افزایش حقوق و دستمزد

چگونه برای افزایش حقوق خود مذاکره کنیم؟

نکات مهم درباره حقوق و دستمزد در محیط کار

تا به حال مدیری داشته‌اید که به شما اجازه بحث درباره حقوق و دستمزدتان را ندهد؟ چنین تجربه‌ای می‌تواند به معنی نقض قوانین کاری باشد.

با این حال صحبت کردن درباره افزایش حقوق آن هم در وضعیت شغلی امروز می‌تواند گاهی مشکل باشد. گرچه شما چنین حقی را دارید که درباره دستمزد خود بحث کنید، اما بهتر است پیش از آن به این فکر کنید که چه زمانی برای این صحبت مناسب است.

چه زمانی باید درباره حقوق و دستمزد صحبت کرد

اگر یک یا چند مورد از نکات زیر برایتان اتفاق افتاد، آن وقت می‌توانید راحت‌تر درباره مسائل مالی با مدیران خود صحبت کنید:

اگر پول بیشتری می‌خواهید

فرآیند صحبت درباره دستمزد و حقوق برای بسیاری از کارمندان سخت است. مطالعه‌ای در زمینه حقوق و دستمزد از شرکت جست‌وجوی کار و مشاغل «Zippia» گزارش داده است با وجود این که تنها ۴۵ درصد از کارمندان احساس می‌کنند از حقوق کافی برخوردارند، ۵۰ درصد از آن‌ها برای بحث درباره حقوقشان راحت نیستند. علاوه بر این، افرادی که مایل به گفت‌وگو درباره دریافت پاداش یا دستمزد با همکارانشان هستند، معمولاََ انتظار افزایش قابل توجهی برای حقوقشان دارند.

البته سخت است که بگوییم کدام یک از این دو مورد در اولویت قرار می‌گیرد؛ تمایل به بحث درباره حقوق یا تفکری که به دنبال یک افزایش بزرگ در دستمزد است.

نکته: بحث بی‌پرده درباره حقوق و دستمزد در محل کار مزایای بالقوه‌ای هم دارد. اگر حقوق بسیار پایینی می‌گیرید، این مکالمه‌ها شما را نسبت به این وضعیت آگاه می‌کند و کمک می‌کند تا برای درآمدی بالاتر مذاکره کنید.

اگر می‌خواهید دستمزدی برابر به زنان و مردان بدهید

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط «PayScale» که به بررسی حقوق کارمندان می‌پردازد، تا امروز زنان به ازای هر یک دلار درآمد مردان، ۸۰ سنت دریافت می‌کنند. حتی شکاف‌ جنسیتی دستمزدها (تفاوت درآمد بین زنان و مردان) که فقط حقوق زنان و مردان با عناوین شغلی، تجربه و تحصیلات مشابه را مقایسه می‌کند، نشان می‌دهد که زنان به ازای هر دلار درآمد مردان، ۹۸ سنت میگیرند.

با این حال داده‌های «PayScale» نشان می‌دهد وقتی شرکت‌ها شیوه “پرداخت شفاف” را در پیش می‌گیرند، شکاف جنسیتی دستمزد در سازمان آن‌ها از بین می‌رود.

شفافیت پرداخت” می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد؛ از انجام ممیزی‌های حقوقی که باعث تضمین دستمزد برابر بین کارکنان از هر جنس و نژادی می‌شود، تا واضح بودن حقوق همه افراد شرکت از مدیرعامل گرفته تا کارمندان رده‌های پایین‌تر.

اگر قدرت تغییر فرهنگ سازمانی را دارید

اگر در شرکت خود تصمیم‌گیرنده هستید، می‌توانید کارهای دیگری به جز صحبت درباره حقوق و مزایا انجام دهید. می‌توانید تلاش کنید تا سازمان شما درباره دستمزد و انواع دیگر پاداش‌ها تعهدات بیشتری در نظر بگیرد.

