چگونه با یک کارمند ضعیف "گفتگو" داشته باشیم

چگونه با یک کارمند ضعیف “گفتگو” داشته باشیم

شما اخیراً کارمندی را استخدام کرده‌اید که مصاحبه را انجام داده است. او به هر سوالی با خوش بینی و خلاقیت پاسخ داده و رزومه عالی ارائه کرده است. با تصور اینکه خود را یک قاضی خوب در مورد شخصیت می‌دانید، به خود زحمت ندادید تماس بگیرید و مراجع آنها را بررسی کنید. می‌توان گفت که آنها به خوبی با شرکت شما هماهنگ می‌شوند.

چند ماه می‌گذرد و شخصی که فکر می‌کردید استخدام کرده‌اید هنوز سر کار نیامده است. بله، آنها از نظر فیزیکی حضور دارند و با هوشیاری آماده به ایمیل‌های سراسر شرکت پاسخ می‌دهند، اما این تنها کاری است که انجام می‌دهند. آنها هرگز ضرب الاجل‌های کاری را برآورده نمی‌کنند، بیش از حد طولانی در درب خانه معطل می‌شوند و زمان شرکت را با داستان‌های پر سر و صدا از کارهای دیوانه کننده‌ای که آخر هفته گذشته انجام دادند، مختل می‌کنند.

می‌بینید وقتی که فرد جدید وارد اتاق می‌شود، بقیه کارکنان از دیدن رفتار او ناراضی هستند، و از اینکه در مصاحبه به حقه کارمند جدید افتاده‌اید بسیار شرمنده هستید. اما با این حال، شما آماده نیستید که از آنها دست بکشید. چیزی که آنها باید بدانند این است که اگر بخواهند با شرکت شما ادامه دهند باید رفتارشان تغییر کند و راهی برای انجام این کار وجود دارد.

2 28
قرار نیست هرکسی که استخدام می‌کنید ستاره شود. اجازه ندهید که شکست‌ها شما و سازمانتان را به پایین بکشاند.

پیام درست را ارسال کنید

به عنوان یک رهبر، وظیفه شما حمایت از تیم و رسیدگی به مشکلات اعضای تیم است. هرچند که مجبور باشید گفت و گو های سختی با کارمندان سست داشته باشید. یک رهبر کارآمد باید بتواند به طور حرفه ای (و قاطعانه) رفتار خود را اصلاح کند.

هنگامی که به تازگی به عنوان یک کسب‌وکار کوچک شروع به کار می‌کنید، نمی‌توانید از تجملات یک بخش منابع انسانی برای مراقبت از این موضوع برخوردار شوید، بنابراین این شما هستید که باید آن را مدیریت کنید. بحث در مورد مسائل رفتاری با کارمندان شما آسان نخواهد بود، اما با نادیده گرفتن این مشکل، کارمند رفتار خود را قابل قبول می‌بیند و روحیه بقیه کارکنان شما به شدت کاهش می‌یابد.

برای سهولت این کار، جلسات ماهانه فردی را با هر کارمند برگزار کنید. با استفاده از یک دستور کار برای جلسه، در مورد پروژه های جاری، اهداف پیش بینی شده و جایی که می‌خواهید پیشرفت کارمند را در یک ماه آینده ببینید، بحث کنید.

جلسات ماهانه فردی را با هر کارمند برگزار کنید. با استفاده از یک دستور کار برای جلسه، در مورد پروژه‌های جاری، اهداف پیش بینی شده و جایی که می‌خواهید پیشرفت کارمند را در یک ماه آینده ببینید، بحث کنید.

1 30
وقتی صحبت از عملکرد ضعیف به میان می‌آید، همه طرفین – شما، مدیر و کارمند – باید بدانند که عملکرد ضعیفی دارند.
کارمندان کارهایی را که شما پیگیری می‌کنید انجام می‌دهند و چیزهایی را که اندازه گیری می‌کنید بهبود می‌بخشند. بنابراین قبل از شروع صحبت در مورد عملکرد ضعیف، مطمئن شوید که همه در مورد معیارها و استانداردهای اندازه گیری توافق دارند.

زبان “ما”

مهم است که در این جلسات گوش دهید، ارتباط برقرار کنید و تعامل را مستند کنید. با نگهداری کپی از هر جلسه، می‌توانید به آنچه قبلاً بحث شده اشاره کنید، در حالی که می‌توانید تشخیص دهید که کارمند کجا پیشرفت کرده است یا نکرده است. اگر کارمند در زمینه‌های خاصی عملکرد خوبی دارد، به خاطر آن از او تعریف کنید. در زمینه‌هایی که نیاز به بهبود دارند، می‌خواهید با استفاده از زبان «ما» صحبت‌های خود را غیر شخصی سازی کنید.

این بدان معناست که به جای اینکه بگویید «شما باید قبل از اینکه به x، y و z فکر کنید، a، b و c را انجام دهید»، می‌گویید: «دوست دارم روی این پروژه‌ها کار کنید و آنها را در این مهلت به پایان برسانید. سپس می‌توانیم ادامه دهیم.» اگر وارد جلسه شوید و فریاد بزنید: «پروژه‌ها را به موقع تمام نمی‌کنید و جدول زمانی پیش‌بینی‌شده ما را به هم می‌زنید»، شبیه یک حمله به نظر می‌رسد. با گفتن «می‌خواهم این را ببینم» یا «بیایید روی آن کار کنیم»، برای کارمند مشکل‌دار اینطور به نظر می‌رسد که می‌خواهید به موفقیت او در شرکت کمک کنید. آنها بیشتر پذیرای انتقادات مثبت خواهند بود و عادات کاری خود را تغییر خواهند داد.

