5 فعالیت برای شروع مشارکت کارکنان که از همین اکنون می توان شروع کرد

۵ فعالیت برای شروع مشارکت کارکنان که از همین اکنون می‌توان شروع کرد

قبل از شروع برنامه‌ریزی فعالیت‌ها، باید بدانید که مشارکت کارکنان یک طرز فکر است. تنها راهی که یک استراتژی تعاملی نتیجه می‌دهد این است که با سوال «چرا» هر فعالیت و رویدادی که برنامه ریزی می‌کنید، شروع کنید.

با نگاه کردن به تیم خود به عنوان افراد واقعی، با ایده‌ها، آرزوها، دستاوردها و چالش ها، در محیط کار و خارج از آن شروع کنید. این افراد ابزاری برای ایجاد نتایج تجاری نیستند، آنها منبعی قدرتمند هستند که باید درک و پرورش داده شوند تا بتوانیم آنچه را که از آنها به عنوان کارمند انتظار می‌رود، برآورده کنیم.

1 9

چرا مشارکت کارکنان اینقدر مهم است؟

به‌عنوان یک مدیر، درگیر نگه داشتن کارمندانتان شاید بزرگ‌ترین چالشی باشد که با آن روبرو هستید. به گفته گالوپ (Gallup) میزان مشارکت کارکنان برای سال ۲۰۲۰ مقدار ۳۶ درصد است که وقتی ۶۴ درصد از کارمندان در کار مشارکت ندارند این رقم بسیار پایین است. در اینجا آمار در طول ۲۰ سال گذشته است.

شواهد متقاعد کننده‌تری وجود دارد که نشان می‌دهد بهبود مشارکت کارکنان می‌تواند به طور قابل توجهی عملکرد شرکت را در تعدادی از زمینه‌های کلیدی بهبود بخشد، مانند: سودآوری، بهره وری، رضایت مشتری، نوآوری، سلامت و ایمنی، بیماری و غیبت، گردش مالی و رفاه.

اما، برای دستیابی به آن، تلاش‌های مشارکت شما باید با استراتژی کلی کسب‌وکارتان همسو باشد. اجرای ایده‌ها و فعالیت‌های برنامه‌ریزی نشده‌ای که فکر می‌کنید ممکن است کمک کند، بدون نظارت یا اندازه‌گیری تاثیر آنها، اتلاف وقت و منابع است.

بهبود مشارکت کارکنان می‌تواند به طور قابل توجهی عملکرد شرکت را در تعدادی از زمینه‌های کلیدی بهبود بخشد، مانند: سودآوری، بهره‌وری، رضایت مشتری، نوآوری، سلامت و ایمنی، بیماری و غیبت، گردش مالی و رفاه.

2 9

تعهد تجاری به مشارکت کارکنان

باید در مورد «چگونه» می‌خواهید در شرکت آن اهداف را به دست آورید، روشن باشید. عملکرد منابع انسانی در تعریف و برنامه‌ریزی استراتژی تعامل کارکنان که با اهداف سازمان همسو باشد ضروری است.

منابع انسانی دارای عملکرد بسیار استراتژیک‌تری در یک شرکت است و باید در فرآیند برنامه‌ریزی کسب و کار مشارکت داشته باشد تا از سودآوری آن اطمینان حاصل شود.

مشارکت کارکنان یک فرآیند منابع انسانی منفرد نیست. برای اینکه بتواند مزایایی را که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم ارائه دهد، به تعهد و مشارکت سازمانی برای اجرای ابتکارات کارآمد نیاز دارد.

منابع انسانی دارای عملکرد بسیار استراتژیک‌تری در یک شرکت است و باید در فرآیند برنامه‌ریزی کسب و کار مشارکت داشته باشد تا از سودآوری آن اطمینان حاصل شود.