نکته: علاوه بر روش‌های شفاف‌تر در پرداخت، سازمان شما می‌‎تواند برای اطمینان از حقوق عادلانه کارمندان، حسابرسی مالی را در نظر بگیرد.

چه زمانی نباید درباره دستمزد صحبت کنید

اما مواقعی هم وجود دارد که بهتر است تفکر و برنامه‌تان را علنی نکنید. قبل از تصمیم‌گیری، بررسی کنید کدام یک از این شرایط برای شما صدق می‌کند:

اگر به موقعیت خود و سازمانتان واقف نیستید

ممکن است برخی مدیران برای جلوگیری از تنش و آسیب به احساسات کارمندانشان از آن‌ها بخواهند تا درباره حقوق و مزایای خود با همکاران دیگر صحبت نکنند. جدا از مسائل حقوقی، این نگرانی می‌تواند تا حدودی درست باشد. البته اگر این نگرانی به این دلیل نباشد که کارکنانی با صلاحیتی برابر و مهارت و تجربه مشابه، حقوق بسیار متفاوتی داشته باشند (که قطعاََ اشتباه است).

مشکل به اشتراک گذاشتن جزئیات دستمزد با دیگر همکاران این است که به ندرت می‌توانید به موقعیت و تصویر کامل پی ببرید.

به طور مثال، ممکن است همکار شما به دلیل سوگیری یا خط مشی بد شرکت حقوق و مزایای بیشتری دریافت کند یا دلیل آن داشتن مدرکی خاص یا تجربه بیشتر در دیگر زمینه‌ها باشد. به دست آوردن تمام اطلاعات مورد نیاز در یک مکالمه غیر رسمی دشوار است.

بهترین کار شاید این باشد که تمام اطلاعات نقل شده را در کنار تحقیقات کلی خود جمع‌آوری کنید. نظرسنجی‌ها و ابزارهای مربوط به حقوق و دستمزد مانند Glassdoor PayScale و سایر شرکت‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا محدوده حقوق و دستمزد مناسب را برای موقعیت و اهداف خود مشخص کنید.

وقتی از شما درباره سابقه دستمزدتان پرسیده می‌شود

در چندین ایالت آمریکا از کالیفرنیا گرفته تا نیوجرسی، پرسیدن درباره سابقه حقوق ممنوع است و کارفرمایان از پرسش درباره دستمزد قبلی کارمندان خود منع شده‌اند.

اما اگر در جایی که شما هستید هنوز این سوال پرسیده می‌شود، می‌توانید مسیر مکالمه را از گذشته منحرف کنید. گره زدن حقوق گذشته با دستمزد فعلی، وضعیت پرداخت را سخت می‌کند و در عمل، باعث شکاف جنسیتی دستمزدها و سایر نابرابری‌های پرداختی از جمله نابرابری‌های نژادی و قومیتی می‌شود.

اگر در حال مذاکره درباره حقوقتان هستید، به جای مطرح کردن دستمزد قبلی و موارد مشابه، مکالمه را روی شغل جدید متمرکز کنید.

تحقیق درباره اطلاعات حقوق و مزایا قبل از مصاحبه شغلی، به شما کمک می‌کند تا برای خودتان دستمزد مناسب را تعیین کنید.

اگر غریزه‌تان به شما “نه” می‌گوید

مهم نیست قوانین درباره حقوق شما چه گفته یا تحقیقات درباره دستیابی به دستمزد و پرداخت‌های مالی چه نشان داده، موقعیت‌هایی پیش خواهد آمد که خود برای صحبت درباره دستمزدتان احساس راحتی نکنید.

حتمآ شما هم داستان‌های ترسناکی درباره مشکلاتی که برخی همکاران با مدیران داشته‌اند، شنیده‌اید؛ یا شاید توسط دیگر همکاران تحت فشار قرار گرفته‌اید تا اطلاعات مالی را که ترجیح می‌دادید برای خود نگه دارید، فاش کنید.

