6 راه برای حمایت از رشد کارکنان و توسعه حرفه ای

۶ راه برای حمایت از رشد کارکنان و توسعه حرفه‌ای

نگهداری کارکنان یکی از بزرگترین تهدیدات کسب و کارها است. این موضوع در سال‌های اخیر تغییر کرده است و کارکنان اکنون قدرت بیشتری نسبت به روابط خود با کارفرمایان دارند. در واقع، ۶۵ درصد از کارمندان معتقدند که می‌توانند این کنترل را به نفع خود از طریق حقوق و مزایا به دست آورند.

یکی از راه های حفظ کارکنان راضی و متعهد از طریق رشد کارکنان و ابتکارات توسعه حرفه‌ای است. تحقیقات نشان میدهد که ۴۲ درصد از کارکنان معتقدند که یادگیری و توسعه مهمترین مزایا در تصمیم‌گیری آنها برای انتخاب محل کار است.

در اینجا شش راه برای حمایت از رشد کارکنان و توسعه حرفه ای در محل کار وجود دارد.

۱. به رسمیت شناختن و پاداش

اگر می‌خواهید از رشد کارکنان و توسعه حرفه ای حمایت کنید، ابتدا باید آنها را خوشحال و با انگیزه نگه دارید. این کار با ایجاد یک فرهنگ شرکتی که پاداش و کار استثنایی را به رسمیت می‌شناسد، شروع میشود.

به رسمیت شناختن و پاداش به کارکنان می‌تواند به آنها انگیزه دهد و وفاداری را تشویق می‌کند. هنگامی که کارکنان ارزشمند باشند و تلاش های آنها به رسمیت شناخته شود، سطح عملکرد افزایش می‌یابد. یک مطالعه از راه حل‌های ارتباطی متوجه شد که کارکنانی که احساس ارزشمندی داشتند، هفت برابر بیشتر احتمال دارد که با کار خود مشارکت داشته باشند.

۲. ارائه بازخورد در زمان واقعی، نه فقط در طول بررسی سالانه

بر اساس یک مطالعه از تحقیقات ویکفیلد، بیش از ۹۰ درصد از کارکنان ترجیح می‌دهند که مدیر آنها فرصت‌های یادگیری از اشتباهات را در زمان واقعی، نه در طول بررسی سالانه با آنها درمیان گذارد. سازمان‌هایی که بازخورد مداوم را ارائه نمی‌دهند نمی‌توانند انتظار داشته باشند که کارکنان در سمت‌هایی که فعالیت میکنند رشد یا توسعه داشته باشند.

۳. از یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) استفاده کنید

یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) به سازمان‌ها یک راه حل مقیاس پذیر برای رشد کارکنان و توسعه حرفه‌ای ارائه می‌دهد. سیستم‌های مدیریت یادگیری برنامه‌های کاربردی هستند که به کسب و کار کمک می‌کند تا منابع، آموزش، پیگیری، ارائه منابع آموزشی و برنامه‌های توسعه را ایجاد کنند.

۴. مشاوره و مربیگری را تشویق کنید

راه دیگر برای کسب و کارها به طور داخلی برای حمایت از رشد کارکنان و توسعه حرفه‌ای از طریق برنامه‌های مربیگری است. در حال حاضر نیروی کار مدرن تغییر کرده است، و کارکنان دیگر به خواسته‌ها یا سفارشات پاسخ نمی‌دهند. در عوض، مدیران باید یاد بگیرند که با کارکنان خود، شبیه به مربی یا راهنما باشند.

مدیران نباید نگران باشند اگر از کارکنان بپرسند، که آیا به کمک نیاز دارند یا خیر، و آنها باید از این فرصت برای انتقال مهارت‌ها یا دانش به کارکنان خود، لذت ببرند.

۵. شناسایی و توسعه مهارت‌های پایه

مهارت‌های پایه به صفات شخصی و ویژگی‌های غیر فنی که به افراد کمک می کند در حرفه خود موفق شوند گفته میشود. این مهارت‌ها می‌تواند شامل مواردی مانند مدیریت زمان، گوش دادن فعال و ارتباطات در میان دیگران باشد. سازمان‌هایی که منابع آموزشی را برای توسعه مهارت‌های پایه ارائه می‌دهند می‌توانند بهره‌وری کل تیم خود را افزایش دهند – نه فقط کارمندان.

