6 رفتار سمی که مردم را از ما دور می کند: چگونه آنها را در خود بشناسیم و تغییر دهیم

۶ رفتار سمی که مردم را از ما دور می‌کند: چگونه آنها را در خود بشناسیم و تغییر دهیم

همه ما در زمانهایی به روش‌های سمی و مضر عمل کرده‌ایم (هیچ‌کدام از ما از آن مصون نیستیم)، اما بسیاری از مردم تکامل‌یافته‌تر، متعادل‌تر و آگاه‌تر هستند، و این به ندرت در زندگی‌شان اتفاق می‌افتد.

چه رفتار سمی شما یک اتفاق معمولی باشد یا یک بار در ماه ، برای شادی و موفقیت بسیار مهم است که بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی رفتار بدی دارید، و زمانی که ظاهر شد آن را تغییر دهید.

۶ رفتار سمی عبارتند از:

شخصی گرفتن همه چیز

در کتاب کوچک قدرتمند چهار توافق، دون میگل رویز در مورد اهمیت شخصی کردن هیچ چیز صحبت می‌کند.

وقتی افراد معتقدند هر اتفاقی که در زندگی رخ می‌دهد حمله مستقیم به آنها است یا به نوعی به آنها مربوط می‌شود، وجود آنها مسموم است. واقعیت این است که آنچه مردم به شما می‌گویند و انجام می‌دهند بسیار بیشتر از شما مربوط به آنها است. واکنش مردم به شما در مورد فیلترها، دیدگاه‌ها، زخم‌ها و تجربیات آنها است. این که آیا مردم فکر می‌کنند شما شگفت انگیز هستید، یا معتقدند که شما بدترین هستید، باز هم، بیشتر به آنها مربوط می‌شود. من نمی‌گویم که باید خودشیفته باشیم و همه بازخوردها را نادیده بگیریم. من می‌گویم که درد، ناامیدی و اندوه بسیار در زندگی ما ناشی از این است که ما چیزها را شخصی می‌گیریم، در حالی که بسیار مفیدتر و سالم تر است که نظر خوب یا بد دیگران را نسبت به خود کنار بگذاریم و با قلب، شهود و خرد عمل کنیم. خرد به عنوان راهنمای شما است – هیچ چیز را شخصی نگیرید.

1 11

درد، ناامیدی و اندوه بسیار در زندگی ما ناشی از این است که ما چیزها را شخصی می‌گیریم، در حالی که بسیار مفیدتر و سالم تر است که نظر خوب یا بد دیگران را نسبت به خود کنار بگذاریم و با قلب، شهود و خرد عمل کنیم.

وسواس در مورد افکار منفی

بودن در کنار افرادی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند منفی‌ها را رها کنند، بسیار سخت است – وقتی در مورد چیزهای وحشتناکی که ممکن است اتفاق بیفتد و اتفاق افتاده است، کوتاهی هایی که متحمل شده‌اند، و زندگی ناعادلانه بی وقفه صحبت می‌کنند. این افراد سرسختانه از دیدن جنبه‌های مثبت زندگی و درس‌های مثبت آنچه که در حال وقوع است، امتناع می‌ورزند. بدبینی یک چیز است – اما ماندن دائماً در افکار منفی چیز دیگری است. فقط دیدن موارد منفی و عمل از این منظر که همه چیز منفی و علیه شما است، یک طرز فکر و زندگی کج است و شما می‌توانید آن را تغییر دهید.

2 14

فقط دیدن موارد منفی و عمل از این منظر که همه چیز منفی و علیه شما است، یک طرز فکر و زندگی کج است و شما می‌توانید آن را تغییر دهید.

رفتار با خود مانند یک قربانی

یکی دیگر از رفتارهای سمی شکایت بی وقفه است که حس قربانی شدن شما را تقویت می‌کند. باور اینکه قربانی هستید، اینکه هیچ قدرتی برای اعمال کردن ندارید و هیچ تأثیری بر مسیر زندگی خود ندارید، موضعی سمی است که شما را درگیر و کوچک نگه می ‌دارد. وقتی از ناله کردن دست بردارید و از دیدن خود به عنوان قربانی بدبخت سرنوشت، شانس یا تبعیض امتناع کنید، در می‌یابید که قدرتمندتر از آن چیزی هستید که تصور می‌کردید، اما تنها در صورتی که این واقعیت را بپذیرید.

3 10

باور اینکه قربانی هستید، اینکه هیچ قدرتی برای اعمال کردن ندارید و هیچ تأثیری بر مسیر زندگی خود ندارید، موضعی سمی است که شما را درگیر و کوچک نگه می‌دارد.

