6 راه برای حمایت از رشد کارکنان و توسعه حرفه ای

۶ راه برای حمایت از رشد کارکنان و توسعه حرفه‌ای

نگهداری کارکنان یکی از بزرگترین تهدیدات کسب و کارها است. این موضوع در سال‌های اخیر تغییر کرده است و کارکنان اکنون قدرت بیشتری نسبت به روابط خود با کارفرمایان دارند. در واقع، ۶۵ درصد از کارمندان معتقدند که می‌توانند این کنترل را به نفع خود از طریق حقوق و مزایا به دست آورند.

یکی از راه های حفظ کارکنان راضی و متعهد از طریق رشد کارکنان و ابتکارات توسعه حرفه‌ای است. تحقیقات نشان میدهد که ۴۲ درصد از کارکنان معتقدند که یادگیری و توسعه مهمترین مزایا در تصمیم‌گیری آنها برای انتخاب محل کار است.

در اینجا شش راه برای حمایت از رشد کارکنان و توسعه حرفه ای در محل کار وجود دارد.

۱. به رسمیت شناختن و پاداش

اگر می‌خواهید از رشد کارکنان و توسعه حرفه ای حمایت کنید، ابتدا باید آنها را خوشحال و با انگیزه نگه دارید. این کار با ایجاد یک فرهنگ شرکتی که پاداش و کار استثنایی را به رسمیت می‌شناسد، شروع میشود.

به رسمیت شناختن و پاداش به کارکنان می‌تواند به آنها انگیزه دهد و وفاداری را تشویق می‌کند. هنگامی که کارکنان ارزشمند باشند و تلاش های آنها به رسمیت شناخته شود، سطح عملکرد افزایش می‌یابد. یک مطالعه از راه حل‌های ارتباطی متوجه شد که کارکنانی که احساس ارزشمندی داشتند، هفت برابر بیشتر احتمال دارد که با کار خود مشارکت داشته باشند.

۲. ارائه بازخورد در زمان واقعی، نه فقط در طول بررسی سالانه

بر اساس یک مطالعه از تحقیقات ویکفیلد، بیش از ۹۰ درصد از کارکنان ترجیح می‌دهند که مدیر آنها فرصت‌های یادگیری از اشتباهات را در زمان واقعی، نه در طول بررسی سالانه با آنها درمیان گذارد. سازمان‌هایی که بازخورد مداوم را ارائه نمی‌دهند نمی‌توانند انتظار داشته باشند که کارکنان در سمت‌هایی که فعالیت میکنند رشد یا توسعه داشته باشند.

۳. از یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) استفاده کنید

یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) به سازمان‌ها یک راه حل مقیاس پذیر برای رشد کارکنان و توسعه حرفه‌ای ارائه می‌دهد. سیستم‌های مدیریت یادگیری برنامه‌های کاربردی هستند که به کسب و کار کمک می‌کند تا منابع، آموزش، پیگیری، ارائه منابع آموزشی و برنامه‌های توسعه را ایجاد کنند.

۴. مشاوره و مربیگری را تشویق کنید

راه دیگر برای کسب و کارها به طور داخلی برای حمایت از رشد کارکنان و توسعه حرفه‌ای از طریق برنامه‌های مربیگری است. در حال حاضر نیروی کار مدرن تغییر کرده است، و کارکنان دیگر به خواسته‌ها یا سفارشات پاسخ نمی‌دهند. در عوض، مدیران باید یاد بگیرند که با کارکنان خود، شبیه به مربی یا راهنما باشند.

مدیران نباید نگران باشند اگر از کارکنان بپرسند، که آیا به کمک نیاز دارند یا خیر، و آنها باید از این فرصت برای انتقال مهارت‌ها یا دانش به کارکنان خود، لذت ببرند.

۵. شناسایی و توسعه مهارت‌های پایه

مهارت‌های پایه به صفات شخصی و ویژگی‌های غیر فنی که به افراد کمک می کند در حرفه خود موفق شوند گفته میشود. این مهارت‌ها می‌تواند شامل مواردی مانند مدیریت زمان، گوش دادن فعال و ارتباطات در میان دیگران باشد. سازمان‌هایی که منابع آموزشی را برای توسعه مهارت‌های پایه ارائه می‌دهند می‌توانند بهره‌وری کل تیم خود را افزایش دهند – نه فقط کارمندان.

اگرچه بهره‌وری مهم است، سازمان‌ها باید رویکرد فعالانه‌ای را برای ارزیابی و توسعه مهارت‌های پایه برای کارکنان و مدیران انجام دهند.

۶. همچنان به دنبال فرصت‌های توسعه باشید

سازمان‌ها باید برای افزایش بهره‌وری کارکنان راه‌های خلاقانه برای مشارکت و افزایش وفاداری پیدا کنند. طرح‌های رشد کارکنان و برنامه‌های توسعه مهارت، دو استراتژی بلند مدت هستند که پایه‌ای برای تجربیات بهبود یافته کارکنان فراهم می‌کنند. اگر کسب و کارها می‌خواهند در هر چیزی سرمایه‌گذاری کنند و فراتر از آن، باید منابع ارزشمند خود را داشته باشند و آن کارکنان آنها است.

گفت‌وگو