6 ویژگی که رهبران برتر کسب و کار را متمایز می کند

۶ ویژگی که رهبران برتر کسب و کار را متمایز می‌کند

بهترین رهبران چه کاری را متفاوت انجام می‌دهند؟ اعضای هیئت علمی مدرسه بازرگانی هاروارد مهارت‌ها و ویژگی‌های رهبری را برجسته می‌کنند که خوب را از عالی جدا می‌کند.

با افزایش جابجایی مدیرعامل‌ها، بسیاری از رهبران کسب‌وکار در تلاش هستند تا مهارت‌هایی را تقویت کنند که آنها را برای مدت طولانی‌تری در راس کار نگه دارد.

از اساتید واحد مدیریت عمومی مدرسه بازرگانی هاروارد پرسیده شده که چه ویژگی‌هایی رهبران خارق العاده را از رهبران معمولی متمایز می‌کند. در اینجا چیزی است که آنها گفتند:

۱. مطالب و چالش‌های پیچیده را شفاف می‌کنند

جوزف باداراکو (Joseph L. Badaracco)

آنها می‌توانند بسیار واضح و مختصر – معمولاً با کلمات کوتاه و جملات کوتاه – و حتی در مورد مسائل پیچیده ارتباط برقرار کنند.

جوزف ال باداراکو، جان شاد، استاد اخلاق تجاری و نویسنده کتاب: چگونه هنر انعکاس را به زندگی پرمشغله خود بیاورید.

1 3

۲. آنها از تفکر جدید استقبال می کنند

روزابث ماس کانتر(Rosabeth Moss Kanter)

“آنها در برابر کوچک کردن کار خود فقط به یک چیز مقاومت می‌کنند! رهبران عالی تفاوت‌های ظریف، تضادها، احتمال خطا، گرایش‌های متضاد و دیدگاه‌های مخالف را می‌بینند. به طور خلاصه، آنها گوش می‌دهند که دیدگاه‌های بسیاری را شامل می‌شوند، از منتقدان یاد می‌گیرند، و آگاه هستند که روندها می‌توانند سریع جابجا ‌شوند و وقتی سریع و قاطعانه عمل می‌کنند بهتر مسلح می‌شوند.»

روزابث ماس کانتر، استاد مدیریت بازرگانی و نویسنده کتاب چگونه رهبران پیشرفته می‌توانند نوآوری هوشمند جهان را در یک زمان تغییر دهند.

3 3

۳. اعتماد به نفس و فروتنی را متعادل می‌کنند

چستر هوبر (Chester Huber)

“رهبران بزرگ این توانایی را دارند که قاطعانه و با اعتماد به نفس عمل کنند تا تیم خود را الهام بخشند و در عین حال تواضع نشان دهند که به بهترین تلاش های تیم خود احترام می‌گذارد و آنها را تشویق می‌کند. آنها یادگیرندگان بزرگی هستند که نتایج موفقیت آمیز را هم به عنوان دستیابی به اهداف خاص و هم بهبود توانایی سازمان خود در جهت تحقق اهداف خود می‌دانند. همچنین می‌توانند با موج بعدی چالش های خود مقابله کند.”

Chester A. Huber، مدرس ارشد مدیریت بازرگانی و مدیر عامل سابق OnStar

2 4

۴. آنها کارکنان را حول یک ماموریت متحد می‌کنند

«رهبران کارآمد هدف عملکرد سازمان را به طور مداوم و به طور گسترده در نهاد خود به اشتراک می‌گذارند – ما در تلاش هستیم تا چه چیزی را انجام دهیم، تعریف پیروزی چیست، چگونه باید موفقیت خود را بسنجیم.

  این همسویی را تضمین می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد مسئولیت طراحی و اجرای برنامه‌ها را برای دستیابی به آن اهداف تا حداکثر میزان ممکن محول کنند.”

جوزف بی فولر (@JosephBFuller)، پروفسور مدیریت و یکی از رهبران ابتکار HBS آینده مدیریت کار.

4 1

۵. استانداردهای بالایی را تعیین می‌کنند

لئونارد شلزینگر (Leonard Schlesinger)

“پاسخ به این سوال علیرغم تمام اظهارات اخیر ثابت شده است که نسبتاً بی زمان است.