ظلم – عدم همدلی یا قرار دادن خود به جای دیگران

یکی از سمی‌ ترین و مخرب‌ ترین رفتارها – ظلم – از فقدان کامل همدلی، نگرانی یا شفقت نسبت به دیگران ناشی می‌شود. ما هر روز آن را در فضای مجازی و رسانه‌ها می‌بینیم – مردم به‌ طور ویرانگری ظالمانه و ویرانگر برای دیگران هستند فقط به این دلیل که می‌توانند. آنها مردم را به صورت آنلاین، اما به شیوه‌ای بزدلانه، با استفاده از ناشناس بودن آنها به عنوان سلاح، نابود می‌کنند. ظلم، خنجر زدن به پشت، و تکه تکه کردن کسی سمی است و به شما و هدفتان آسیب می‌رساند.

اگر متوجه شدید که از پشت خنجر می‌زنید و شخص دیگری را به زمین می‌اندازید، جلوی خود را بگیرید. عمیقاً حفاری کنید و در قلب خود شفقت پیدا کنید و متوجه شوید که همه ما یکسان هستیم.

4 7

عمیقاً حفاری کنید و در قلب خود شفقت پیدا کنید و متوجه شوید که همه ما یکسان هستیم.

واکنش پذیری بیش از حد

ناتوانی در مدیریت احساسات برای همه افراد اطرافتان سمی است. همه ما این افراد را می‌شناسیم – مردان و زنانی که به خاطر کوچکترین سکسکه یا مشکلی منفجر می‌شوند. فریاد زدن سر عابر بانک برای صف طولانی، فریاد زدن دستیارتان به خاطر خطای پاورپوینت که مرتکب شده است، یا عصبانیت با فرزندتان به دلیل ریختن شیر روی زمین. اگر متوجه شدید که بیش از حد واکنش‌پذیر هستید و در هر لحظه کنترل را از دست می‌دهید، به کمک خارجی نیاز دارید تا به شما کمک کند تا بر احساسات خود کنترل داشته باشید و بفهمید که ریشه احساسات شما چیست. یک دیدگاه بیرونی – و نوع جدیدی از حمایت – بسیار مهم است.

5 5

ناتوانی در مدیریت احساسات برای همه افراد اطرافتان سمی است.

نیاز به اعتبارسنجی مداوم

حضور در اطراف را خسته می‌کنند. آن دسته از مردان و زنانی که بارها و بارها درگیر نیاز به اثبات ارزش خود می‌شوند و دائماً می‌خواهند بر همکاران یا همسالان خود «پیروز شوند»، سمی و خسته کننده هستند.

دلبستگی بیش از حد به چیزهایی که باید به نظر برسند و باشند، و به دستیابی به نقاط عطف و دستاوردهای خاص به جای ادامه دادن به زندگی به شیوه‌ای آسان‌تر و منعطف‌تر، می‌تواند شما را فرسوده کند و همه اطرافیانتان را پایین بیاورد. تصویر بزرگتری از زندگی شما وجود دارد، و این در مورد آنچه امروز به دست می‌آورید یا شکست می‌خورید نیست. این در مورد سفر، روند، مسیر است – آنچه شما یاد می‌گیرید و به کار می‌برید، چگونه به دیگران کمک می‌کنید، و روند رو به رشدی که به خود اجازه می‌دهید در آن شرکت کنید.

از استرس بر روی نتایج خاص خودداری کنید، مانند: “من اکنون به آن ترفیع نیاز دارم!” یا “خانه من باید بزرگتر و زیباتر از خانه همسایه من باشد.” نیاز مبرم به اثبات تسلط یا ارزش خود و ایجاد عزت نفس از طریق معیارهای بیرونی موفقیت (متاسفانه) برای همه غیر از شما آشکار است و همین امر نتایج شادی را که آرزوی آن را دارید از بین می‌برد.

6 4

تصویر بزرگتری از زندگی شما وجود دارد، و این در مورد آنچه امروز به دست می‌آورید یا شکست می‌خورید نیست. این در مورد سفر، روند، مسیر است.

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

چرا اهمال کاری می‌کنیم؟

اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها، امری است که بسیاری از افراد با آن درگیرند و آن را ناشی از تنبلی خود می‌دانند، اما باید بدانید اهمال کاری به تنبلی یا مدیریت نامناسب زمان ارتباطی ندارد و تعللی است که بیشتر مربوط به خلق و خو و احساسات منفی است. اما راه‌هایی برای رهایی از آن نیز وجود دارد.

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

۴ روش برای مدیریت یک کارمند نیازمند احساسی

به عنوان یک رهبر، وظیفه شما این است که مجموعه نیازهای عاطفی اعضای تیم خود را مطالعه کنید و استراتژی هایی را ایجاد کنید که بتوانید آنها را مطابق با آرایش منحصر به فرد هر فرد تنظیم کنید. با این حال، شما نیازی به حمایت عاطفی بی پایان برای افرادی که برای برآوردن نیازهای خود تلاش می کنند، ندارید. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که نادیده گرفتن موقعیت هرگز راه حل نیست. بهترین رویکرد این است که به یک عضو تیم وابسته عاطفی کمک کنید تا بفهمد چگونه نیازهای خود را شناسایی و برآورده کند. اگر بتوانید این کار را با ظرافت و با دقت انجام دهید، به این شخص و همه اطرافیانش کمک خواهید کرد.

گفت‌وگو