5 روشی که مشارکت کارکنان باعث رقابتی شدن شرکت شما می شود

۵ روشی که مشارکت کارکنان باعث رقابتی شدن شرکت شما می‌شود

کارمندان متعهد مدت طولانی‌تری می‌مانند، سخت‌تر کار می‌کنند و بیشتر مراقبت می‌کنند.

مشارکت کارکنان به معنای احساس ارتباط با شغل و شرکت و همچنین داشتن احساس رضایت و رفاه در انجام وظایف شغلی خاص است.

تعامل کارکنان اخیراً به یک عبارت رایج تبدیل شده است، که مایه تاسف است زیرا کارآفرینان پرمشغله و صاحبان مشاغل تمایل دارند کلمات کلیدی را تنظیم کنند.

کارمندان متعهد مدت طولانی‌تری می‌مانند، سخت‌تر کار می‌کنند و بیشتر مراقبت می‌کنند.

در این مورد خاص، عبارت کلیدی به چیزی اشاره دارد که به روش‌های واقعی و ملموس به شرکت‌ها سود می‌رساند. به عبارت ساده، پاداش‌های مشارکت کارکنان، کسب و کار شما را موفق‌تر می‌کند. مشارکت کارکنان به معنای احساس ارتباط با شغل و شرکت و همچنین داشتن احساس رضایت و رفاه در انجام وظایف شغلی خاص است. منجر به چندین صفت و رفتار قابل مشاهده می شود:

درک کاملتر از اهداف بلندمدت شرکت و نحوه تطبیق عملکردهای شغلی آنها در کل.

اعتقاد شخصی و تعهد به شرکت و مأموریت آن.

روابط هماهنگ و محترمانه‌تر با همکاران.

ادامه دادن به پیشرفت مهارت‌ها و همچنین تغییرات در زمینه یا صنعت.

پاداش‌های مشارکت کارکنان، کسب و کار شما را موفق‌تر می‌کند.

مزایای زیادی برای لذت بردن از سطوح بالای مشارکت کارکنان وجود دارد، اما این فقط این نیست که کارمندان خود را در محل کار احساس بهتر یا شادتر کنید (اگرچه این امر ذاتاً ارزشمند است). بر اساس یک مطالعه دانشگاه هاروارد، بیش از ۷۰ درصد از صاحبان مشاغل معتقدند مشارکت کارکنان مستقیماً باعث موفقیت بیشتر در تجارت شده است.

1 1

به طور خلاصه، مشارکت کارمندان به شرکت شما مجموعه‌ای از مزیت‌ها را نسبت به رقبا به پنج روش زیر ارائه می‌کند.

کارکنان بهره‌وری بیشتری دارند.

اگر سطح بهره‌وری بیشتری را برای کسب و کار خود می‌خواهید، سعی کنید سطح مشارکت کارکنان را در مشاغل خود افزایش دهید. در اینجا فقط چند اقدام وجود دارد که به ایجاد تعامل کمک می‌کند:

به آنها کار چالش برانگیز و رضایت بخش بدهید.

مسئولیت تصمیمات و نتایج را به اشتراک بگذارید.

انصاف را نشان دهید.

آموزش و فرصت‌هایی برای پیشرفت فراهم کنید.

وقتی افراد درگیر هستند، کار از هر نظر سبک‌تر می‌شود. در نتیجه، سطح استرس کاهش می‌یابد و افراد احساس می‌کنند قوی‌تر و توانایی کار بیشتری دارند. به بیان ساده، وقتی اعضای تیم به طور همزمان کاهش استرس و سطوح انرژی بالاتر را تجربه می‌کنند، بهره‌وری شرکت شما افزایش می یابد.

این منطقی است. چیزهایی که به ما پاداش‌های درونی می‌دهند، انگیزه‌مان را عمیق‌تر نگه می‌دارند. در محل کار، این منجر به بهبود بازده و افزایش سود می‌شود.

چیزهایی که به ما پاداش‌های درونی می‌دهند، انگیزه‌مان را عمیق‌تر نگه می‌دارند. در محل کار، این منجر به بهبود بازده و افزایش سود می‌شود.

2 3

مشتریان شما رضایت بیشتری دارند.

درجات بالای مشارکت کارکنان نیز منجر به افزایش وفاداری مشتری می‌شود. این منجر به تعداد بیشتری از خریدهای تکراری و بازاریابی دهان به دهان بهتر، در مقایسه با شرکت‌هایی با سطح تعامل ضعیف می‌شود.

درجات بالای مشارکت کارکنان نیز منجر به افزایش وفاداری مشتری می‌شود.

در یک مورد، زنجیره ای از فروشگاه های بزرگ سطوح بسیار بالاتری از رضایت مشتری را تجربه کردند، همانطور که توسط خود مشتریان گزارش شده بود، زمانی که کارمندان عمیقاً درگیر به آنها کمک کردند.

کارکنان شما نقص ایمنی کمتری را تجربه می‌کنند.

مطالعات همچنین نشان می‌دهد که کارکنان متعهد تخلفات یا حوادث ایمنی بسیار کمتری دارند. این منجر به کاهش زمان از دست رفته، حضور بهتر و پایدارتر و کاهش هزینه‌های مرتبط می‌شود.

