6 راهنمایی برای مدیریت کارمندان

۶ راهنمایی برای مدیریت کارمندان

رهبری شرکت دارای مزایای زیادی است، اما با چالش‌هایی هم همراه است. مسئولیت مدیریت موفقیت آمیز تیم کارکنان یکی از وظایف حیاتی است که باید تکمیل کنید. مدیریت کارمند فراتر از کیفیت اعضای تیم، کار کامل است و همچنین بر اساس رفاه و روابط تیم است. البته، یک تیم خوب نیز منجر به نتایج خوبی در پایان می‌شود.

با همه آنچه که گفته شد، بیایید به ۶ راهنمایی مدیریت کارمند برتر دست یابیم که اکنون باید در حال حاضر به استراتژی کسب و کار خود اضافه کنید.

نحوه مدیریت تیم‌ها به طور موثر: ۶ راهنمایی اثبات شده

۱. با گوش دادن شروع کنید

گوش دادن یک کار است که همه ما هر روز انجام می‌دهیم، گاهی اوقات حتی ناخودآگاه. اما گوش دادن به عنوان یک رهبر تیم یا مدیرعامل یک مجموعه مهارتی کاملا متفاوت است. این مهارت نیاز به توجه بیشتری به جزئیات و صبر دارد. به عنوان یک رهبر، همیشه باید به سوالات و نگرانی‌های اعضای تیم خود گوش دهید. اگر متوجه شوید یک کارمند خاص معمولاصحبت نمی‌کند، سعی کنید برای صحبت‌های کوچک هنگام استراحت برنامه ریزی کنید و نظرات او را هم بشنوید.

منتظر نمانید تا همه به شما برسند و گزارش تحویل دهند؛ به عنوان یک رهبر، شما باید پیش رو باشید و گام اول را بردارید. همیشه مراقب باشید، و همیشه مشغول گوش دادن باشید. هنگامی که می‌دانید مشکلات تیم داخلی است، می‌توانید شروع به سر در آوردن از همه چیز کنید و اوضاع را به حالت عادی برگردانید.

1 17

۲. قبل از حل مشکلات آنها را شناسایی کنید

به عنوان یک رهبر، پس از شروع واقعا گوش دادن، بسیاری از مسائل بزرگ و کوچک را در محل کار کشف خواهید کرد. کارکنان مشکلات خود را به شما ارائه می‌دهند و از شما انتظار دارند که آنها را حل کنید. اما به منظور ریشه کن کردن یک مشکل، باید به علت اصلی آن برسید.

این مسائل را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: شخصی و سازمانی. حجم کار کارمند، نارضایتی از فرآیند و ناراحتی آنها با اعضای تیم به رده مشکلات شخصی می‌رسد. این مشکلات آسان‌تر است تا بدون تغییرات عمده در محیط کاری اصلاح شود.

برعکس، مسائل سازمانی، مانند تیم‌هایی که با حجم کار مقابله نمی‌کنند، مسائل خصمانه درون تیم و مشکلات کلی گردش کار را نمی‌توان با کمک به یک کارمند واحد حل کرد. ریشه این مسائل با مشکلات ذاتی در سازمان شرکت یافت می‌شود.

به عنوان یک رهبر تیم، باید تفاوت بین این نوع مسائل را شناسایی کنید و از این اطلاعات استفاده کنید تا استراتژی راه حل را مطرح کنید.

2 16

۳. کار را با دقت برنامه‌ریزی کنید

به عنوان یک رهبر تیم، مسئولیت شما الهام بخشیدن به کارمندان و قرار دادن آنها در مسیر درست است. برای انجام این کار، همیشه باید وظایف و پروژه‌ها را به اعضای تیم مناسب محول کنید. مرحله بعدی شروع برنامه ریزی کاری است که به تسریع و سازماندهی گردش کار کمک می‌کند.

به عنوان یک رهبر تیم، مسئولیت شما الهام بخشیدن به کارمندان و قرار دادن آنها در مسیر درست است.

یک برنامه کاری اساساً نقشه راه یک پروژه است که در آن افراد و وظایف متعددی درگیر هستند. به عنوان یک رهبر و مدیر تیم، وظیفه شما این است که یک برنامه کاری با مهلت های زمانی واقع بینانه، وظایف، نقش ها و غیره را با دقت طراحی کنید.