3 7

فعالیت‌های تعامل کارکنان

۱. کارکنان را در فرآیند برنامه‌ریزی کسب و کار خود مشارکت دهید

هر ۶ ماه یا حتی هر سه ماه یکبار، مهم‌ترین مسائل موجود در شرکت و اقدامات انجام شده برای رفع آن مسائل را ارائه دهید. تیم خود را در برنامه‌ریزی آینده، ارزیابی فرصت‌ها و ارائه ایده‌های بهبود برای استراتژی کسب و کار خود مشارکت دهید.

با ترویج شفافیت و ارائه بینش استراتژیک به آنها در مورد نحوه مدیریت شرکت، وفاداری را تقویت خواهید کرد.

با ترویج شفافیت و ارائه بینش استراتژیک به کارمندان خود در مورد نحوه مدیریت شرکت، وفاداری را تقویت خواهید کرد.

۲. یک سیستم اشتراک دانش ایجاد کنید

یکی از بزرگترین هزینه‌های نرخ جابجایی بالای کارکنان، از دست دادن اطلاعات ضروری است. یک سیستم به اشتراک گذاری دانش به شما کمک می‌کند تا حدی از این هزینه اجتناب کنید، و همچنین یک محرک تعامل عالی برای تازه واردان است.

می توانید یک برنامه راهنمایی داشته باشید، کارمندان با تجربه را با افراد تازه استخدام شده جفت کنید یا از نرم افزار ارتباطی استفاده کنید. یک الگوی برنامه آموزشی ایجاد کنید که آنها باید از آن پیروی کنند و به آنها فضای کافی برای آزمایش روش های یادگیری خود بدهید. به آنها یک چارچوب زمانی، مجموعه ای از اهداف بدهید و اجازه دهید این رابطه به خودی خود آشکار شود.

۳. به اشتراک گذاری دانش را به روشی خلاقانه تشویق کنید

تیم‌ها اغلب در پروژه و فضای کاری خود منزوی می‌شوند و نمی‌دانند بقیه شرکت‌ها چه می‌کنند. یک فضای اشتراک‌گذاری باز، هر ۲ ماه یا بیشتر، ایجاد کنید، جایی که هر تیم می‌تواند به‌روزرسانی‌های پروژه و نکات کلیدی یادگیری خود را ارائه دهد. تیم ها با استفاده از دانش به اشتراک گذاشته شده و تجربیات مختلف در هر پروژه، با سرعت بیشتری تکامل خواهند یافت.

برای به حداقل رساندن خطر تبدیل این جلسه به یک جلسه خسته کننده و اجباری ۲ ساعته، آن را سرگرم کننده و خلاق کنید. می‌توانید برای هر جلسه اشتراک گذاری یک موضوع داشته باشید. به عنوان مثال، موضوع این ماه “فیلم های مافیایی” است و تیم فروش تصمیم می‌گیرد به روز رسانی‌های خود را به شیوه‌ای پدرخوانده ارائه کند. به یاد داشته باشید، خلاقیت عامل کلیدی شادی است.

۴. تشویق کنید و فرصت‌های یادگیری را فراهم کنید

آکادمی خود را ایجاد کنید، جایی که کارکنان می‌‌توانند به دانش و فرصت‌های توسعه مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. این یکی از ۳ دلیل اصلی ترک شرکت ها توسط کارمندان است: نداشتن چشم انداز یادگیری.

نیازها و ترجیحات آنها را ارزیابی کنید، یک برنامه درسی ایجاد کنید و ۱-۲ کلاس در هفته تنظیم کنید. آنها را در تصمیم‌گیری در مورد نحوه برنامه‌ریزی این ابتکارات یادگیری (در طول یا بعد از ساعات کاری) مشارکت دهید.

با یک مراسم فارغ التحصیلی، کلاه و گل و حتی یک شب سرگرم کننده، آن را جذاب و با ارزش کنید.

