5 نوع مختلف انگیزه که مدیران برای الهام بخشیدن به کارمندان استفاده می کنند

۵ نوع مختلف انگیزه که مدیران برای الهام بخشیدن به کارمندان استفاده می‌کنند

افزایش حقوق می‌تواند انگیزه بزرگی برای نیروی کار شما باشد، اگر شرکت شما توانایی پرداخت آن را داشته باشد. اما پول همیشه کلید شادی کارکنان نیست. مدیران می‌توانند کارمندان خود را به روش‌های مختلف الهام بخشند. بسیاری از این روش‌ها یک سکه هزینه ندارند، اما نیاز به زمان و توجه دارند.

پول همیشه کلید شادی کارکنان نیست.

1 12
مدیران می‌توانند کارمندان خود را به روش‌های مختلف الهام بخشند. بسیاری از این روش‌ها یک سکه هزینه ندارند، اما نیاز به زمان و توجه دارند.

نکته

علاوه بر پول نقد، می‌توانید از طریق شناخت، مربیگری، فرصت‌های رهبری، موفقیت و دوری از هنجار، به کارکنان انگیزه دهید.

علاوه بر پول نقد، می‌توانید از طریق شناخت، مربیگری، فرصت‌های رهبری، موفقیت و دوری از هنجار، به کارکنان انگیزه دهید.

قدردانی برای یک کار خوب انجام شده

به رسمیت شناختن یک کار به خوبی انجام شده یک راه عالی برای الهام بخشیدن به کارمندان است و اکثر مردم واقعاً به آن واکنش نشان می‌دهند. به رسمیت شناختن هیچ هزینه‌ای برای مدیران ندارد و برای کارکنانی که احساس می‌کنند مورد قدردانی قرار نمی‌گیرند، می‌تواند همه چیز را به همراه داشته باشد. در ستایش نیازی به تجملات یا زیاده‌روی نیست، اما دستاوردهای کارکنان را ردیابی کنید و به طور عمومی آن را تشخیص دهید.

2 15
به رسمیت شناختن یک کار به خوبی انجام شده یک راه عالی برای الهام بخشیدن به کارمندان است و اکثر مردم واقعاً به آن واکنش نشان می‌دهند.

کوچینگ، آموزش و منتورینگ

بسیاری از استراتژی‌هایی که مدیران برای الهام بخشیدن به افراد استفاده می‌کنند، هزینه زیادی ندارند و به همین دلیل موثر هستند: آنها نیاز به سرمایه گذاری در زمان خود مدیر دارند. کوچینگ راهی است که در آن مدیران می‌توانند از زمان خود به عنوان یک ابزار انگیزشی استفاده کنند.همراه کارمندانی که در شرکت شما با چالش‌ها و فرصت‌هایی روبرو هستند، رو در رو بنشینید و با آنها صحبت کنید. انتقاد سازنده بدون قضاوت را ارائه دهید تا به آنها کمک کنید پیشرفت کنند و در جایی که سزاوار آن هستند تمجید کنبد.

3 10
کوچینگ راهی است که در آن مدیران می‌توانند از زمان خود به عنوان یک ابزار انگیزشی استفاده کنند.همراه کارمندانی که در شرکت شما با چالش‌ها و فرصت‌هایی روبرو هستند، رو در رو بنشینید و با آنها صحبت کنید.

فرصت‌های رهبری

اگر نمی‌توانید به کارمندانی با عملکرد عالی افزایش حقوق بدهید، همچنان می‌توانید به آنها در قالب فرصت‌های رهبری پاداش بدهید. ارتقای بهترین کارمندان خود به موقعیت‌های بالاتر می‌تواند الهام بخش آنها برای ادامه کار عالی خود باشد. این همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا با ارائه چالش‌های جدید، کارکنان عالی را حفظ کنید. کسانی که در موقعیت‌های فعلی خود خسته می‌شوند ممکن است به زودی به دنبال فرصت‌های کاری پویاتر در جای دیگری باشند.

4 8
اگر نمی‌توانید به کارمندانی با عملکرد عالی افزایش حقوق بدهید، همچنان می‌توانید به آنها در قالب فرصت‌های رهبری پاداش بدهید. ارتقای بهترین کارمندان خود به موقعیت‌های بالاتر می‌تواند الهام بخش آنها برای ادامه کار عالی خود باشد.

از هنجار خارج شوید

الهام بخش حرفه‌ای نیز می‌تواند از استراحت از کارهای روزمره حاصل شود. راه‌های مختلفی برای دادن فرصت به کارمندان برای شارژ باتری‌های خود و فرار از هنجار وجود دارد، از جمله روزهای سرگرمی اداری، روزهای عادی و رویدادهای شرکت. شما حتی می‌توانید هفته کاری را با پیشرفت حرفه‌ای با برنامه ریزی سمینارهای درون محل و خارج از محل از بین ببرید. کارمندان نه تنها چیزی یاد می‌گیرند، بلکه احساس می‌کنند که از کارهای عادی روزانه خود فاصله می‌گیرند.

5 5
الهام بخش حرفه‌ای نیز می‌تواند از استراحت از کارهای روزمره حاصل شود. راه‌های مختلفی برای دادن فرصت به کارمندان برای شارژ باتری‌های خود و فرار از هنجار وجود دارد.

اهمیت و خوش بینی

کسب‌وکارهای موفق تلاش می‌کنند با انتقال حس اهمیت و خوش‌بینی نسبت به کار فعلی‌شان، الهام‌بخش کارمندان شوند. کارمندان تشنه داستان‌های موفقیت هستند و از اشتراک گذاری موفقیت‌های خود در رسانه‌ها یا به سادگی با مشتریان از طریق وب سایت شرکت و گفتگوهای رسانه‌های اجتماعی لذت می‌برند. موفقیت‌های شرکت خود را با کارمندان به اشتراک بگذارید تا الهام بخش تلاش‌های بیشتر و ایجاد حس غرور در آنها باشد. اگر ماه‌های سختی داشتید، موفقیت‌های شرکتی مشابه شرکت خودتان را در بازاری متفاوت به اشتراک بگذارید تا خوش‌بینی نسبت به آینده ایجاد کنید.

6 7
موفقیت‌های شرکت خود را با کارمندان به اشتراک بگذارید تا الهام بخش تلاش‌های بیشتر و ایجاد حس غرور در آنها باشد.

پاداش‌های غیرمالی حتی می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر رضایت و انگیزه کارکنان نسبت به پاداش‌های مالی سنتی داشته باشند. راهنمای مطالعه مدیریت وب‌سایت شغلی بیان می‌کند که پاداش‌های غیر مالی به افزایش اعتماد به نفس کارکنان کمک می‌کند، به آنها کمک می‌کند خودشکوفایی پیدا کنند و در شغلشان احساس امنیت بیشتری کنند. حتی کارمندانی که پاداش خوبی دریافت می‌کنند ممکن است در صورت نارضایتی از این جنبه‌ها شرکت را ترک کنند. شرکت‌ها با برنامه‌های تشویقی غیر مالی عالی می‌توانند افراد با استعداد را جذب، برای آنها ایجاد انگیزه و حفظ کنند.

پاداش‌های غیر مالی به افزایش اعتماد به نفس کارکنان کمک می‌کند، به آنها کمک می‌کند خودشکوفایی پیدا کنند و در شغلشان احساس امنیت بیشتری کنند.

گفت‌وگو