6 روش شگفت انگیز برای بهبود کار در خانه

۶ روش شگفت انگیز برای بهبود کار در خانه

بهترین بخش مزایای کار از راه دور این است که تقویم شخصی خود را می‌توانید تنظیم کنید و هرگز از مسیر خارج نشوید. همیشه تضمین می‌کند که شما طبق برنامه درست عمل می‌کنید و هرگز برای هیچ جلسه یا رویداد آنلاین دیر نمی‌کنید. این روش کار نه تنها بهره‌وری شما را افزایش می‌دهد، بلکه شما را تشویق می‌کند تا کار با کیفیت بهتری ارائه دهید.

با این حال، استفاده بهینه از این روش کار تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که روش‌ها و تکنیک‌های مناسب را بدانید. در غیر این صورت، کمبود فضای اداری و اشاره به یک تخت راحت، فاجعه‌ای را در زندگی حرفه‌ای شما به همراه خواهد داشت.

اهمیت سازماندهی برای کار از خانه؛ چرا باید مراقب باشید که فضای کاری خانه خود را تغییر دهید؟

هنگامی که ما از یک دفتر جداگانه کار می‌کنیم، تمایل داریم بین زندگی حرفه‌ای و شخصی تعادل برقرار کنیم. با این حال، هنگامی که دفتر به خانه می‌آید، ما با این خطر مواجه هستیم که این تعادل را از دست بدهیم. زندگی خانوادگی و کارهای خانه  در کار اداری اختلال ایجاد می‌کند. بعدازظهرها بعد از ناهار خیلی خواب آلود به نظر می‌رسند و ما کارایی خود را از دست می‌دهیم. از این رو، منظم ماندن و پیروی از چند آیین می‌تواند به شما کمک کند تا در محل کار بهتر تمرکز کنید. همچنین به شما کمک می‌کند تا زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را جدا نگه دارید و زندگی را آسان‌تر و هوشمندانه‌تر کنید.

1 19

۱. برنامه‌ریزی کنید، تقویم خود را شخصی سازی کنید

افزودن زمان شروع و پایان مناسب بهترین راه برای ایجاد انگیزه برای کار از راه دور در خانه و جلوگیری از به تعویق انداختن آن است. برنامه‌های کاری نیز به شما در تخصیص مناسب زمان بین وظایف اداری و کارهای اداری کمک می‌کند. اگر برای خود محدودیت زمانی قائل شوید، سریع‌تر و کارآمدتر کار می‌کنید و به جای اینکه آن را تا نیمه‌شب بکشید، در مهلت مقرر کار را تمام می‌کنید. همچنین، در ساعات بعد از کار، همیشه به یاد داشته باشید که اعلان‌های کاری را در همه دستگاه‌های خود خاموش کنید و از یک زندگی راحت در خانه با دوستان و خانواده لذت ببرید.

افزودن زمان شروع و پایان مناسب بهترین راه برای ایجاد انگیزه برای کار از راه دور در خانه و جلوگیری از به تعویق انداختن آن است.

۲. ترسیم یک برنامه اجرایی

یکی دیگر از بهترین روش‌های بهره‌وری کار از راه دور، ارائه یک برنامه اجرایی است. بهترین کاری که باید انجام دهید این است که یک ترتیب کار مشخص داشته باشید. تصمیم بگیرید که ابتدا می‌خواهید روی چه چیزی کار کنید و کدام یک به طور کامل یا در قسمت‌هایی که نیاز به توجه قبلی شما دارند کار می‌کند. این کار ساعات کاری شما را موثرتر می‌کند، زیرا می‌دانید که قبل از پایان ساعت کاری که در تقویم خود تنظیم کرده‌اید، به چه چیزهایی باید توجه کنید. همیشه برای شرکت در تماس‌ها یا جلساتی که ممکن است به طور غیرمنتظره‌ای رخ دهد، یک ساعت یا بیشتر را در جدول زمانی خود نگه دارید.

بهترین کاری که باید انجام دهید این است که یک ترتیب کار مشخص داشته باشید.

3 18

۳. ایجاد قوانین برای افراد و کارهای خانه

هنگامی که زندگی حرفه‌ای و شخصی خود را در هم آمیخته و تعادل را از دست می‌دهید، سلامت روان کار از راه دور بدترین آسیب را می‌بیند. به خصوص در مورد والدین اتفاق می‌افتد. در نتیجه، توجه و فداکاری لازم را به کار خود نمی‌دهید و در مراقبت با تمرکز بی‌نظیر شکست می‌خورید. از این رو، به کار بردن برخی از قوانین اساسی برای به حداقل رساندن تداخل‌ها می‌تواند در افزایش گردش کار معجزه کند.

۴. حداقل حواس پرتی

انعطاف پذیری عالی در کار از خانه با حواس پرتی بسیاری همراه است. آمار کار از راه دور می‌گوید که عوامل بهداشتی عملکرد کارکنان را در این روش بهبود می‌بخشد. لطفاً چند کار اضافی انجام دهید و ایستگاه کاری خود را شب قبل مرتب کنید. همه مجلات غیرمرتبط با کار را حذف کنید تا ورق زدن چند صفحه بیشتر منجر به تعویق یک ساعته نشود.