کارکنان متعهد تخلفات یا حوادث ایمنی بسیار کمتری دارند.

شرکت‌های ایمن‌تر نیز از بهره‌وری بیشتری برخوردار هستند، زیرا حوادثی که باعث وقفه در عملیات می‌شوند کاهش می‌یابد. نیروی کار متعهد باعث ایجاد محل کار ایمن تر و سودآورتر می‌شود.

3 1

شرکت شما کاهش نیروی کمتری دارد.

اگر می‌خواهید کاهش نیرو و همچنین غیبت کارکنان را کاهش دهید، روی بهبود سطح مشارکت کارکنان شرکت خود کار کنید. یکی از تولیدکنندگان Fortune 100 توانست نرخ کاهش کارکنان خود را از ۱۴.۵ درصد به کمی بیش از چهار درصد کاهش دهد و همچنین میزان غیبت آنها را از طریق افزایش تعامل به نصف کاهش دهد.

اگر می‌خواهید کاهش نیرو و همچنین غیبت کارکنان را کاهش دهید، روی بهبود سطح مشارکت کارکنان شرکت خود کار کنید.

کاهش نیرو و غیبت می‌تواند هزینه‌های نیروی کار را افزایش دهد و مطمئناً منجر به کاهش بهره‌وری شود. در مقابل، دوره تصدی طولانی‌تر و کاهش غیبت به شرکت شما کمک می‌کند تا شتاب عملیات کارآمد را حفظ کند.

کارمندان متعهد به سادگی تمایلی به یافتن شغل جدیدی ندارند که کارمندان غیرفعال دارند. وقتی بتوانید نیروی کار خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید، ارزش آنها بیشتر می‌شود. با هر سرمایه‌گذاری عاقلانه، سود سهام در طول زمان با افزایش ارزش سرمایه‌گذاری بیشتر می‌شود. این در مورد سرمایه‌گذاری های مالی و همچنین سرمایه‌گذاری های سرمایه انسانی صادق است.

سود شما بیشتر است.

نتیجه نهایی یک نیروی کار بسیار متعهد، نتیجه بسیار سالم‌تری است. بهبود بهره‌وری، کاهش هزینه‌های نیروی کار و ایمنی، و سطح بیشتر رضایت مشتری به طور تجمعی حاشیه سود را بهبود می‌بخشد.

این بدان معناست که شرکت شما از مزیت رقابتی سالمی نسبت به شرکت‌هایی در حوزه کاری شما برخوردار است که مشارکت کارکنان را در اولویت قرار نمی‌دهند.

4 1

سخن نهایی

با همه این مزایای فوق‌العاده، سرمایه‌گذاری در افزایش سطح تعامل کارکنان شرکت هوشمندانه است. با ادغام بیشتر کارکنان در فرآیندهای تصمیم‌گیری، در صورت امکان، به انگیزه تعامل فکر کنید. به کارمندان اجازه دهید تا ایده‌های خود را به مدیر مربوطه بیان کنند. مدیرانی را که به ایده‌های هوشمندانه کارکنان خود گوش می‌دهند و اجرا می‌کنند، تشویق کنید (و پاداش دهید). در نهایت، مطمئن شوید که تعهد خود را برای کمک به کارکنان برای سالم ماندن و رضایت در کار و زندگی خود با استراتژی‌های عملی نشان می‌دهید.

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

رازهای کار تیمی عالی

نکته کلیدی برای رهبران این است: اگرچه تیم‌ها با مجموعه‌ای از چالش‌های پیچیده‌تر روبه‌رو می‌شوند، تعداد نسبتا کمی از عوامل تأثیر بزرگی بر موفقیت آنها دارند. اگر مدیران بدانند این عوامل چیست و روی درست کردن آنها تمرکز کنند، می توانند به بازدهی بزرگی دست یابند.

۸ نکته برای سنجش اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان

در جایگاه مدیر کسب‌وکار یا کسی‌ که در حوزه منابع انسانی مسئولیت دارد، اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان اولویت و اهمیت زیادی دارد. چون آموزش کارکنان به بخش جدایی‌ناپذیر از توسعه سرمایه‌انسانی تبدیل شده و هزینه‌های زیادی برای آن صرف می‌شود.

چرا تیم سازی برای کسب و کارها مهم است؟

یک تیم منسجم یک دستورالعمل اثبات شده برای موفقیت در تجارت است. تیم شما متشکل از افرادی با شخصیت ها، کیفیت ها، سطح تجربه، تخصص و موارد دیگر است. با این حال، کار با هم برای دستیابی به یک هدف مشترک چیزی است که آنها را به یک تیم بزرگ تبدیل می کند. کار کردن به عنوان یک تیم نزدیک باعث می شود شانس بیشتری برای موفقیت و رسیدن به ارتفاعات عالی داشته باشند. با این حال، داشتن یک تیم متحد فقط اتفاق نمی افتد. شما باید آگاهانه برای ایجاد آن تلاش کنید و با تصمیمات و اقدامات خود در مورد آن آگاه باشید.

گفت‌وگو