3 نکته حرفه‌ای برای شروع کار جدید

۳ نکته حرفه‌ای برای شروع کار جدید

ویلیام وندربلومن،  بنیانگذار شرکت Vanderbloemen می‌گوید: هنگامیکه پسرمان را برای سال اول در کالج ثبت نام کردیم.

سعی می‌کردم با پسرم در مورد چگونگی سازگاری با وضعیت جدید، افراد جدید، مدرسه جدید، صحبت کنم، یاد مطالعه‌ای افتادم که مدت‌ها پیش خوانده بودم.

این مطالعه بیان کرد که اگر بتوانید وارد اتاقی شوید و هشت نفر را شناسایی کنید که آنها را می‌شناسید و احساس می‌کنید با آنها ارتباط دارید، آنگاه احساس می‌کنید که در خانه هستید. شاید مانند غذاهای خانگی که مادر تهیه می‌کند، خانه نباشید، اما احساس می‌کنید متعلق به آن جمع هستید. این مهم صرف نظر از اینکه اتاق چقدر بزرگ باشد و چه تعداد نفر در اتاق باشند که اصلاً آنها را نمی‌شناسید اعمال می‌شود.

بنابراین توصیه من به پسرم این بود که هفته اول مدرسه را با هدف آشنایی با هشت نفر بگذراند.

سپس متوجه شدم که این می‌تواند توصیه خوبی برای هرکسی باشد که شغل جدیدی را شروع می‌کند، به شهر جدیدی نقل مکان می‌کند، کسب و کار جدیدی را شروع می‌کند، یا به هر تلاش جدیدی دست می‌زند.

شکست در استخدام می‌تواند منجر به از دست دادن شتاب، درآمد و زمان برای جایگزینی فردی شود که مناسب نیست.

شاید راه حل مناسب داشتن فردی در جامعه شما و به سادگی کمک به آنها برای شناسایی هشت ارتباط جدید باشد.

برای کسانی از شما که کار جدیدی را شروع کرده‌اید، توصیه‌ها به همین صورت است. ما هنوز در میانه‌ی ریزش شغلی بزرگ کووید هستیم، که مدت‌ها قبل از انتشار اخبار آن را پیش‌بینی کرده بودیم. و من فکر می‌کنم این مشکل تا مدتی بماند. افراد حداقل تا ۲۴ ماه آینده شغل خود را با نرخ‌های بی سابقه‌ای تغییر خواهند داد.

بنابراین هنگامی که کار جدید خود را شروع می‌کنید، مطمئن شوید که کار خود را انجام می‌دهید، اما همچنین مطمئن شوید که برای ایجاد ارتباطات جدید وقت می‌گذارید. چند نکته برای ایجاد این ارتباطات، همانطور که من آنها را در ده‌ها هزار نامزدی که دیده‌ام شروع به کار جدید کرده‌ام دیده‌ام.

1 2

۱. زیاد قوی نشوید.

همه ما با فردی برخورد کرده‌ایم که در اتاق راه می‌رود و حضور خود را با اقتدار و کاریزما اعلام می‌کند و خیلی سریع تبدیل به فردی با صدای آزاردهنده در محل کار می‌شود. برای ملاقات با افراد جدید وقت بگذارید، اما این کار را به گونه ای انجام دهید که جذاب باشد و بیش از حد کار نکنید.

۲. از مردم در مورد خودشان بپرسید.

در تجربه من از مصاحبه با ده‌ها هزار نامزد در طول سال‌ها، مردم همیشه آماده هستند تا در مورد خودشان صحبت کنند. شاید این یک واقعیت غم انگیز باشد، شاید این چیزی است که مردم در آن متخصص هستند، اما این یک حقیقت است. باهوش‌ترین افرادی که هنگام ملاقات با افراد جدید می‌بینم، تقریباً تمام مکالمه را بر روی فرد دیگر متمرکز می‌کنند. در واقع، موفق‌ترین افرادی که ملاقات کرده‌ام، چه روسای جمهور، فرمانداران، رهبران شرکت‌ها یا هر فرد دیگری تقریباً همیشه وقت خود را صرف این می‌کنند که مکالمه در مورد آنها نباشد، بلکه در مورد شخص دیگری در گفتگو باشد.

مردم همیشه آماده هستند تا در مورد خودشان صحبت کنند. شاید این یک واقعیت غم انگیز باشد، شاید این چیزی است که مردم در آن متخصص هستند.

۳. ارتباطات را به عنوان یک ماراتن ببینید.

نه یک دوی سرعت. نه اینکه مثل یک فروشنده به نظر بیایید، اما سعی نکنید در اولین جلسه دوستی خود را ببندید. هر فروشنده خوبی می‌داند که هدف یک تماس فروش، بستن فروش نیست، بلکه تشویق به تماس بعدی فروش است. با ارتباطات جدید با همان طرز فکر رفتار کنید. تعاملات جدید شما با افراد باید با هدفی شروع شود که آنها بخواهند دوباره با شما تعامل داشته باشند. احتمالاً این بدان معناست که اولین تعاملات شما کوتاه‌تر و کمتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

ما در زمان به هم ریختگی بی‌سابقه مردم و مکان‌ها هستیم. و اکنون بیش از هر زمان دیگری باید اطمینان حاصل کنیم که ارتباط برقرار می‌کنیم تا بدون توجه به جایی که هستیم، احساس کنیم که در خانه هستیم.

ما در زمان به هم ریختگی بی‌سابقه مردم و مکان‌ها هستیم. و اکنون بیش از هر زمان دیگری باید اطمینان حاصل کنیم که ارتباط برقرار می‌کنیم تا بدون توجه به جایی که هستیم، احساس کنیم که در خانه هستیم.

3 2

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

صداقت در رهبری: چگونه فرهنگ حقیقت را بسازیم

حقیقت و صداقت مهم هستند، اما به سادگی قابل دسترس نیستند. ما ممکن است در مجموع برای حقیقت ارزش قائل شویم، اما در طول تاریخ تعهد خود را نسبت به آن ساده کرده ایم. نتیجه ضعف فزاینده در درک ما از صداقت و چگونگی انجام آن در زندگی ما بوده است – زندگی فردی ما، زندگی سیاسی ما، و مهمتر از همه برای این مقاله، زندگی سازمانی ما.

تکنیک‌هایی برای مصاحبه استخدام غیرحضوری

مصاحبه‌های شغلی همیشه در پیدا کردن شغل، ضروری بوده است ولی با شیوع کرونا، فاصله‌گذاری اجتماعی و جلسات مجازی، بیش از هر زمان دیگری سخت شده است. تقویت مهارت‎‌های ارتباطی نیز از این رو اهمیت بیشتری یافته است.

۴ روش برای مدیریت یک کارمند نیازمند احساسی

به عنوان یک رهبر، وظیفه شما این است که مجموعه نیازهای عاطفی اعضای تیم خود را مطالعه کنید و استراتژی هایی را ایجاد کنید که بتوانید آنها را مطابق با آرایش منحصر به فرد هر فرد تنظیم کنید. با این حال، شما نیازی به حمایت عاطفی بی پایان برای افرادی که برای برآوردن نیازهای خود تلاش می کنند، ندارید. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که نادیده گرفتن موقعیت هرگز راه حل نیست. بهترین رویکرد این است که به یک عضو تیم وابسته عاطفی کمک کنید تا بفهمد چگونه نیازهای خود را شناسایی و برآورده کند. اگر بتوانید این کار را با ظرافت و با دقت انجام دهید، به این شخص و همه اطرافیانش کمک خواهید کرد.

گفت‌وگو