سمیه جلیلی مدرس دوره شیوه‌های اقناع و تبلیغ

دوره آموزشی «شیوه‌های اقناع و تبلیغ» در کارزیلا رونمایی شد

دوره آموزش آنلاین «شیوه‌های اقناع و تبلیغ» در سایت کارزیلا
دوره آموزش آنلاین «شیوه‌های اقناع و تبلیغ» در سایت کارزیلا

از ابتدای آبان ماه دوره آموزشی «شیوه‌های اقناع و تبلیغ» در سایت کارزیلا رونمایی شده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

این دوره آموزشی که با هدف آشنایی با مفاهیم کلی حوزه تبلیغات و نحوه اثرگذاری بر مخاطب، تدوین شده، در ۷ درس به صورت محتوای ویدیویی و متنی ارائه شده و امکان دانلود مستنداتی چون اسلاید‌های هر درس نیز در آن فراهم شده است.

مخاطبان این دوره آموزشی کارشناسان حوزه روابط عمومی و بازاریابی هستند که با شیوه‌ای آسان می‌توانند در این دوره درباره مفاهیم کلی و پایه‌ای تبلیغات و اقناع اطلاعات کسب‌ کنند.

آزمون‌های کوتاه در پایان هر درس به مخاطب دوره کمک می کند در سریع‌ترین زمان دانش کسب شده هر درس را سنجش کرده و از آن طریق موارد کلیدی و مهم را نیز مرور کند.

بخش های اصلی محتوای دوره آموزشی «شیوه‌های اقناع و تبلیغ»

 1. مقدمه و معرفی دوره
 2. تبلیغات چیست؟
  • تعاریف و مفاهیم
  • تفاوت اقناع و تبلیغ
  • اهمیت تبلیغات در روابط عمومی
 3. تکنیک‌های تبلیغات
  • بخش اول
  • بخش دوم
 4. اثربخشی تکنیک‌های تبلیغات
 5. فنون اقناع
 6. اشاعه نوآوری
 7. نحوه طراحی یک برنامه تبلیغاتی
 8. آزمون نهایی دوره

دوره شیوه‌های اقناع و تبلیغ در انتها شامل یک آزمون آنلاین نیز خواهد بود که شرایط حضور در آن در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

آشنایی با مدرس دوره «شیوه‌های اقناع و تبلیغ»

مدرس این دوره آموزشی سمیه جلیلی کارشناس حوزه ارتباطات و بازاریابی دیجیتال است که سابقه فعالیت حرفه‌ای در بخش بازاریابی و روابط عمومی شرکت‌های مطرح حوزه فناوری اطلاعات مانند چارگون و رهنما را دارد و در سال‌های اخیر در بسیاری از پروژه‌ها و کمپین‌های دیجیتال برای استارتاپ‌های موفق ایرانی مشارکت داشته است.

سمیه جلیلی درباره نیازسنجی این دوره معتقد است:

محتوای گوناگون و پرحجمی در حوزه ارتباطات در اینترنت و سایت‌های مختلف وجود دارد. حجم بالای این محتوا ممکن است برای فعالان روابط عمومی و بازاریابی گیج‌کننده باشد. ضمن اینکه اغلب شامل مفاهیم کاربردی و نحوه کار با ابزارهای ساخت و انتشار پیام هستند و کمتر به مباحث پایه‌ای مانند شیوه‌های تبلیغ و اقناع مخاطب پرداخته‌اند. همین موضوع نیاز به ارائه چنین موضوعاتی را در حوزه تبلیغات برجسته‌ می‌کند.

به گفته جلیلی در محتوای این دوره سعی شده مثال‌هایی از فضای اجتماعی و اقتصادی معاصر آورده شود تا مخاطب با کنکاش در مصداق‌های ملموس، مهارت استفاده کاربردی از مفاهیم این دوره را بیاموزد.

اهمیت آموزش در حوزه تبلیغات و ارتباطات

حوزه ارتباطات چه در سازمان‌های دولتی وچه در شرکت‌ها و کسب‌وکارهای خصوصی، به پایه‌ترین نیازمندی مدیریتی تبدیل شده و اهتمام ویژه‌ای فرای برنامه‌های عادی آموزش کارکنان می‌طلبد. کارشناسان این حوزه برای انجام درست وظایف خود و اثرگذاری در حوزه جامعه هدف نه تنها باید هر روزه با چالش تغییر در ابزارهای ارتباطات دیجیتال روبرو شوند بلکه مهارت های مفهمومی در ایده‌پردازی و تولید پیام تبلیغات بخش پیچیده‌تر ماجراست که اغلب در هیاهوی ابزارهای جدید از آن غفلت می‌شود.

دوره آموزشی «شیو‌ه‌های اقناع و تبلیغ» بدون توجه به اینکه محتوای پیام تبلیغاتی چیست یا ابزار و پلتفرم انتشار چیست، تکنیک‌هایی برای اثربخش‌ کردن آن ارائه می‌دهد.

کارزیلا به عنوان پلتفرم توسعه منابع انسانی در نظر دارد، در مراحل بعدی نیز دوره‌های آموزشی دیگری در حوزه ارتباطات ارائه کند. دو دوره‌ جدیدی که در هفته‌های آینده رونمایی خواهند شد دوره «برنامه‌ریزی استراتژیک روابط عمومی» و «هنر خوب نوشتن در روابط عمومی» خواهد بود.

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

۸ نکته برای سنجش اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان

در جایگاه مدیر کسب‌وکار یا کسی‌ که در حوزه منابع انسانی مسئولیت دارد، اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان اولویت و اهمیت زیادی دارد. چون آموزش کارکنان به بخش جدایی‌ناپذیر از توسعه سرمایه‌انسانی تبدیل شده و هزینه‌های زیادی برای آن صرف می‌شود.

گفت‌وگو