9 نشانه از یک بحران قریب الوقوع زندگی (و نحوه گذر از این مراحل)

۹ نشانه از یک بحران قریب الوقوع زندگی (و نحوه گذر از این مراحل)

حرفه‌ای‌ها در هر سطحی، از خط مقدم تا هیئت مدیره، می‌توانند در هر مقطع زمانی با بحران زندگی مواجه شوند. گاهی اوقات، یک بحران به طور ناگهانی اتفاق می‌افتد، اما اگر با خود و دنیای اطراف خود هماهنگ باشید، اغلب می‌توانید قبل از اینکه یک مشکل به طور کامل به وجود بیاید، علائم را شناسایی کرده و به آنها رسیدگی کنید.

شما موفقیت‌های مکرر را تجربه کرده‌اید

یکی از نشانه‌های کلیدی موفقیت مکرر است. برخلاف تصور بسیاری، موفقیت‌ها و رشد‌های مکرر منجر به بحران زندگی می‌شوند، اگر احساس کنید به بالاترین دستاوردهای زندگی خود دست یافته‌اید، مانند بالا رفتن از یک کوه، سخت‌ترین قسمت صعود نیست، بلکه فرود است. در پاشنه موفقیت‌ها، متخصصان باید به خوبی آماده شوند تا به حالت عادی و بهبودی برگردند.

یکی از نشانه‌های کلیدی موفقیت مکرر است. برخلاف تصور بسیاری، موفقیت‌ها و رشد‌های مکرر منجر به بحران زندگی می‌شوند.

چیزها به سادگی کار نمی‌کنند

پرچم قرمز بزرگ زمانی است که همه چیز به سادگی کار نمی‌کند.کارها آنطور که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود. مکالمات به سمتی دیگر می‌رود. اغلب اوقات خود یا دیگران واکنش ضعیفی نشان می‌دهید. شما در تعهدات می‌لغزید. تنش در محل کار یا خانه وجود دارد. از این حالات برای کاهش سرعت استفاده کنید، عقب نشینی کنید و از خود بپرسید چه چیزی برای شما و درون شما کار نمی‌کند. چنین جریان‌هایی دعوتی برای پرورش بینش و خرد جدید است.

پرچم قرمز بزرگ زمانی است که همه چیز به سادگی کار نمی‌کند.کارها آنطور که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود. مکالمات به سمتی دیگر می‌رود. اغلب اوقات خود یا دیگران واکنش ضعیفی نشان می‌دهید. شما در تعهدات می‌لغزید. تنش در محل کار یا خانه وجود دارد.

احساس تحریک پذیری می‌کنید

یکی از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد بحران زندگی قریب الوقوع است، تحریک پذیری است که به صورت کوتاه مزاجی، تحقیرآمیز یا بی‌ادب ظاهر می‌شود. یک متخصص می‌تواند با تصدیق مشکل، رسیدگی به آن و دریافت کمک برای آن، چه از طریق خودمراقبتی، چه از طریق درمان یا مربیگری، این مشکل را حل کند. مدتی را از دفتر دوری کنید تا اوضاع بهتر شود.

یکی از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد بحران زندگی قریب الوقوع است، تحریک پذیری است که به صورت کوتاه مزاجی، تحقیرآمیز یا بی‌ادب ظاهر می‌شود.

1 18

از خود می‌پرسید که کی هستید

وقتی از خود می‌پرسید کی هستید یا طرفدار چه چیزی هستید، این یکی از نشانه‌های این است که چیزی باید در دیدگاه شما نسبت به زندگی تغییر کند. به یاد داشته باشید، هرگز به آنچه خارج از شما اتفاق می‌افتد مربوط نیست. تصمیماتی که می‌گیرید شما را به این لحظه هدایت می‌کند و تعیین می‌کند که اقدامات بعدی چگونه شما را به مسیری آرام‌تر خواهد برد. به درون نگاه کنید و مشاهده کنید.

وقتی از خود می‌پرسید کی هستید یا طرفدار چه چیزی هستید، این یکی از نشانه‌های این است که چیزی باید در دیدگاه شما نسبت به زندگی تغییر کند. به یاد داشته باشید، هرگز به آنچه خارج از شما اتفاق می‌افتد مربوط نیست.

