سعدی-رهبری

شایستگی‌‌های رهبری از نگاه سعدی

به مناسبت بزرگداشت سعدی
ارایه: محمدجواد آبگون
انجمن صنفی منابع انسانی

بشنوید:

ارایه بزرگداشت سعدی

همه ی ما فارسی زبانان، سعدی را شاعری عاشق پیشه که تجربه سفرهای بسیار زیاد را با خود به همراه دارد، می شناسیم.


نکته جالب این است که دو اثر مهم سعدی یعنی “بوستان” و “گلستان ” با آموزه های مدیریتی شروع می شود که این شروع در باب نخست هر اثر با نامهای “در عدل و تدبیر و رای ” و ” در سیرت پادشاهان” قابل دویت است. این رفتار در استانداردهای مدیریتی مانند ایزو هم قابل مشاهده است با عنوان”رهبری”یا “مسوولیت مدیریت”.


این شایستگی های رهبری و مدیریتی مطرح شده نه برای حاکمان بلکه برای مدیران کنونی هم قابل کاربردند.
ما این موصوع را با نام شایستگی های رهبری از نگاه سعدی با شما در میان میگذاریم.

رشد اقتصادی، توسعه سیاسی و ثبات فرهنگی هر جامعه در دراز مدت به شایستگیهای مدیران باز می گردد. هیچ سازمانی را نمی توان یافت که موفقیتی پایدار و رشدی مستمر را تجربه کرده باشد مگر آنکه توسط مدیر یا تیمی از مدیران و رهبران شایسته و کارآمد اداره و هدایت شده باشد. مدیران، سرنوشت ساز محیط خود هستند و مدیران شایسته بنا بر گفته زنده یاد وفا غفاریان، “اینها ]مدیران شایسته[ خاک را به عمل کیمیا کنند” . لوییس گرستنر مدیر عامل آی بی ام در حالی سال ۱۹۹۶ را به پایان رساند که ارزش سهام ۱۰۰ دلاری شرکت خود را به ۲۹۳ دلار رسانده بود. نقش او در آفرینش ثروت برای صاحبان سهام شرکت، مردم و کشور خود انجام یک رسالت است. به همین دلیل دستیابی به مدیران شایسته و تحول آفرین، دغدغه بزرگ سازمان ها به شمار می آید.
شایستگی مدیریتی صرفا از طریق کسب دانش و معلومات حرفه ای حاصل نمی شود، بلکه این امر مستلزم توسعه همه جانبه افراد در ابعاد مهارتی، شخصیتی، تحول در نگرش و رفتار مدیر است. مدیران شایسته مدیرانی هستند که الگوی رفتاری مطلوبی را ارایه دهند و در عملکرد خود به معیارهای اثربخشی دست یابند.
موضوعی که طی سالیان تجربه کار کردن با مدیران موفق ایرانی متوجه شدم این است که اکثر این مدیران قرابت زیادی با فرهنگ و ادبیات فارسی دارند و این موضوع علاوه بر تقویت واژگان لغات یک مدیر و تقویت نیمکره های مغزی، باعث تقویت شاییستگی‌های مدیریتی آنها نیز شده است.
در اینجا ما شایستگی های رفتاری مانند آداب سخن گفتن، احسان، تواضع و خاکساری، همدلی ، یادگیری و…. را از نگاه سعدی بررسی کردیم.

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

۸ نکته برای سنجش اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان

در جایگاه مدیر کسب‌وکار یا کسی‌ که در حوزه منابع انسانی مسئولیت دارد، اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان اولویت و اهمیت زیادی دارد. چون آموزش کارکنان به بخش جدایی‌ناپذیر از توسعه سرمایه‌انسانی تبدیل شده و هزینه‌های زیادی برای آن صرف می‌شود.

گفت‌وگو