نکته: صرف نظر از این که چرا هنگام صحبت درباره مسائل مالی راحت نیستید، مهم است که به غرایز خود گوش دهید. اگر نگران پرداخت ‌قبض‌های خود هستید، نمی توانید دنیا را به مکانی بهتر و برابرتر تبدیل کنید.

ابتدا از خود و امنیت مالی‌تان مراقبت کنید. و بعد در نظر بگیرید آیا زمان آن رسیده که به دنبال کاری جدید بگردید؟ کاری که به دلیل پرداخت حقوق عادلانه در آن احساس امنیت داشته باشید.

زنان و بهترین روش گفت‌وگو برای حق دستمزد

اگر زنی هستید که به دنبال شغل و کار مناسب می‌گردد، حق دارید که درباره حقوق و پاداش خود نگران باشید. شکاف جنسیتی دستمزدها (تفاوت درآمد بین زنان و مردان) در این زمینه بسیار قابل توجه است و مشکل تنها این نیست که زنان ۲۱ درصد از مردان کمتر درآمد دارند.

گرچه چنین درصدی بسیار قابل توجه است اما تفاوت‌های اساسی در گرفتن حقوق وجود دارد. تفاوت‌هایی که بر اساس نوع شغلی که به آن مشغول هستید، وضعیت تأهل، موقعیت و صنعتی که در آن کار می‌کنید، دیده می‌شود.

بر این اساس، «PayScale» درباره جزئیات این تفاوت‌ها گزارشهای جالبی را منتشر کرده است. گزارش‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند تا هنگام صحبت با کارفرمایان، بهترین روش برای پرداخت دستمزد را تعیین کنید.

چه زمانی دستمزد، مسئله‌ای مهم برای زنان است؟

دستمزد شما، بسته به این که چه کاری انجام می‌دهید و در چه مکانی مشغول هستید، متفاوت است. چنین موضوعی می‌تواند نقش مهمی در جست‌وجوی شغلی شما داشته باشد. مهم این است که بدانید چه چیزی درباره کارفرمایی که با او مصاحبه می‎‌کنید، صدق می‌کند.

به طور کلی، نرخ ثابتی برای مشاغل سطح پایین، خدماتی، ابتدایی، صنفی و مشاغلی که در مقیاس صنفی حقوق می‌دهند، وجود دارد که به عنوان نرخ رایج یا غالب «prevailing rate jobs» شناخته می‌شود.

برخی از سازمان‌های بزرگ ممکن است یک طرح ساختاریافته برای پرداخت حقوق داشته باشند که بدون توجه به جنسیت، دستمزد یکسانی را در نظر می‌گیرد.

تصور نکنید که فقط به دلیل زن بودن به شما حقوق کمتری پرداخت خواهد شد. شما به احتمال زیاد مجبور خواهید بود در مورد دستمزد خود بحث کنید و تلاش کنید که حقوق بیشتری دریافت کنید؛ به ویژه اگر برای رفتن از یک رده متوسط به شغلی در سطح بالا مشغول مصاحبه هستید و تنوع زیادی در میزان پرداخت حقوق وجود دارد.

اگر در یک شرکت کوچک با موقعیت‌های منحصر به فرد کار می‌کنید، ممکن است بیشتر از یک شرکت بزرگ با مشکلات حقوق و دستمزد دست و پنجه نرم کنید.

گفتگو درباره دستمزد در مصاحبه‌های شغلی

بهترین روش برای بحث در مورد حقوق فعلی و آن‌چه انتظار دارید در شغل بعدی خود داشته باشید چیست؟ پیش از همه در جریان باشید که اگر در این زمینه احساس راحتی نمی‌کنید، تنها نیستید. بیشتر خانم‌ها دوست ندارند درباره پول صحبت یا درخواست کنند. با این حال اگر در مورد ارزش خود آگاهی کافی داشته باشید، انجام آن بسیار راحت‌تر است. در اینجا به چند نکته برای آسان‌تر شدن این روند اشاره می‌کنیم:

تکالیف خود را انجام دهید

هنگام مصاحبه کاری، آماده و با تحقیق حاضر شوید. برای به دست آوردن اطلاعات حقوقی شغل‌ها و شرکت‌ها از وب‌سایت‌هایی مانند Payscale.com ،Glassdoor.com و مراکز آماری استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید در مورد محل کار فعلی خود، شرکتی که با آن مصاحبه می‌کنید و میزان حقوق افرادی با قابلیت‌های خودتان، اطلاعات خوبی جمع آوری کنید.

