معرفی مجله پژوهشنامه بلاک‌چین

معرفی مجله پژوهشنامه بلاک‌چین

بیت‌کوین نخستین سامانه پولی خصوصی، متن باز، غیرمتمرکز و مبتنی بر محاسبات رقومی در تاریخ بشریت است. از یک نگاه، پول چیزی نیست جز یک سامانه حسابداری، بیت‌کوین پول تازه‌ای نیست که پول از نوعی دیگر است. پدیده‌ای که به لزوم یا سرعت، جایگزین پول نمی‌شود اما ماهیت و کارکرد پول را به کلی تغییر می‌دهد. در پی بیت‌کوین، توکن‌ها و سکه‌های دیگری با انواع کاربردها بر بستر بلاک‌چین ساخته شده و خدمات مختلفی برای آنان تعریف یا ایجاد شده است. در زمانی بسیار کوتاه، زیست‌بومی ساخته شده که برتری‌های فراوانی بر نظام پولی و بانکی مسلط بر دنیا دارد.

هدف ما از انتشار این ماهنامه چیست؟

این ماهنامه پاسخی به چالش‌های ملی است تا اخلال‌گری رمز ارزها را به فرصتی برای توسعه توانمندی کشور در دنیایی پرچالش تبدیل کنیم. ما تجارب جهانی، خطرات، ریسک‌ها و فرصت‌ها را مطالعه، تالیف و تحلیل میکنیم و هر ماه چکیده‌ای از غنی‌ترین محتوای ممکن را به مخاطبان موثر و تصمیم ساز خود ارائه می‌دهیم.

در پژوهش‌نامه بلاک‌چین چه چیز‌های اهمیت دارند

در این مجله، قیمت بیت‌کوین اهمیتی ندارد، بازار رمز ارزها، نرخ مبادله، تبادل یا ترید، هیجانات روزمره بازار و مسائلی از این دست که به طور معمول بخش اعظم محتوای موجود در مورد رمز ارزها را شامل می‌شود، محلی از توجه ندارد. هدف و حیطه فعالیت ما بررسی و توضیح فرصت‌ها و چالش‌های حکمرانی، رگولاتوری و آینده‌پژوهی بلاکچین و دارایی‌های رمزنگاری شده در ایران و جهان است. باشد که این تالش به خیر و آگاهی بیشتر برای مخاطبان عزیزمان ختم شود.

خلاصه موضوعات این پیش شماره

Screenshot 2023 07 29 162336 1

بنابر آن‌چه سردبیر در سرمقاله نوشته است: «در این پیش شماره، که فقط به صورت کاغذی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. در کنار بسیاری مسائل خواندنی، توضیح دادیم که چگونه ایالت متحده برای صیانت از برتری جهانی دلار به رمز ارزها حمله‌ور شده‌اند و شرح دقیقی از تاثیر بخش‌های مختلف دولت فدرال بر رگولاتوری فراهم آوردیم. گفتیم که چطور در ایران مالیات بر عایدی سرمایه منجر به کوچ فناوری و سرمایه از کشور می‌شود و از تعلل در تاسیس کانال رمز ارزی بین ایران و روسیه گفتیم.

همچنین در هر شماره از اتفاقات مهم اخبار خارجی و داخلی بازار رمزارزها در یک ماه گذشته می‌نویسیم.

از تیم متخصص و پر تلاشی که مارا در شروع این مسیر یاری رساندند و همچنین از مدیران صرافی والکس که با پشتیبانی مالی ارایه این خدمت را به اقتصاد و زیست‌بوم بلاک‌چین ایران، ممکن ساختند، سپاسگزاریم.

در ایران ما، رمزارزها نه تنها ابزار تنفس در برابر تحریم‌های ظالمانه که ارایه دهنده فرصت‌هایی نوین در تحول مالی و تجاری هستند. ابزارهایی که میتوانند ما را در تعریف سازوکارهای جهانی با حداقل اتکا به دلار یا سایر ارزهای فیات، یاری دهند و در توسعه، تجارت و کارآفرینی ایرانی طرحی نو دراندازند.

ما در ابتدای مسیری سخت و دشوار قرار داریم و خاضعانه از تمام متخصصان، کارآفرینان، مدیران و تصمیمسازان کشور طلب همکاری داریم.

تعهد همیشگی ما به مخاطبان، فراهم آوردن غنی‌ترین و دقیق‌ترین مطالعات و صریح‌ترین تحلیل‌های مرتبط با حکمرانی رمزدارایی‌ها و بلاک‌چین است.
در طول سال‌ها، فعالان نخبه و رسانه‌های وزینی با شور و انرژی فراوان برای توسعه دانش بلاک‌چین و رمزارزها در ایران تلاش کرده‌اند ضمن قدردانی از تمام این عزیزان، امیدوارم پژوهشنامه بلاکچین نیز بتواند با فعالیت خود به داشته‌های این زیست‌بوم بیافزاید.»

مجله پژوهشنامه بلاکچین کاملا رایگان به صورت ماهیانه در اختیار مخاطبان عزیز قرار می‌گیرد.

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال روشی برای پیش‌بینی رفتار قیمت در بازارهای مالی بر اساس داده‌ها و رفتارها در زمان گذشته است. در واقع تحلیل تکنیکال یک روش تجزیه و تحلیل برای تخمین یا به نوعی پیش بینی جهت تغییر قیمت‌ها از طریق مطالعه داده‌های قیمتی…

رازهای کار تیمی عالی

نکته کلیدی برای رهبران این است: اگرچه تیم‌ها با مجموعه‌ای از چالش‌های پیچیده‌تر روبه‌رو می‌شوند، تعداد نسبتا کمی از عوامل تأثیر بزرگی بر موفقیت آنها دارند. اگر مدیران بدانند این عوامل چیست و روی درست کردن آنها تمرکز کنند، می توانند به بازدهی بزرگی دست یابند.

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

گفت‌وگو