متأسفانه، همه کارمندان برای درست کردن مسیر خود تلاش نمی‌کنند، و شما باید تصمیم بگیرید که قرارداد آنها را فسخ کنید. برای صاحب کسب و کار کوچکی که مبادلات جلسات را مستند نکرده و یا پرونده مفصلی از کارهایی که کارمند انجام داده و انجام نداده را نگهداری نکرده است، می‌توانند تصمیم بگیرند که شما را به دلیل نقض قرارداد به دادگاه ببرند. اینجا است که اهمیت دقت در انتخاب کارمند زمان استخدام و همچنین اگر به هر دلیلی کارمند مناسب را استخدام نکردید مستند سازی همه جلسات و وظایف کارکنان مشهود می‌شود.

شما می‌خواهید کسب و کارتان به خوبی پیش برود، اما برای اینکه این اتفاق بیفتد، به کارمندانی نیاز دارید که بتوانید به آنها اعتماد کنید، کسانی که مسئولیت‌پذیر و مصمم هستند که در دستیابی به موفقیت شرکت مشارکت کنند. از رهبری نترسید، به یاد داشته باشید، این وظیفه شما است.

شما می‌خواهید کسب و کارتان به خوبی پیش برود، اما برای اینکه این اتفاق بیفتد، به کارمندانی نیاز دارید که بتوانید به آنها اعتماد کنید، کسانی که مسئولیت‌پذیر و مصمم هستند که در دستیابی به موفقیت شرکت مشارکت کنند. از رهبری نترسید، به یاد داشته باشید، این وظیفه شما است.

3 21
در برخورد با کارمندی که نگرش منفی دارد
سعی کنید کارمند احساس راحتی بیشتری کند. .
روی نتایج و بهره‌وری تمرکز کنید، آن را شخصی نکنید. .
روی نکات مثبت تمرکز کنید. .
مشخص باشید، نمونه ای از نگرش بدی که می‌خواهید تغییر داده شود ارایه دهید و از مبهم بودن در مورد موضوع خود اجتناب کنید.

مقالات مرتبط

استاد جلسات یک به یک شوید

چه مدیر عامل باشید و چه مدیر خط، تیم شما به همان اندازه که اعضای آن به عنوان افراد مهم هستند، به عنوان یک گروه مهم است. شرکت های فناوری امروزی امتیازات زیادی را برای جذب و حفظ بهترین کارمندان ارائه می دهند. ما حقوق رقابتی، آموزش و نوید موفقیت را به صورت حرفه ای و مالی ارائه می دهیم. اما نحوه برخورد ما با آنها به عنوان افراد می تواند تأثیر DNA آنها بر ساختار سازمان شما را تعیین کند. شما به عنوان مدیر آنها چه می کنید تا مطمئن شوید که آنها راضی هستند و بهترین کمک را به سازمان شما می کنند؟

۳ گزارشی که هر مدیری باید داشته باشد

مطمئن شوید که کارکنان با اهداف سازمان همسو هستند، اگر پیشرفت آنها را با این ۳ گزارش دنبال کنید، آسان‌تر خواهد بود.

سه گزارشی که هر مدیر باید از آنها استفاده کند بخشی از یک سیستم گزارش دهی است که برای اولین بار در کتاب، مدیریت یک صفحه نوشته ریاض خادم توضیح داده شده است. آنها برای ردیابی همسویی در یک سازمان ایده آل هستند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به آنچه این سه گزارش می‌توانند برای شما و تیم‌هایتان انجام دهند بیاندازیم.

بهره‌وری و روحیه: چرا کارکنان مثبت کار بیشتری انجام می‌دهند؟

اما چه چیزی در وهله اول باعث خوشحالی کارکنان می شود؟ و چرا این درست است که آنها احتمالاً کار بیشتری انجام می دهند؟ در این مقاله، ما نگاهی دقیق‌تر به ارتباط بین روحیه بالا و سطوح بالاتر بهره‌وری خواهیم داشت تا مشخص کنیم که چرا کارکنان مثبت کار بیشتری انجام می‌دهند.

۶ راهنمایی برای مدیریت کارمندان

رهبری شرکت دارای مزایای زیادی است، اما با چالش هایی هم همراه است. مسئولیت مدیریت موفقیت آمیز تیم کارکنان یکی از وظایف حیاتی است که باید تکمیل کنید. مدیریت کارمند فراتر از کیفیت اعضای تیم، کار کامل است و همچنین بر اساس رفاه و روابط تیم است. البته، یک تیم خوب نیز منجر به نتایج خوبی در پایان می شود.

اجازه ندهید کسب و کارتان زندگی شما را تسخیر کند

اگر می خواهید کسب و کارتان به طور تصاعدی رشد کند، ثروت تولید کند و تأثیرگذار باشد، نمی توانید همه کارها را خودتان انجام دهید. باید اجازه دهید کسب و کارتان بزرگتر از شما باشد – حتی اگر هنوز متعلق به خودتان باشد.

نحوه حمایت از کارکنانی که به دوران بازنشستگی خود نزدیک می‌شوند

بازنشستگی چیزی است که همه کسانی که کار می کنند باید به آن فکر کنند و می تواند واقعاً یک معامله بزرگ باشد. به عنوان یک صاحب شرکت، همیشه می خواهید بهترین کار را برای کارکنان خود انجام دهید و این موضوع همچنان که آنها به سمت بازنشستگی پیش می روند صادق است. در نهایت، باید تمام تلاش خود را برای حمایت از کارکنان در این دوره انجام دهید.

گفت‌وگو