اطلاعات داخلی را به دست آورید

کسی را می‌شناسید که در شرکت مورد نظر شما کار ‌کند؟ اگر فرد رابطی در شرکتی که با آن مصاحبه دارید می‌شناسید، از او بپرسید که آیا می‌تواند به شما اطلاعاتی درباره ساختار حقوق، مزایا و مشاغل شرکت بدهد یا خیر.

حداقل‌های خود را بشناسید

 مهم است که بدانید برای پرداخت مخارج زندگی و پس‌انداز کردن باقی‌مانده پولتان، باید چقدر حقوق بگیرید. در نظر داشته باشید که حداقل حقوق برای شغل بعدی که به آن احتیاج دارید چقدر است. برای این که مطمئن شوید انتظارات شما با میانگین حقوقتان مطابقت دارد، تحقیقات بیشتری انجام دهید. همچنین در نظر بگیرید که در یک کار مشابه در شرکت فعلی خود چقدر به دست خواهید آورد. “عامل افزایش حقوق” بسیار مهم است، زیرا اگر قصد ندارید درآمد بیشتری کسب کنید ممکن است تمایلی به تغییر شغل نداشته باشید.

صبور باشید

لازم نیست فردی باشید که هنگام مصاحبه شغلی درباره دستمزد و مزایا صحبت می‌کند، اما آماده باشید که درباره سوالات مربوط به سابقه حقوق و میزان درآمد در شغل جدید پاسخ دهید.

اگر نگران هستید که حقوق شغل جدید انتظارات شما را برآورده می‌کند یا نه، می‌توانید از مدیران استخدامی درباره محدوده دستمزد شغل مورد نظر سوال کنید.

سوال را به بحث تبدیل کنید

 یک استراتژی مهم در این زمینه، تبدیل سوال به مکالمه است. وقتی از شما در مورد میزان درآمدتان سوال شد، اطلاعات را با مصاحبه‌کننده در میان بگذارید. سپس درباره دستمزد شغلی که برای آن مصاحبه می‌کنید، پرس‌وجو کنید. این روش به شما اطلاعاتی درمورد حقوق شغل مورد نظرتان خواهد داد و بدین ترتیب می‌توانید پاسخ‌های خود را درباره سوالات بعدی تنظیم کنید.

سعی کنید فراتر از دستمزد فعلی خود بروید

 اگر می‌خواهید دستمزد شغل جدید شما یک گام بیشتر از حقوق فعلیتان باشد، یک راهکار این است که بگویید مسئولیت‌ها و انتظارات موقعیت جدید بیشتر از موقعیت فعلی شما است. همچنین می‌توانید بگویید که مهارت، تجربه، تحصیلات و گواهینامه‌های زیادی دارید تا موقعیت خود را قوی‌تر کنید و یا اذعان کنید که حقوق فعلی شما رقابت‌پذیری ندارد.

چنین موضوعی را می‌توانید به این شکل بیان کنید: من در حال حاضر X به دست می آورم، اما می‌دانم که چنین حقوقی برای افرادی با صلاحیت و تجربه من پایین‌تر از حد معمول است.

مثبت و با اعتماد به نفس باشید

 یکی از بدترین راه‌ها برای به دست آوردن حقوق بیشتر این است که نشان دهید به آن نیاز دارید. با اطمینان و نگرش مثبت وارد مصاحبه شوید. آماده باشید تا اطلاعات معتبری را که برای مصاحبه انتخاب کرده‌اید بسط دهید، نمونه‌های مشخصی از موفقیت‌های خود را به اشتراک بگذارید و مصاحبه را با نکاتی مهم تمام کنید.

