9 راه ساده تبدیل عادت های صبحگاهی برای افزایش بهره وری

۹ راه ساده تبدیل عادت‌های صبحگاهی برای افزایش بهره‌وری

آنچه شما به محض اینکه از خواب بیدار می‌شوید انجام می‌دهید، می‌تواند تفاوت زیادی در بهره‌وری کل روز ایجاد کند.

نحوه شروع صبح اغلب مشخص می‌کند که بقیه روز چگونه خواهد بود. کارآفرینان هوشمند می‌دانند که آنها باید از این دوره مهم استفاده کنند تا سطح انرژی خود را به حداکثر برسانند، تمرکز خود را حفظ کنند، بهره‌وری خود را افزایش دهند و خود را برای یک روز پرکار آماده کنند.

آنچه به محض اینکه از خواب بیدار می‌شوید انجام می‌دهید، می‌تواند تفاوت زیادی در بهره‌وری کل روز ایجاد کند.

۱. تعهد به عادت‌های خواب خوب

اگر هنوز با کم خوابی مبارزه می‌کنید، اکنون وقت آن است که مشکل را حل کنید. کمبود خواب باعث افزایش استرس و کاهش توانایی آمیگدال برای تنظیم احساسات قدرتمند مانند اضطراب، خشم و ترس می‌شود. همچنین در ایجاد شرایط جدی بیماری مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی دخیل است.

a

۲. حساسیت را کاهش دهید

یک مراسم صبحگاهی بزرگ در واقع از شب قبل شروع می شود. آن را به راحتی آسان کنید تا یک روال ایجاد کنید. لباس های ورزش را آماده کنید و در شب قبل از وسایل قهوه یا چای را تهیه کنید. اگر صبح عادت به نوشتن دارید ، کاغذ و قلم مورد علاقه خود را روی میز کنار تخت قرار دهید.

موانع عملی برای پیوستن به مراسم جدید صبح ، سپس ایجاد راه‌حل‌ها برای کاهش هر گونه وظایف منحرف کننده را پیش بینی کنید. به این ترتیب، شما تا حد زیادی زمان ممکن را برای تمرکز بر بخش‌های معنی دار روال صبحانه خود خواهید داشت.

b 1

۳. به حداقل رساندن صفحه نمایش

در حال حاضر، اکثر ما می‌دانیم که گشت و گذار بر روی گوشی‌های هوشمند، به عادت‌های خواب خوب آسیب می‌رساند و می‌‎تواند منجر به بی‌خوابی مزمن شود. به همین ترتیب، با تمرکز بر روی صفحه نمایش، آن هم اولین کار در صبح، می‌تواند توجه شما را پراکنده کند، درست زمانی که در حال تلاش برای تمرکز بر خودتان هستید.

c

۴. آب بنوشید

نوشیدن یک لیوان آب کامل اولین چیزی که در صبح می‌تواند به بهبود هضم کمک کند، وزن سالم را حفظ کند، تمرکز ذهنی و خلق و خوی را بهبود بخشد. یک مطالعه حتی نشان می‌دهد که افزایش مقدار آب نوشیدنی به بهبود سلامت قلب و عروق کمک می‌کند.

بهتر است قهوه یا چای را کمی بعد از صبحانه بنوشید. مطالعات علمی نشان می‌دهد که  سطح کورتیزول بین ساعت های ۸ و ۹ صبح بیشتر است. برای جذب کافئین چای یا قهوه تا ساعت ۹:۳۰ -۱۱:۳۰ صبح صبر کنید.

d

۵. تخت خود را مرتب کنید

روز خود را با مرتب کردن رختخواب خود شروع کنید و هر روز با احساس موفقیت شروع کنید. این می‌تواند به نوبه خود یک حس حرکت را ایجاد کند و علاقه شما را به انجام کارهای بعدی افزایش دهد. علاوه بر این، ۱۹٪ بیشتر احتمال دارد که خواب شب خوبی پیش رو داشته داشته باشید.

e 2

۶. بدن خود را حرکت دهید

فرقی نمی‌کند یک پیاده روی سریع ۳۰ دقیقه ای و یا یک توالی کامل بدن ۱۵ دقیقه‌ای از حرکات یوگا، کمی حرکت فیزیکی در صبح می‌تواند روز را به یک شروع سالم تبدیل کند.

بسیاری از مردم متوجه شده‌اند که با ورزش صبح، انرژی فیزیکی خود را در طول روز افزایش می‌دهند. همانطور که مرتب کردن رختخواب کمک می‌کند تا احساس موفقیت را تحریک کند ورزش هم کمک می‌کند تا شما سطح انرژی بالاتری در طول روز داشته باشید.

f 2

۷. مراقبه کنید

اگر می‌خواهید روزهای خود را با کاهش استرس شروع کنید، دقت و تمرکز، ایجاد و حفظ سلامت روانی خوب، بهبود خواب و مدیریت درد مزمن را شروع کنید. مراقبه صبح می‌تواند تمام این مزایا و بیشتر را انجام دهد.

g 4

۸. بنویسید

یک دفتر خاطرات روزانه، وبلاگ، یا فایل آفیس ورد، کمی تمرین نوشتن در صبح می‌تواند به شما کمک کند تا از طریق زمزمه‌های ذهنی درمورد برنامه‌ها و اهداف خود به وضوح برسید. به سادگی چند دقیقه را کنار بگذارید تا افکار، ایده ها، رویاها، دیدگاه‌ها، ترس‌ها و برنامه‌های خود را بنویسید. این یک راه عالی و سریع برای قرار دادن فرصت‌های تازه و چالش‌های رو به افزایش قبل از تبدیل شدن به بحران و یا مشکلات است.

h

۹. روز خود را پیش نمایش کنید

برای افزایش بهره‌وری خود را در طول روز به آینده، متصل کنید . این آخرین مرحله در مراسم صبح به شما اجازه می‌دهد به طور ذهنی به کسب و کار خود در طول روز نگاهی بیندازید، یک راه هوشمند برای انجام این کار این است که یک عادت پیش نمایش روز ایجاد کنید.

چند دقیقه به لیست تقویم و کارهایتان نگاه کنید. مهم‌ترین وظایف خود را یادداشت کنید و طرح‌هایی را برای اولین بار انجام دهید. پیش نمایش روز مانند این به شما کمک می‌کند تا از لحاظ روانشناختی به «حالت کار» متصل شوید و تمرکز خود را بر تعهدات حرفه‌ای تقویت کنید.

به عنوان نکته نهایی بهتر است در نظر داشته باشید در ابتدا نیازی نیست همه این مراحل را به ترتیب در یک روز انجام دهید می‌توانید یک یا دو مورد را که راحت‌تر است را انتخاب کنید و هر روز انجام دهید اگر احساس بهتری داشتید به تدریج موارد دیگر هم به روال صبحگاهی خود اضافه کنید.

i

دوره‌های آموزشی مرتبط

آشنایی با تست شخصیتی MBTI

تست شخصیتی MBTI

گفت‌وگو