تماس بگیرند، به آنها اطلاع دهید. مرزها فقط زمانی می‌توانند به شما خدمت کنند که تیم شما در حلقه باشد، و اگر خطی رد شد، بهتر است به آن توجه کنید. اگر در مورد مرزها نگرانی دارید، با مدیر خط خود جلسه‌ای ترتیب دهید تا به شما وقت اختصاص داده تا درباره آنها صحبت کنید.

3 3

۴. متوجه شوید که می‌توانید نه بگویید

دلایل متعددی وجود دارد که چرا مردم برای نه گفتن با مشکل مواجه می‌شوند، اما این کلمه دو حرفی ابزاری قدرتمند برای جلوگیری از سرخوردگی و خستگی است. وقتی از شما خواسته می‌شود کاری را انجام دهید که می‌دانید نمی‌توانید آن را مدیریت کنید، باید واقع‌بین باشید به هر حال آن را قبول نکنید و به بهترین‌ها امیدوار باشید، زیرا این یک دستور العمل مطمئن برای فرسودگی شغلی است.

4 2

۵. ساختار داشته باشید

ایجاد ساختار در هفته کاری یکی از راه‌های تعیین مرزهای محل کار است که فوراً بهره‌وری را بهبود می‌بخشد. جلسات را از قبل در صورت نیاز تنظیم کنید، بلوک‌های زمانی ایجاد کنید و ضرب‌الاجل‌های تعیین‌شده خود را تعیین کنید تا به شما در ادامه مسیر کمک کند. اگر احساس می‌کنید که اغلب وقت خود را در جلسات طولانی تلف می‌کنید، به جای تماس‌های روزانه خودجوش، با مدیر خود در مورد تنظیم برنامه هفتگی صحبت کنید.

5

۶. مرزهای خاصی را برای کار از راه دور ایجاد کنید

در عصر دورکاری، کارمندان اغلب احساس می‌کنند که مجبورند در تمام ساعات روز در ساعت حضور داشته باشند. ایجاد مرزها هنگام کار از خانه به ویژه برای سلامت جسمی و روانی شما بسیار مهم است، به این معنی که بدانید چه زمانی کار را متوقف کنید و زمانی را با خانواده خود بگذرانید یا مطمئن شوید که هر روز کمی هوای تازه دریافت می‌کنید. راه‌های مختلفی برای کارفرمایان برای حمایت از نیروی کار از راه دور وجود دارد، بنابراین اگر احساس می‌کنید که ابزارهای لازم برای موفقیت در اختیار شما قرار نمی‌گیرد، این موضوع را با رئیس خود در میان بگذارید.

7 3

۷. مرخصی بگیرید

یکی دیگر از راه‌های عالی برای تعیین مرزهای محل کار این است که زمانی که به آن نیاز دارید مرخصی بگیرید و از این زمان برای شارژ مجدد استفاده کنید. اجازه ندهید تعطیلاتی که به دست آورده‌اید بدون استفاده بمانند، و مرخصی نگیرید تا در نهایت هر ده دقیقه ایمیل‌های خود را چک کنید.

8 3

۸. از تکنولوژی استفاده کنید

اگرچه فناوری می‌تواند فاصله گرفتن از کار را دشوار کند، اما می‌تواند راه حلی نیز باشد. از نرم‌افزار و ابزارهای موجود برای کمک به رعایت مرزهای حرفه‌ای استفاده کنید، چه تنظیم یک پاسخ خارج از دفتر یا استفاده از یک ابزار مدیریت عملکرد مستمر برای برنامه‌ریزی مکالمات در مورد عملکرد و رفاه.

10 2

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

چرا فهرست کارهای روزانه مفید است؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا باید فهرست کارهای روزانه یا همان «to-do list» برای خود ایجاد کنید، در حالی که اغلب آن را گم می کنید یا نادیده می گیرید؟ روانشناسان پاسخی دارند که به شما کمک می‌کند، با استفاده از فهرست کارها، عملکرد خود را بهبود دهید و سازنده و خلاق باشید.

راهکارهایی برای کاهش غیبت کارکنان در محیط کار

برخی از دلایل غیبت عبارتند از استرس و فرسودگی شغلی، قلدری یا آزار و اذیت در محل کار، افسردگی، مراقبت، بیماری و آسیب، و کاریابی. با پیاده‌سازی نرم‌افزار مدیریت غیبت مانند خط تلفن برای فراخوانی کارکنان، سازمان‌ها می‌توانند نیاز به ردیابی حضور و غیاب را به صورت دستی برطرف کنند، دلایل غیبت کارمند را درک کنند و همچنین غیبت بیش از حد را زودتر شناسایی کنند.
واضح است که غیبت مهم است، و ما در زیر به بررسی برخی از استراتژی‌هایی که سازمان‌ها می‌توانند برای کاهش میزان غیبت خود اتخاذ کنند، خواهیم پرداخت.

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

چرا تیم سازی برای کسب و کارها مهم است؟

یک تیم منسجم یک دستورالعمل اثبات شده برای موفقیت در تجارت است. تیم شما متشکل از افرادی با شخصیت ها، کیفیت ها، سطح تجربه، تخصص و موارد دیگر است. با این حال، کار با هم برای دستیابی به یک هدف مشترک چیزی است که آنها را به یک تیم بزرگ تبدیل می کند. کار کردن به عنوان یک تیم نزدیک باعث می شود شانس بیشتری برای موفقیت و رسیدن به ارتفاعات عالی داشته باشند. با این حال، داشتن یک تیم متحد فقط اتفاق نمی افتد. شما باید آگاهانه برای ایجاد آن تلاش کنید و با تصمیمات و اقدامات خود در مورد آن آگاه باشید.

گفت‌وگو