چرا باید این اصول کلیدی برندسازی آنلاین را در ذهن داشته باشید؟

چرا باید این اصول کلیدی برندسازی آنلاین را در ذهن داشته باشید؟

در دنیایی پر از برندها، متمایز شدن از این مجموعه می‌تواند یک چالش باشد. در حالی که برندهای جدید هر روز راه اندازی می‌شوند، چیزی برای گفتن در مورد برندهایی وجود دارد که در آزمون زمان ایستاده‌اند. برندهای معتبر با پیشنهادات و ارزش‌های متمایز، آنهایی هستند که مورد توجه مصرف کنندگان قرار می‌گیرند.

برندهای معتبر با پیشنهادات و ارزش‌های متمایز، آنهایی هستند که مورد توجه مصرف کنندگان قرار می‌گیرند.

مهم نیست که نام تجاری شما در بازار جدید باشد یا به خوبی تثبیت شده باشد، مرتبط ماندن برای این نوع طول عمر ضروری است.

مهم نیست که نام تجاری شما در بازار جدید باشد یا به خوبی تثبیت شده باشد، مرتبط ماندن برای این نوع طول عمر ضروری است.

به همین دلیل است که هیچ برند خوبی در جای خود باقی نمی‌ماند. شما باید همیشه آینده‌نگر باشید و ببینید آینده در افق چه خواهد بود. برندهایی که از فرصت‌‌های جدید استفاده می‌کنند، همان‌هایی هستند که سودآور باقی می‌مانند.

در حالی که مهم است که در صدر روندها بمانید، به ویژه در مورد برندسازی، سه اصل اساسی وجود دارد که بدون توجه به صنعت باید در نظر داشته باشید. در ادامه می‌خوانید چرا این اصول برندسازی آنلاین برای موفقیت بلندمدت برند شما بسیار مهم است.

1 2

۱. یک وب سایت قوی غیر قابل مذاکره است

بدون این استراتژی برندسازی، هیچکس کسب و کار شما را پیدا نخواهد کرد. روزهایی که مردم صرفاً به صورت شخصی از کسب و کارها حمایت می‌کردند گذشته است. حضور آنلاین قوی کلید موفقیت است، زیرا وب سایت‌ها یکی از راه‌های اصلی کشف یک شرکت توسط مصرف کنندگان است. آن‌ها نبود یک وب‌سایت یا یک وب‌سایت ضعیف را یک پرچم قرمز در نظر می‌گیرند و خواست خود را به جای دیگری می‌برند. مصرف کنندگان انتظار دارند که یک جستجوی کلیدواژه انجام دهند و پاسخ مشکل خود را بصورت آنلاین بیابند. اگر شما آنجا نباشید، شرکت شما کسی نیست که مشکل را برای آنها حل کند.

حضور آنلاین قوی کلید موفقیت است، زیرا وب سایت‌ها یکی از راه های اصلی کشف یک شرکت توسط مصرف کنندگان است.

حتی اگر برند شما وب سایت داشته باشد، کار تمام نشده است. باید به طور مداوم آن را به روز نگه دارید. آیا محصولاتی در لیست دارید که دیگر در انبار موجود نیستند و در آینده قابل پیش بینی در دسترس نخواهند بود؟ سایت شما راهی است که شرکت شما خود را به دنیا نشان می‌دهد. وقتی کسب و کار قدیمی است، به نظر می‌رسد که ضعیف و نامرتب است.

یکی دیگر از دلایلی که نیاز به یک وب سایت قوی دارید سئو سایت است. وب سایت نمی‌تواند صرفا وجود داشته باشد. همچنین باید در صفحات نتایج موتورهای جستجو در بالای صفحه ظاهر شود تا مورد توجه قرار گیرد. ایجاد محتوای با کیفیت که برای مشتریان فعلی و آینده شما مفید باشد، کلیدی است. همچنین می‌توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل رقبا استفاده کنید تا ببینید رقبای شما چگونه در جستجو ظاهر می‌شوند و تعیین کنید که باید روی کدام کلمات کلیدی در محتوای خود تأکید کنید. این تلاش‌ها می‌تواند به افزایش رتبه‌بندی SERP شما کمک کند و حضور آنلاین قوی‌تری برای برند شما ایجاد کند.

وب سایت نمی‌تواند صرفا وجود داشته باشد. همچنین باید در صفحات نتایج موتورهای جستجو در بالای صفحه ظاهر شود تا مورد توجه قرار گیرد. ایجاد محتوای با کیفیت که برای مشتریان فعلی و آینده شما مفید باشد، کلیدی است.

2 3

۲. عناصر طراحی باید با وعده برند شما سازگار و همسو باشند

نایکی با تک بال، مک دونالد با قوس‌های طلایی‌اش، و اپل باسیب گاز زده‌اش، تنها سه نمونه از کسب و کار با برندسازی ثابت هستند. مهم نیست در کجای جهان هستید، این لوگوها را خواهید شناخت. استراتژی‌های بازاریابی ممکن است با فصول تغییر کند، اما این آرم‌ها به دلیل سازگاری قابل تشخیص باقی می‌مانند.