کتاب راهنمای کلاسیک رهبری، رهبر مؤثر را کسی تعریف کرده است که «استانداردهای بالایی را تعیین می‌کند و ابراز علاقه می‌کند». تقریباً همه چیزهایی که از زمان این بیان نوشته شده است، ثابت شده است که تنوعی در این موضوع است.”

لئونارد آ. شلزینگر، استاد بنیاد بیکر و یکی از نویسندگان کتاب چه رهبران خدمات بزرگ می‌دانند و انجام می‌دهند.

5 1

۶. از حواس پرتی اجتناب می‌کنند

ربکا هندرسون (Rebecca Henderson)

“آنها تمرکز می‌کنند!”

ربکا ام. هندرسون (@RebeccaReCap)، استاد دانشگاه جان و نتی مک‌آرتور و نویسنده کتاب آتی بازاندیشی سرمایه‌داری در جهانی در آتش.

6

مقالات مرتبط

چرا رهبران به هوش هیجانی نیاز دارند و چگونه می‌توانند آن را توسعه دهند؟

هوش هیجانی یا EQ، توانایی فرد برای درک و مدیریت احساسات خود است، در حالی که قادر به تشخیص و تأثیرگذاری بر احساسات دیگران است. این شامل خودآگاهی، خود مدیریتی، مدیریت روابط و آگاهی اجتماعی است.

پیروی متعهدانه: بنیاد رهبران موفق

رهبری یک کلمه رایج است. کتاب ها، مقالات و وبلاگ های پرفروش بیشماری در مورد رهبری نوشته شده است. دوره ها و جلسات اجرایی اختصاص داده شده به آموزش رهبری در همه جا وجود دارد. با این حال، هیچ کس در مورد افرادی که این رهبران رهبری می کنند صحبت نمی کند. پیروان اغلب نادیده گرفته می شود، اما به اندازه رهبری مهم است. بدون پیروان متعهد، رهبران نمی توانند موفق باشند.

چگونه تجربه مدیر به تجربه کارمند شکل می‌دهد

تجربه کارمند کل سفری است که یک کارمند با سازمان شما طی می کند. این شامل همه چیز از قبل از استخدام تا تعاملات پس از خروج و همه مراحل بین آن می شود. همچنین شامل مواردی مانند محیط کار فیزیکی، روابط با همکاران و روش هایی است که یک شغل از رفاه کلی فرد حمایت می کند.

کووید باعث نابودی محل کار سنتی شده‌است. اکنون شرکت ها چه کاری باید انجام دهند؟

مدیران می توانند کارکنان خود را برای رسیدن به اهداف شرکت هدایت کنند و در عین حال آنها را به عنوان افرادی کامل ببینند که کل زندگی آنها به روش های اضطراب آور به هم ریخته است. شاید اگر خود را برای گفتگوهای معنادار در دسترس قرار دهید، یا اگر انعطاف پذیری بیشتری ارائه دهید تا هم به خواسته های کاری و هم به خواسته های شخصی توجهی که شایسته آن است جلب شود، سود خواهید برد. مهربانی های به ظاهر کوچک می توانند در آینده بسیار مفید باشد.

سوالاتی که هر رهبر باید بپرسد

پروفسور رابرت استیون کاپلان (Robert Steven Kaplan) می‌گوید: «یک شرکت یا خصوصی یا دولتی را به من نشان دهید که مشکل دارد، و من تقریباً همیشه مجموعه‌ای از رهبران را به شما نشان می‌دهم که سؤالات کاملاً اشتباهی می‌پرسند». او درباره کتاب جدیدش با عنوان «از شخص در آینه چه بپرسیم» صحبت می کند. مفاهیم کلیدی این کتاب عبارتند از:
رهبران باید به مسائل مهمی از جمله: چشم انداز و اولویت ها، مدیریت زمان، دادن و گرفتن بازخورد، برنامه ریزی جانشین پروری و تفویض اختیار، ارزیابی و همسویی، الگو بودن و دستیابی به پتانسیل واقعی بپردازند.
رهبران باید چشم انداز روشن و مجموعه ای از اولویت ها را برای سازمان داشته باشند و باید اطمینان حاصل کنند که زیردستان اصلی آنها می دانند که این اولویت ها چیست.
از آنجایی که مدیران عامل از بازخورد مافوق خود بهره مند نیستند، بسیار مهم است که آنها در مورد سبک رهبری خود از زیردستان بازخورد بگیرند.

گفت‌وگو