۵. مجله داخلی خود را ایجاد کنید

مجله داخلی متمرکز بر کارمندان خود را با ستون‌های سرگرم کننده، اخبار، داستان‌های برجسته و فرصت‌ها ایجاد کنید. چه کسی دوست ندارد به عنوان کارمند ماه روی جلد نمایش داده شود؟

این می‌تواند یک مجله آنلاین یا چاپی باشد. یا می‌تواند هم یک شماره آنلاین ماهانه و هم چاپ فصلی باشد.

متعهد به انجام عمل باشید، منتظر وقوع تعامل نباشید

حرکت از تئوری به عمل یک چالش بزرگ است. اکثر شرکت‌هایی که میزان مشارکت کارکنان را اندازه‌گیری می‌کنند، کاری فراتر از این اندازه‌گیری انجام نمی‌دهند.

اقدام به این معنی است که اطمینان حاصل شود که همه کارکنان چشم‌انداز شرکت و جهت گیری استراتژیک آن را درک می‌کنند و همچنین نقش فردی آنها در دستیابی به آن چیست.

همچنین به معنای درگیر کردن مدیران از طریق توسعه مهارت‌های رهبری و اجازه دادن به ارتباط باز و دو طرفه با کارکنان است.

مشارکت کارکنان یک تلاش سازمانی است که برای بهبود بهره‌وری به یک چشم‌انداز بلندمدت در زمینه استراتژی تجاری نیاز دارد.

باید شناسایی کنید که شرکت شما به چه چیزی نیاز دارد و استراتژی مناسب را توسعه دهید. تنها در این صورت باید بر چگونگی سنجش میزان مشارکت کارکنان و انجام چه فعالیت هایی تمرکز کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه کارکنان چشم‌انداز شرکت و جهت گیری استراتژیک آن را درک می‌کنند و همچنین نقش فردی آنها در دستیابی به آن چیست.

4 7

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

۸ نکته برای سنجش اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان

در جایگاه مدیر کسب‌وکار یا کسی‌ که در حوزه منابع انسانی مسئولیت دارد، اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان اولویت و اهمیت زیادی دارد. چون آموزش کارکنان به بخش جدایی‌ناپذیر از توسعه سرمایه‌انسانی تبدیل شده و هزینه‌های زیادی برای آن صرف می‌شود.

رازهای کار تیمی عالی

نکته کلیدی برای رهبران این است: اگرچه تیم‌ها با مجموعه‌ای از چالش‌های پیچیده‌تر روبه‌رو می‌شوند، تعداد نسبتا کمی از عوامل تأثیر بزرگی بر موفقیت آنها دارند. اگر مدیران بدانند این عوامل چیست و روی درست کردن آنها تمرکز کنند، می توانند به بازدهی بزرگی دست یابند.

چرا فهرست کارهای روزانه مفید است؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا باید فهرست کارهای روزانه یا همان «to-do list» برای خود ایجاد کنید، در حالی که اغلب آن را گم می کنید یا نادیده می گیرید؟ روانشناسان پاسخی دارند که به شما کمک می‌کند، با استفاده از فهرست کارها، عملکرد خود را بهبود دهید و سازنده و خلاق باشید.

چرا تیم سازی برای کسب و کارها مهم است؟

یک تیم منسجم یک دستورالعمل اثبات شده برای موفقیت در تجارت است. تیم شما متشکل از افرادی با شخصیت ها، کیفیت ها، سطح تجربه، تخصص و موارد دیگر است. با این حال، کار با هم برای دستیابی به یک هدف مشترک چیزی است که آنها را به یک تیم بزرگ تبدیل می کند. کار کردن به عنوان یک تیم نزدیک باعث می شود شانس بیشتری برای موفقیت و رسیدن به ارتفاعات عالی داشته باشند. با این حال، داشتن یک تیم متحد فقط اتفاق نمی افتد. شما باید آگاهانه برای ایجاد آن تلاش کنید و با تصمیمات و اقدامات خود در مورد آن آگاه باشید.

گفت‌وگو