معنا یا هدف خود را زیر سوال می‌برید

وقتی چیزی مدام در ذهن شماست که باعث می‌شود وجود، معنا یا هدف خود را زیر سوال ببرید، این نشانه بروز یک بحران است. به دنبال اشکال مختلف حمایت و راه‌هایی برای کاهش آن باشید. یک رویکرد چند وجهی برای ریشه کن کردن این مورد نیاز است. مداخلات شامل مربی، مشاور و راهنما است. فعالیت‌هایی را انجام دهید که انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین، سروتونین، اندورفین و اکسی توسین را تحریک می‌کنند.

وقتی چیزی مدام در ذهن شماست که باعث می‌شود وجود، معنا یا هدف خود را زیر سوال ببرید، این نشانه بروز یک بحران است.

خواب، اشتها و عقلانیت را از دست می‌دهید

نشانه‌ها یا محرک‌های زیادی وجود دارد که ممکن است فرد هنگام گذراندن انواع بحران‌های زندگی تجربه کند. این موارد می‌تواند از کاهش اشتها تا رفتار غیرمنطقی یا کم خوابی متغیر باشد. لیست بسیار طولانی است و علائم برای هر فرد متفاوت خواهد بود. به افراد توصیه می‌شود که نگرانی‌های خود را بیان کنند و کمک بخواهند. کمک می‌تواند شبیه یک درمانگر، دوست صمیمی، مربی یا ترکیبی از هر سه باشد.

نشانه‌ها یا محرک‌های زیادی وجود دارد که ممکن است فرد هنگام گذراندن انواع بحران‌های زندگی تجربه کند. این موارد می‌تواند از کاهش اشتها تا رفتار غیرمنطقی یا کم خوابی متغیر باشد.

2 22

تمرکز ندارید و احساس استرس می‌کنید

بحران‌های زندگی شامل طلاق، مرگ یکی از عزیزان، بیماری، فرسودگی شغلی و از دست دادن معنای کاری است که انجام می‌دهید. علائم عبارتند از عدم تمرکز، تحریک پذیری، واکنش های استرس زا (بیش از حد معمول). شناخت و تصدیق کلیدی است. به تیم خود بگویید که به زمان و فضای بیشتری نیاز دارید و اجازه دهید تا حدی بار را بر عهده بگیرند.

دیگر در حال پیشرفت نیستید

یکی از بحران‌های مهم زندگی گیر افتادن در زندگی است. اغلب ممکن است گفتن اینکه در ابتدا هستید دشوار باشد، اما بعد همه چیز از تعادل خارج می‌شود و دیگر پیشرفت نمی‌کنید. مهم است که احساسات خود را درک کنید و راه‌حل های عملی برای کمک پیدا کنید تا هدف و جهت خود را پیدا کنید.

یکی از بحران‌های مهم زندگی گیر افتادن در زندگی است. اغلب ممکن است گفتن اینکه در ابتدا هستید دشوار باشد، اما بعد همه چیز از تعادل خارج می‌شود و دیگر پیشرفت نمی‌کنید.

مسائل را در پس زمینه قرار می‌دهید

بنابراین بسیاری از ما مسائل را به پس‌زمینه می‌اندازیم تا بعداً به آنها نگاه کنیم، و معتقدیم که سلامت و رفاه خودمان به اندازه همه کارهایی که برای دیگران انجام می‌دهیم مهم نیست. حقیقت این است که اکنون می‌توانید پنج تا ۱۵ دقیقه در روز را صرف کنید و زندگی خود را به طور قابل توجهی تغییر دهید، یا می‌توانید مسائل را نادیده بگیرید تا زمانی که به یک “بحران زندگی” منفجر شوند و دو یا سه سال وقت صرف کنید تا همه چیز را باز کنید و خود را به مسیر درست برگردانید.

بنابراین بسیاری از ما مسائل را به پس‌زمینه می‌اندازیم تا بعداً به آنها نگاه کنیم، و معتقدیم که سلامت و رفاه خودمان به اندازه همه کارهایی که برای دیگران انجام می‌دهیم مهم نیست.

4 11

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

چرا فهرست کارهای روزانه مفید است؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا باید فهرست کارهای روزانه یا همان «to-do list» برای خود ایجاد کنید، در حالی که اغلب آن را گم می کنید یا نادیده می گیرید؟ روانشناسان پاسخی دارند که به شما کمک می‌کند، با استفاده از فهرست کارها، عملکرد خود را بهبود دهید و سازنده و خلاق باشید.

گفت‌وگو