۵. بدست آوردن یک برنامه‌ریز عالی

تجربه کار از راه دور با برنامه‌ریز مناسب بسیار آسان‌تر است! برنامه‌ریزان کمک می‌کنند تا همه اهداف مورد نیاز را مشخص کرده و آنها را به شیوه‌ای دقیق ترتیب دهند. تعداد زیادی از مردم دوست دارند رویدادهای روزانه خود را روی یک برنامه‌ریز کاغذی نگه دارند تا بتوانند به صورت دستی روی چک باکس‌ها علامت بزنند و احساسی از دستاوردهای خود داشته باشند. با ظهور فناوری، مردم جذب برنامه‌ریزان و برنامه‌های دیجیتالی می‌شوند که راحت هستند. برنامه‌ریزهای دیجیتال متنوعی در بازار موجود است که استفاده از اکثر آنها رایگان است. فقط کافی است App Store/Google Play خود را باز کنید و موردی را که با علایق شما مطابقت دارد دانلود کنید.

4 13

۶. تنظیم نوار ابزار کارآمد روی دسکتاپ

یک نوار ابزار سریع در رایانه خود نگه دارید. صفحاتی را که اغلب استفاده می‌کنید نشانه گذاری کنید و دیگر وقت خود را تلف نکنید و هر بار به صورت دستی برگه‌ها را باز کنید و در میان آنها پیمایش کنید. Chrome دارای ویژگی‌های شگفت‌انگیز بسیاری است که زندگی کاری شما را آسان می‌کند. کار از خانه می‌تواند آسمانی باشد زیرا کار از راه دور به معنای داشتن زمان بیشتری برای ماندن در خانه و گذراندن با خانواده است. بنابراین، چرا بهترین استفاده را از فناوری نمی‌کنیم و ساعات کاری را حتی بیشتر کاهش نمی‌دهیم؟ یک نکته اضافی برای همه شما: میانبرهای مرورگر را تغییر دهید و برگه های اخیرا بسته شده را ذخیره کنید تا بتوانید بدون تکرار همه جستجوها و گشت و گذارها، روز بعد از همان جایی که رفتید، از سر بگیرید.

یک نوار ابزار سریع در رایانه خود نگه دارید. صفحاتی را که اغلب استفاده می کنید نشانه گذاری کنید و دیگر وقت خود را تلف نکنید و هر بار به صورت دستی برگه ها را باز کنید و در میان آنها پیمایش کنید.

نکته نهایی

تعریف کار از راه دور در مورد یک ترتیب کاری صحبت می‌کند که به موجب آن کارمندان به یک محل کار مرکزی رفت و آمد نمی‌کنند. در حالی که این امر مشارکت جامعه را از بین می‌برد، در زمان هدر رفت شما در حمل و نقل نیز صرفه جویی می‌کند. و با حفظ دستورالعمل های مناسب کار از راه دور، می‌توانید به عنوان یک کارمند ارزشمند به پیروزی ادامه دهید.

و با حفظ دستورالعمل های مناسب کار از راه دور، می توانید به عنوان یک کارمند ارزشمند به پیروزی ادامه دهید.

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

چرا فهرست کارهای روزانه مفید است؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا باید فهرست کارهای روزانه یا همان «to-do list» برای خود ایجاد کنید، در حالی که اغلب آن را گم می کنید یا نادیده می گیرید؟ روانشناسان پاسخی دارند که به شما کمک می‌کند، با استفاده از فهرست کارها، عملکرد خود را بهبود دهید و سازنده و خلاق باشید.

۸ نکته برای سنجش اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان

در جایگاه مدیر کسب‌وکار یا کسی‌ که در حوزه منابع انسانی مسئولیت دارد، اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان اولویت و اهمیت زیادی دارد. چون آموزش کارکنان به بخش جدایی‌ناپذیر از توسعه سرمایه‌انسانی تبدیل شده و هزینه‌های زیادی برای آن صرف می‌شود.

۵ افسانه زیان آور بهره‌وری که در سال جدید باید پشت سر گذاشت

بهره‌وری یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مدیریت یک کسب‌وکار است که هنوز درک نشده است. در جامعه امروزی، کارکنان برای ساعات طولانی کار، رقابت با یکدیگر و عملکرد عالی تحت فشار هستند. اما این رویکرد بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد.

چرا اهمال کاری می‌کنیم؟

اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها، امری است که بسیاری از افراد با آن درگیرند و آن را ناشی از تنبلی خود می‌دانند، اما باید بدانید اهمال کاری به تنبلی یا مدیریت نامناسب زمان ارتباطی ندارد و تعللی است که بیشتر مربوط به خلق و خو و احساسات منفی است. اما راه‌هایی برای رهایی از آن نیز وجود دارد.

چرا تیم سازی برای کسب و کارها مهم است؟

یک تیم منسجم یک دستورالعمل اثبات شده برای موفقیت در تجارت است. تیم شما متشکل از افرادی با شخصیت ها، کیفیت ها، سطح تجربه، تخصص و موارد دیگر است. با این حال، کار با هم برای دستیابی به یک هدف مشترک چیزی است که آنها را به یک تیم بزرگ تبدیل می کند. کار کردن به عنوان یک تیم نزدیک باعث می شود شانس بیشتری برای موفقیت و رسیدن به ارتفاعات عالی داشته باشند. با این حال، داشتن یک تیم متحد فقط اتفاق نمی افتد. شما باید آگاهانه برای ایجاد آن تلاش کنید و با تصمیمات و اقدامات خود در مورد آن آگاه باشید.

گفت‌وگو