اگرچه نام تجاری پر زرق و برق ممکن است در ابتدا جذاب باشد، اما اگر یکنواخت و هماهنگ نباشد، به یاد ماندنی نخواهد بود. تحقیقات نشان می‌دهد که برندها در نهایت تنها ۷ ثانیه فرصت دارند تا اولین تاثیر را بر مصرف‌کنندگان بگذارند. هنگام طراحی برند خود، مهم است که بلند مدت فکر کنید. چه طرح یا رنگ‌هایی در طبیعت نمادین هستند؟ چه فونت‌هایی منحصر به فرد اما قابل خواندن هستند؟ چه احساسی با نام تجاری برانگیخته می‌شود؟

اگرچه نام تجاری پر زرق و برق ممکن است در ابتدا جذاب باشد، اما اگر یکنواخت و هماهنگ نباشد، به یاد ماندنی نخواهد بود.

قبل از تصمیم گیری در مورد طراحی نهایی خود، مطمئن شوید که با وعده برند شما مطابقت دارد و لحن و صدای برند شما را منعکس می‌کند. اینها همه بخشی از شخصیت برند شما است، یا بهتر است بگوییم نوع رابطه‌ای است که می‌خواهید مشتریانتان با کسب و کارتان داشته باشند. به هر حال، اگر شما در تجارت خانه فروشی هستید، نمی‌خواهید طراحی شما به صورت غیرقابل دسترس به نظر برسد. برندسازی منسجم و هماهنگ به دلایل درست به یاد ماندنی خواهد بود.

3 3

۳. حضور منظم در رسانه‌های اجتماعی ضروری است

مشابه داشتن یک وب سایت قوی، حضور مداوم در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند برای کسب و کار شما معجزه کند. همانطور که مصرف کنندگان برندهای خاص را جستجو می‌کنند، به کانال‌های اجتماعی مورد علاقه خود نیز مراجعه می‌کنند تا آنها را کشف کنند و در مورد آنها بیاموزند. اکنون که پلتفرم‌های اجتماعی قابلیت‌های خود را برای گنجاندن راه‌حل‌های تجاری گسترش داده‌اند، اهمیت ویژه‌ای دارند. Instagram Checkout و TikTok Shopping به مصرف کنندگان دلیلی می‌دهند که ابتدا به شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند تا مستقیماً از مارک‌های مورد علاقه خود خرید کنند.

مشابه داشتن یک وب سایت قوی، حضور مداوم در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند برای کسب و کار شما معجزه کند.

برای اینکه تلاش‌های شما در رسانه‌های اجتماعی نتیجه بدهد، باید ثابت قدم باشید. برندها باید به طور مرتب محتوا را پست کنند تا قابل توجه و در ذهن باقی بمانند. خوشبختانه، چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید به مخاطبان خود بگویید. می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان از راه‌اندازی محصولات جدید، به‌روزرسانی‌های تجاری، همکاری‌ها و موارد دیگر استفاده کنید. تمرکز مداوم بر روی چند کانال اجتماعی به جای هر کانال به صورت پراکنده در دراز مدت مفیدتر خواهد بود.

برای اینکه تلاش‌های شما در رسانه‌های اجتماعی نتیجه بدهد، باید ثابت قدم باشید. برندها باید به طور مرتب محتوا را پست کنند تا قابل توجه و در ذهن باقی بمانند.

همانطور که روابط اجتماعی برای اجازه دادن به مصرف کنندگان در مورد شما مهم است، فرصت طلایی را نیز برای شما فراهم می‌کند تا در مورد آنها بیاموزید. شما و تیمتان می‌توانید ببینید چه کسانی صفحه برند شما را در کانال‌های مختلف دنبال می‌کنند و با مخاطبان خود آشنا شوید. این می‌تواند به شما کمک کند تا کمپین‌های بازاریابی بهتری برای جذب مشتریان جدید و همفکر ایجاد کنید. همچنین می‌توانید بیاموزید که چه نوع پست‌هایی بهترین عملکرد را دارند و چه زمانی. تطبیق پست‌های خود برای همسویی بهتر با آنچه مصرف کنندگان شما به دنبال آن هستند، یک استراتژی برنده است.

برای ایجاد برندی که توجه مصرف کننده را به خود جلب کرده و حفظ کند، به یک وب سایت قوی، عناصر برندسازی منسجم و همسو و حضور قوی و پایدار در رسانه‌های اجتماعی نیاز دارید. پذیرش این سه اصل برندسازی آنلاین، ردپای برند شما را بهبود می‌بخشد و به شما کمک می‌کند از رقبا جلوتر بمانید. مهمتر از آن، آنها شما را قادر می‌سازند تا در طولانی مدت با مخاطبان اصلی خود مرتبط بمانید.

برای ایجاد برندی که توجه مصرف کننده را به خود جلب کرده و حفظ کند، به یک وب سایت قوی، عناصر برندسازی منسجم و همسو و حضور قوی و پایدار در رسانه های اجتماعی نیاز دارید

5 2

گفت‌وگو