5 مرحله برای راه اندازی یک تیم منابع انسانی برای کسب و کار کوچک

۵ مرحله برای راه اندازی یک تیم منابع انسانی برای کسب و کار کوچک

به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، راه اندازی عملیات منابع انسانی ممکن است در لیست اولویت‌های شما نباشد. با این حال، همانطور که عملیات و تعداد کارمندان خود را افزایش می‌دهید، ممکن است با مسائل مربوط به انطباق و مشارکت کارکنان مواجه شوید که از رشد کسب و کار شما جلوگیری می‌کند.

گردآوری تیمی برای مراقبت از عملیات منابع انسانی و کارمندان می‌تواند به شما این امکان را بدهد که روی بهبود محصول خود و تامین نیازهای مشتری تمرکز کنید.

گردآوری تیمی برای مراقبت از عملیات منابع انسانی و کارمندان می‌تواند به شما این امکان را بدهد که روی بهبود محصول خود و تامین نیازهای مشتری تمرکز کنید.

اگر صاحب کسب و کار کوچکی هستید که به دنبال ایجاد یک تیم منابع انسانی هستید، در اینجا پنج مرحله برای کمک به شما برای شروع وجود دارد:

۱. اهداف خود را مشخص کنید

قبل از ایجاد تیم منابع انسانی، مهم است که ایده روشنی از آنچه می‌خواهید با این تیم به دست آورید داشته باشید. این به شما کمک می‌کند تا بفهمید که در کاندیدهای منابع انسانی به دنبال چه چیزی باشید.

برای اکثر مشاغل کوچک، بخش منابع انسانی در درجه اول باید عملیات منابع انسانی را ساده کند، کارکنان را درگیر نگه دارد و انطباق را حفظ کند. اگر این موضوع برای کسب و کار شما صادق است، باید به دنبال یک متخصص منابع انسانی باشید که بتواند از فعالیت‌هایی مانند هیئت مدیره، روابط کارکنان و مدیریت انطباق مراقبت کند. اگر به طور خاص به دنبال ایجاد یک تیم منابع انسانی هستید که افرادی را استخدام می‌کند که با نیازهای سازمانی شما سازگار هستند، باید به دنبال استخدام کننده منابع انسانی باشید.

1 16

۲. فرهنگ شرکت خود را تعریف کنید

فرهنگ شرکتی کاملاً تعریف شده تعیین می‌کند که کارکنان، شرکا، مشتریان و عموم مردم چگونه برند شما را درک می‌کنند. تیم منابع انسانی شما نگهبانان فرهنگ شرکت شما خواهند بود. آنها مطمئن خواهند شد که کارکنان به گونه‌ای مدیریت می‌شوند که با ارزش‌های شرکت شما همسو باشد. همانطور که تیم منابع انسانی خود را راه اندازی می‌کنید، ایده روشنی از آنچه سازمان شما دارد و چه چیزی آن را از سایر مشاغل متمایز می‌کند، داشته باشید.

تیم منابع انسانی شما نگهبانان فرهنگ شرکت شما خواهند بود.

2 20

۳. سیاست‌های کارکنان را تعیین کنید

هنگامی که فرهنگ شرکت خود را تعریف کردید، با تیم منابع انسانی جدید خود همکاری کنید و از آن به عنوان پایه‌ای برای تنظیم شیوه‌ها و سیاست‌های محل کار خود استفاده کنید. برای شروع، می‌توانید سیاست‌های حضور، مرخصی و حقوق و دستمزد خود را تنظیم کنید. در مورد ساعات کاری کارمندان، مرخصی، برنامه‌های پرداخت، سیاست‌های کسر مالیات و پرداخت اضافه کاری تصمیم بگیرید. شما همچنین می‌خواهید سیاست‌های پاداش و مزایای خود را تعیین کنید.

3 13

۴. عملیات منابع انسانی خود را تنظیم کنید

پس از تعیین خط‌مشی‌های محل کار، می‌توانید با تیم خود برای تصمیم‌گیری در مورد نحوه انجام عملیات روزانه منابع انسانی کار کنید. انجام دستی آنها می‌تواند پیچیده باشد، به خصوص اگر کارمندان شما از مکان‌های مختلف کار می‌کنند یا برنامه‌های انعطاف پذیری داشته باشند. بهتر است از روز اول نرم افزار جامع منابع انسانی را انتخاب کنید تا داده‌های خود را ایمن و متمرکز نگه دارید. نرم افزار منابع انسانی تمام عملیات منابع انسانی را خودکار می‌کند، به این معنی که تیم منابع انسانی و کارمندان شما می‌توانند صفحات گسترده را کنار بگذارند و بر وظایف استراتژیک و نه اداری تمرکز کنند.

4 9

۵. رعایت صحیح انطباق منابع انسانی را در ذهن داشته باشید

رعایت صحیح انطباق منابع انسانی، کلید نجات کسب و کار شما از شکایت‌ها و مجازات‌های غیر ضروری است. تیم منابع انسانی شما باید تمام اسناد و داده های منابع انسانی را برای اهداف ممیزی ایمن کند. تهیه پیش‌نویس خط‌مشی‌هایی که نقش هر متخصص منابع انسانی را در مدیریت انطباق با منابع انسانی توضیح می‌دهد، مهم است. همچنین می‌توانید با ارائه اشتراک در نشریات منابع انسانی به آنها کمک کنید تا از قوانین و مقررات منابع انسانی مطلع باشند. خودکارسازی عملیات منابع انسانی با نرم‌افزار منابع انسانی می‌تواند انطباق را آسان‌تر کند، زیرا خطای انسانی را کاهش می‌دهد و داده‌ها را در یک سیستم واحد مبتنی بر ابر حفظ می‌کند.

رعایت صحیح انطباق منابع انسانی، کلید نجات کسب و کار شما از شکایت‌ها و مجازات‌های غیر ضروری است.

5 6

ایجاد یک تیم بزرگ منابع انسانی

تشکیل یک تیم اختصاصی منابع انسانی ناب گامی ارزشمند برای هر کسب و کار کوچکی است. با این افزونه، می‌توانید روی کارهای مهم دیگر تمرکز کنید در حالی که تیم منابع انسانی شما از بزرگترین دارایی کسب‌وکار کوچک شما، یعنی کارمندانش پشتیبانی می‌کند.

تشکیل یک تیم اختصاصی منابع انسانی ناب گامی ارزشمند برای هر کسب و کار کوچکی است. با این افزونه، می‌توانید روی کارهای مهم دیگر تمرکز کنید در حالی که تیم منابع انسانی شما از بزرگترین دارایی کسب‌وکار کوچک شما، یعنی کارمندانش پشتیبانی می‌کند.

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

چرا فهرست کارهای روزانه مفید است؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا باید فهرست کارهای روزانه یا همان «to-do list» برای خود ایجاد کنید، در حالی که اغلب آن را گم می کنید یا نادیده می گیرید؟ روانشناسان پاسخی دارند که به شما کمک می‌کند، با استفاده از فهرست کارها، عملکرد خود را بهبود دهید و سازنده و خلاق باشید.

گفت‌وگو