اگرچه بهره‌وری مهم است، سازمان‌ها باید رویکرد فعالانه‌ای را برای ارزیابی و توسعه مهارت‌های پایه برای کارکنان و مدیران انجام دهند.

۶. همچنان به دنبال فرصت‌های توسعه باشید

سازمان‌ها باید برای افزایش بهره‌وری کارکنان راه‌های خلاقانه برای مشارکت و افزایش وفاداری پیدا کنند. طرح‌های رشد کارکنان و برنامه‌های توسعه مهارت، دو استراتژی بلند مدت هستند که پایه‌ای برای تجربیات بهبود یافته کارکنان فراهم می‌کنند. اگر کسب و کارها می‌خواهند در هر چیزی سرمایه‌گذاری کنند و فراتر از آن، باید منابع ارزشمند خود را داشته باشند و آن کارکنان آنها است.

مقالات مرتبط

تغییر سبک‌های رهبری مدیر کل برای هدایت موفقیت

صنعت مهمان‌نوازی – هتل‌ها، رستوران‌ها، استراحتگاه‌ها – با برخی از چالش‌برانگیزترین مسائل هر صنعت مواجه است. از فرسودگی کارکنان خط مقدم گرفته تا انتظارات مشتریان رو به رشد و افزایش رقابت، هیچ کمبودی در مسائلی وجود ندارد که می‌تواند برای مدیران کل (GMs) دردسر ایجاد کند و همچنین بر نتیجه کسب‌وکار آنها تأثیر بگذارد.

چرا برنامه‌های توسعه مدیران کار نمی‌کنند؟

برای بسیاری از مدیران (اما واضح است که نه همه)، این یکی از ارزشمندترین “مزایای” مدیر بودن است: توجه بیشتر، حمایت بیشتر و مسیر توسعه برای رشد شغلی.

رهبران به طور طبیعی درک می کنند که مدیران آنها رهبران آینده هستند، بنابراین منطقی است که در بلندمدت روی آنها سرمایه گذاری کنیم.

آموزش غیر ضروری مشکلات شرکت شما را حل نمی‌کند

متأسفانه، آموزش موفق عملاً به این روش کار نمی کند. اگرچه ممکن است باعث شود که احساس کنید در حال انجام کاری هستید، این روش به ندرت مشکلات اساسی را حل می کند. بلکه تبدیل به یک روش گران قیمت می شود. طبق گزارش مجله Training، شرکت ها ۱۶ درصد از بودجه خود را برای آموزش کارکنان کنار می گذارند. با توجه به اینکه اکثر سازمان ها اثربخشی تلاش های آموزشی خود را اندازه گیری نمی کنند، این درصد بسیار زیادی است.

چگونه تمرکز بر نقاط قوت افراد باعث افزایش مشارکت کاری آنها می‌شود

مردم می خواهند احساس کنند که کارهایشان را عالی اجرا می کنند. و مدیرانی که بر نقاط قوت تمرکز می‌کنند، شرایطی را ایجاد می‌کنند که به افراد امکان می‌دهد این کار را انجام دهند – و همچنین به فرهنگ‌های با عملکرد بالا کمک می‌کنند.

استفاده از تکنولوژی هوشمند برای افزایش انگیزه کارکنان

تکنولوژی نوآورانه می تواند یک تجربه غنی و سرگرم کننده را برای کارکنان، سلامت بهتر و افزایش رضایت شغلی ترویج کند. با استفاده از این نکات، کارکنان کسب و کارها بیشتر از هر زمان دیگری انگیزه خواهند داشت.

پیروی متعهدانه: بنیاد رهبران موفق

رهبری یک کلمه رایج است. کتاب ها، مقالات و وبلاگ های پرفروش بیشماری در مورد رهبری نوشته شده است. دوره ها و جلسات اجرایی اختصاص داده شده به آموزش رهبری در همه جا وجود دارد. با این حال، هیچ کس در مورد افرادی که این رهبران رهبری می کنند صحبت نمی کند. پیروان اغلب نادیده گرفته می شود، اما به اندازه رهبری مهم است. بدون پیروان متعهد، رهبران نمی توانند موفق باشند.

گفت‌وگو