3 14

۴. پاداش کار سخت

خوب است که یک پروژه در حال انجام روان داشته باشید، اما به عنوان یک رهبر، باید یک قدم به عقب بردارید و به جزئیات تصویر بزرگتر نگاه کنید. اگر کارمندان خاصی واقعاً بهترین کار خود را برای کمک به موفقیت تیم انجام می‌دهد، آنگاه شایسته تقدیر هستند.

مطالعات روانشناسی نشان می‌دهد که پاداش بخش مهمی از انگیزه مثبت است، بنابراین یک موقعیت برد-برد برای همه است. سعی کنید به اعضای تیم که بهترین کار را انجام می‌دهند توجه کنید و به آنها برای تلاش‌هایشان پاداش دهید. این به آنها انگیزه می‌دهد تا به همان مسیر ادامه دهند و سایر همکاران نیز پس از مشاهده اینکه رهبر آنها متوجه شده است برای بهتر بودن و پاداش تلاش می‌کنند.

پاداش نباید زیاد باشد؛ این می‌تواند یک جایزه کوچک، تقدیر یا حتی فقط ستایش گفتاری باشد که واقعاً می‌تواند راه تاثیر زیادی داشته باشد. سایر سیستم‌های پاداش سنتی شامل انتخاب کارمند ماه، مزایای ویژه، کارت‌های هدیه و غیره است.

4 11

۵. ستایش و انتقاد را متعادل کنید

اگر به موضوع بالا برگردیم، تعریف و تمجیدها یک منبع انگیزه هستند، اما این بدان معنا نیست که شما باید یک چراغ راهنما برای ستایش باشید. کارمندان شما برای موفقیت در نهایت نیاز به تعادل سالمی از تمجید و انتقاد دارند. فقط تعریف و تمجید کردن به بهبود اعضای تیم کمک نمی‌کند، بلکه فقط انتقاد از آنها باعث ایجاد یک محیط ناخوشایند می‌شود.

تحقیقات دانشگاه بیزینس هاروارد می‌وید که جریان منظم تعریف و تمجید برای یک محل کار خوب است. قاعده کلی این است که بیشتر از انتقاد، ستایش کنید، اما نه خیلی زیاد. انتقاد باید در قالب بازخورد مفید ارائه شود و به کارکنان شما کمک کند تا از جنبه‌های ضعیف خود عبور کنند.

جریان منظم تعریف و تمجید برای یک محل کار خوب است. قاعده کلی این است که بیشتر از انتقاد، ستایش کنید، اما نه خیلی زیاد.

5 9

۶. کارها را با تیم خود چک کنید

این یکی ممکن است کمی واضح به نظر برسد، اما تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از افراد فراموش می‌کنند با تیم خود تماس بگیرند. بسیاری از کارمندانی که به طور منظم با مدیر خود صحبت نمی‌کنند، از مراجعه به آنها با مشکل تردید دارند. در عوض، آنها بر روی پروژه استرس خواهند داشت و در یک مکان گیر می‌کنند.

برای گردش کار و محیط کار موثر، باید خود را به عنوان یک رهبر قابل دسترس کنید. جلسات منظم ارتباطات باز و فضایی به طور کلی راحت را فراهم می‌کند. سازماندهی جلسات هفتگی یا دوهفته ای را در نظر بگیرید تا کارکنان را درگیر کار نگه دارید.

برای گردش کار و محیط کار موثر، باید خود را به عنوان یک رهبر قابل دسترس کنید.

تیم شما قلب پروژه شما است، و به عنوان یک مدیر، این به شما بستگی دارد که انرژی خوب را در جریان نگه دارید. در یک محیط ناخوشایند، کار به همان اندازه کارآمد انجام نمی‌‌شود. هنگامی که در حال برنامه ریزی سبک مدیریتی خود برای یک پروژه جدید هستید، این نکات را در نظر داشته باشید.

این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه چیزی برای کارمندان شما بهتر است، اما این نکات برای اکثر مردم کارساز است. به یاد داشته باشید که همیشه پذیرای پیشنهادات و انتقادات جدید از سوی اعضای تیم خود باشید، زیرا ارتباط باز واقعاً کلیدی است. با مدیریت خوب، اعضای تیم مشتاق و یک برنامه کاری محکم، هیچ چیز غیر ممکن نیست.

6 6

گفت‌وگو