انعطاف‌پذیر باشید

برای زنان بسیار مهم است که تمام موارد حقوق و مزایا را در نظر بگیرند. یک شغل چیزی فراتر از فیش حقوقی است؛ پس آن را تنها بر اساس حقوق رد نکنید. در مورد پتانسیل درآمدهای آینده، مزایا، امتیازات و پاداش‌ها اطلاعات کامل را کسب کنید. بسیاری از کارفرمایان برنامه‌های کاری انعطاف‌پذیر را در اختیار کارمندان قرار می‌دهند؛ گزینه‌هایی مثل کار در خانه، مراقبت از کودکان، مرخصی استحقاقی برای والدین و دیگر مزایا از جمله این برنامه‌ها هستند.

شما تنها نیستید

راحت نبودن هنگام صحبت درباره حقوق و مسائل مالی برای بیشتر زنان وجود دارد. به خاطر داشته باشید که بحث درباره چنین موضوعی با مدیران استخدامی کاملاََ پذیرفته شده است.

 پایان مودبانه روند مصاحبه در صورت عدم تطابق شغل از دیگر نکات مهم در این زمینه است. چنین موضوعی می‌تواند یک استراتژی هوشمندانه هم باشد، زیرا درآمد فعلی شما بر درآمد آینده‌تان تأثیرگذار است. متاسفانه هرچه کمتر به دست آورید، بعدتر هم حقوق کمتری به شما پیشنهاد می‌شود.

به کم قانع نباشید

مهم‌تر از همه موضوعات این است که هنگام مصاحبه شغلی و صحبت درمورد حقوق، خودتان را کم نشان ندهید. بدانید که به عنوان یک کارمند چه ارزشی دارید، به تفاوت بین خود و همتای مرد خود آگاه شوید و تا آنجا که ممکن است در مورد آنچه انتظار می‌رود که به شما پرداخت شود، اطلاعات کسب کنید.

هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، اجتناب از مکالمه نامناسب درباره حقوق و مزایا آسان‌تر خواهد بود و مطابق با ارزش خود دستمزد خواهید گرفت.

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

چرا فهرست کارهای روزانه مفید است؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا باید فهرست کارهای روزانه یا همان «to-do list» برای خود ایجاد کنید، در حالی که اغلب آن را گم می کنید یا نادیده می گیرید؟ روانشناسان پاسخی دارند که به شما کمک می‌کند، با استفاده از فهرست کارها، عملکرد خود را بهبود دهید و سازنده و خلاق باشید.

چگونه کلیشه‌های جنسیتی اعتماد به نفس زنان را از بین می‌برد

برای دستیابی به موفقیت حرفه ای، افراد باید در حین کار در تیم های تصمیم گیری، نظرات خود را ابراز کنند و از ایده های خود دفاع کنند، بنابراین اگر زنان در مورد موضوعات مردانه ساکت بمانند – و اگر ایده های آنها کمتر مورد توجه قرار گیرد، مشکل ساز است. کافمن می گوید آنها را بیان کنید.

این مقاله می‌گوید: «کار ما نیاز به ساختار تصمیم‌گیری گروهی را به گونه‌ای نشان می‌دهد که با استعدادترین اعضا، با وجود کلیشه‌های جنسیتی، هم داوطلب می‌شوند و هم برای مشارکت‌شان شناخته می‌شوند.»

چرا اهمال کاری می‌کنیم؟

اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها، امری است که بسیاری از افراد با آن درگیرند و آن را ناشی از تنبلی خود می‌دانند، اما باید بدانید اهمال کاری به تنبلی یا مدیریت نامناسب زمان ارتباطی ندارد و تعللی است که بیشتر مربوط به خلق و خو و احساسات منفی است. اما راه‌هایی برای رهایی از آن نیز وجود دارد.

گفت‌وگو