6 ویژگی که رهبران برتر کسب و کار را متمایز می کند

۶ ویژگی که رهبران برتر کسب و کار را متمایز می‌کند

بهترین رهبران چه کاری را متفاوت انجام می‌دهند؟ اعضای هیئت علمی مدرسه بازرگانی هاروارد مهارت‌ها و ویژگی‌های رهبری را برجسته می‌کنند که خوب را از عالی جدا می‌کند.

با افزایش جابجایی مدیرعامل‌ها، بسیاری از رهبران کسب‌وکار در تلاش هستند تا مهارت‌هایی را تقویت کنند که آنها را برای مدت طولانی‌تری در راس کار نگه دارد.

از اساتید واحد مدیریت عمومی مدرسه بازرگانی هاروارد پرسیده شده که چه ویژگی‌هایی رهبران خارق العاده را از رهبران معمولی متمایز می‌کند. در اینجا چیزی است که آنها گفتند:

۱. مطالب و چالش‌های پیچیده را شفاف می‌کنند

جوزف باداراکو (Joseph L. Badaracco)

آنها می‌توانند بسیار واضح و مختصر – معمولاً با کلمات کوتاه و جملات کوتاه – و حتی در مورد مسائل پیچیده ارتباط برقرار کنند.

جوزف ال باداراکو، جان شاد، استاد اخلاق تجاری و نویسنده کتاب: چگونه هنر انعکاس را به زندگی پرمشغله خود بیاورید.

1 3

۲. آنها از تفکر جدید استقبال می کنند

روزابث ماس کانتر(Rosabeth Moss Kanter)

“آنها در برابر کوچک کردن کار خود فقط به یک چیز مقاومت می‌کنند! رهبران عالی تفاوت‌های ظریف، تضادها، احتمال خطا، گرایش‌های متضاد و دیدگاه‌های مخالف را می‌بینند. به طور خلاصه، آنها گوش می‌دهند که دیدگاه‌های بسیاری را شامل می‌شوند، از منتقدان یاد می‌گیرند، و آگاه هستند که روندها می‌توانند سریع جابجا ‌شوند و وقتی سریع و قاطعانه عمل می‌کنند بهتر مسلح می‌شوند.»

روزابث ماس کانتر، استاد مدیریت بازرگانی و نویسنده کتاب چگونه رهبران پیشرفته می‌توانند نوآوری هوشمند جهان را در یک زمان تغییر دهند.

3 3

۳. اعتماد به نفس و فروتنی را متعادل می‌کنند

چستر هوبر (Chester Huber)

“رهبران بزرگ این توانایی را دارند که قاطعانه و با اعتماد به نفس عمل کنند تا تیم خود را الهام بخشند و در عین حال تواضع نشان دهند که به بهترین تلاش های تیم خود احترام می‌گذارد و آنها را تشویق می‌کند. آنها یادگیرندگان بزرگی هستند که نتایج موفقیت آمیز را هم به عنوان دستیابی به اهداف خاص و هم بهبود توانایی سازمان خود در جهت تحقق اهداف خود می‌دانند. همچنین می‌توانند با موج بعدی چالش های خود مقابله کند.”

Chester A. Huber، مدرس ارشد مدیریت بازرگانی و مدیر عامل سابق OnStar

2 4

۴. آنها کارکنان را حول یک ماموریت متحد می‌کنند

«رهبران کارآمد هدف عملکرد سازمان را به طور مداوم و به طور گسترده در نهاد خود به اشتراک می‌گذارند – ما در تلاش هستیم تا چه چیزی را انجام دهیم، تعریف پیروزی چیست، چگونه باید موفقیت خود را بسنجیم.

  این همسویی را تضمین می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد مسئولیت طراحی و اجرای برنامه‌ها را برای دستیابی به آن اهداف تا حداکثر میزان ممکن محول کنند.”

جوزف بی فولر (@JosephBFuller)، پروفسور مدیریت و یکی از رهبران ابتکار HBS آینده مدیریت کار.

4 1

۵. استانداردهای بالایی را تعیین می‌کنند

لئونارد شلزینگر (Leonard Schlesinger)

“پاسخ به این سوال علیرغم تمام اظهارات اخیر ثابت شده است که نسبتاً بی زمان است.

کتاب راهنمای کلاسیک رهبری، رهبر مؤثر را کسی تعریف کرده است که «استانداردهای بالایی را تعیین می‌کند و ابراز علاقه می‌کند». تقریباً همه چیزهایی که از زمان این بیان نوشته شده است، ثابت شده است که تنوعی در این موضوع است.”

لئونارد آ. شلزینگر، استاد بنیاد بیکر و یکی از نویسندگان کتاب چه رهبران خدمات بزرگ می‌دانند و انجام می‌دهند.

5 1

۶. از حواس پرتی اجتناب می‌کنند

ربکا هندرسون (Rebecca Henderson)

“آنها تمرکز می‌کنند!”

ربکا ام. هندرسون (@RebeccaReCap)، استاد دانشگاه جان و نتی مک‌آرتور و نویسنده کتاب آتی بازاندیشی سرمایه‌داری در جهانی در آتش.

6

گفت‌وگو