تقدیر وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور از کارزیلا

تقدیر وزارت امور اقتصادی و دارایی از خدمات آموزشی کارزیلا

لوح تقدیر وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور از خدمات آموزشی کارزیلا در پی رضایتمندی از همکاری مشترک از سوی معاونت توسعه سرمایه انسانی این سازمان، به مدیر استارت‌آپ کارزیلا، مهدیس پرپنچی اهدا شد.

طی ماه‌های گذشته کارزیلا به عنوان پلتفرم جامع توسعه منابع انسانی ایران، دوره‌های آموزشی متنوعی برای کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور به صورت آنلاین ارائه داد که مورد توجه مدیران و کارشناسان این سازمان قرار گرفت.

در لوح یادبودی که با امضای مسیح رحیم‌آبادی، معاون محترم مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی وزارت اقتصاد و دارایی به کارزیلا اهدا شده از تلاش‌های این مجموعه در تحقق رسالت آموزشی تقدیر به عمل آمده است.

تقدیر وزارت اقتصاد ودارایی از خدمات آموزشی کارزیلا 1 edited 1
تقدیر وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور از خدمات آموزشی کارزیلا

این لوح تقدیر ضمن تشکر از فعالیت‌های مدیران و کارکنان کارزیلا در ایجاد خدمات رضایت‌بخش آموزشی بر اهمیت آموزش در تعالی سرمایه‌های انسانی سازمان‌ها تاکید دارد و تحقق اهداف و برنامه‌های کلان کشوری را نتیجه اهتمام مستمر در مسئله آموزش می‌داند.

محورهای همکاری که منجر به تقدیر وزارت امور اقتصادی و دارایی از خدمات آموزشی کارزیلا شد:

دوره‌های آموزشی که ویژه کارکنان و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور در پلتفرم کارزیلا ارائه شده با هدف توسعه مهارت‌های سرمایه انسانی این سازمان و در حوزه های مختلفی از رفاه کارکنان تا روابط عمومی، آموزش الکترونیک و مدیریت منابع انسانی را شامل می‌شود و امکانات متنوعی مانند آزمون‌های متنوع آنلاین و صدور گواهینامه را نیز ارائه می‌نماید.

تولید محتوای ویدیویی و متنی دوره‌های آموزشی براساس نیازهای آموزشی و سرفصل‌های استاندارد درخواست شده از این وزارت‌خانه توسط تیم کارشناسی کارزیلا انجام شده و با فرمت‌های متنوعی بر بستر این پلتفرم به کارکنان وزارت اقتصاد و دارایی ارائه شده است.

برخی از دوره‌های آموزشی که موضوع این خدمات آموزشی به واحد توسعه سرمایه‌ انسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور بوده به شرح زیر هستند:

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

۸ نکته برای سنجش اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان

در جایگاه مدیر کسب‌وکار یا کسی‌ که در حوزه منابع انسانی مسئولیت دارد، اثربخشی آموزش آنلاین کارکنان اولویت و اهمیت زیادی دارد. چون آموزش کارکنان به بخش جدایی‌ناپذیر از توسعه سرمایه‌انسانی تبدیل شده و هزینه‌های زیادی برای آن صرف می‌شود.

گفت‌وگو