بهره وری در دنیای کار در حال تغییر

بهره‌وری در دنیای کار در حال تغییر

کار هیبریدی موضوعی است که در حال حاضر بر لبان همه است. چگونه کار خواهد کرد؟ موثرترین دفتر برای کار از راه دور چیست؟ دائمی خواهد بود؟ و، البته، آیا کارکنان هنگام تقسیم زمان خود بین مکان‌ها سازنده خواهند بود؟

هیبرید چیست؟

کار ترکیبی روشی برای ترکیب کار اداری و کار از راه دور برای تطابق بهتر با نیازهای سازمان و کارکنان آن است. بسته به سازمان ممکن است متفاوت به نظر برسد، برخی ممکن است قوانینی مانند “همه کارکنان ۳ روز در هفته وارد دفتر می‌شوند” را انتخاب کنند، در حالی که دیگران ممکن است به کارکنان اجازه دهند محل کار خود را به صورت روزانه انتخاب کنند. نحوه ظاهر سیستم هیبریدی شما باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای کارکنان و سازمان شما به بهترین شکل ممکن کار می‌کند.

کار هیبریدی روشی برای ترکیب کار اداری و کار از راه دور برای تطابق بهتر با نیازهای سازمان و کارکنان آن است.

بهره‌وری کارکنان برای موفقیت یک سازمان کلیدی است، بنابراین اگر کارکنان در محل کار پریشان، بی قرار یا استرس داشته باشند، این می‌تواند تاثیر زیادی بر روی آن داشته باشد. اما چگونه می‌توان با این موضوع مبارزه کرد؟ چگونه مطمئن می‌شوید که کارکنان خود در یک محیط کاری ترکیبی کارآمد هستند؟

بهره‌وری کارکنان برای موفقیت یک سازمان کلیدی است

در حالی که ما فرمول جادویی برای بهره‌وری نداریم، نکات و نکات مفیدی داریم که می‌تواند به سازمان شما در افزایش بهره‌وری در طول کار ترکیبی کمک کند.

1 3

به طور منظم با کارکنان خود گفتگو داشته باشید

ارتباط همیشه در یک سازمان مهم است، خواه به طور کامل در دفتر کار کنید، از راه دور یا کمی از هر دو. گفتگوهای واضح و منظم برای اطمینان از اینکه همه در اهداف خود همسو هستند و آنطور که باید عمل می‌کنند، کلیدی است. از طریق مدیران و کارکنانی که حداقل یک بار در ماه گفتگو می‌کنند، سازمان‌های شما می‌توانند مراقب افراد خود باشند، بنابراین اگر کسی مشکل دارد، می‌توان اقداماتی را برای کمک انجام داد.

ارتباط همیشه در یک سازمان مهم است، خواه به طور کامل در دفتر کار کنید، از راه دور یا کمی از هر دو. گفتگوهای واضح و منظم برای اطمینان از اینکه همه در اهداف خود همسو هستند و آنطور که باید عمل می‌کنند، کلیدی است.

2 6

به کارمندان خود گوش دهید

اگر کارکنان با مشکل مواجه هستند، مسدود کننده‌هایی دارند، مطمئن شوید که مدیران و منابع انسانی به آنها گوش می‌دهند. اگر کارمندان وقتی مسائلی را مطرح می‌کنند، هیچ فایده‌ای نداشته باشد، گفتگو ماهانه برای کارمندان برای صحبت با مدیرانشان فایده‌ای ندارد. برای برخی، کار هیبریدی به دلایل مختلف یک مبارزه خواهد بود.

برخی از افراد می‌خواهند تمام وقت از خانه کار کنند، برخی دیگر ممکن است با یک کار خانگی کمتر ایده آل دست و پنجه نرم کنند، و سپس کسانی هستند که دوست ندارند وقت خود را بین دو مکان تقسیم کنند.

اگر کارکنان با مشکل مواجه هستند، مسدود کننده‌هایی دارند، مطمئن شوید که مدیران و منابع انسانی به آنها گوش می‌دهند. اگر کارمندان وقتی مسائلی را مطرح می‌کنند، هیچ فایده‌ای نداشته باشد، گفتگو ماهانه برای کارمندان برای صحبت با مدیرانشان فایده‌ای ندارد.

3 4

قوانین ترکیبی را تا حد امکان شفاف کنید

هر کاری که تصمیم دارید در مورد کار هیبریدی انجام دهید، مطمئن باشید که هیچ ابهامی در مورد قوانین کار ترکیبی شما وجود ندارد. همه کارکنان شما باید بدانند که از آنها چه انتظاری می‌رود و چرا این تصمیمات را برای سازمان خود گرفته‌اید. به این ترتیب جایی برای سوء تفاهم در تیم‌ها باقی نمی‌ماند.

هر کاری که تصمیم دارید در مورد کار هیبریدی انجام دهید، مطمئن باشید که هیچ ابهامی در مورد قوانین کار ترکیبی شما وجود ندارد. همه کارکنان شما باید بدانند که از آنها چه انتظاری می‌رود و چرا این تصمیمات را برای سازمان خود گرفته‌اید.

4 3

اطمینان حاصل کنید که آنها همه چیز مورد نیاز خود را دارند

اگر تیم شما بین دو مکان تقسیم شده است، اطمینان حاصل کنید که همه چیزهایی را که نیاز دارند، هم در دفتر و هم در هر جایی که از راه دور کار می‌کنند، دارند. بسیاری از کارکنان قطعات تجهیزات را از دفاتر به خانه خود منتقل می‌کنند. از نظر عملی، آنها نمی‌توانند هر هفته قطعات بزرگی از تجهیزات (مانند صندلی، مانیتور و غیره) را به عقب و جلو ببرند.

بعید است که فردی که در راه اندازی خود احساس ناراحتی می‌کند تا حد امکان بهره‌وری داشته باشد، بنابراین اگر سازمان شما کار ترکیبی را اجرا می‌کند، باید همه چیزهایی را که کارکنان برای کار راحت در هر دو محل کار نیاز دارند، فراهم کنید.

اگر تیم شما بین دو مکان تقسیم شده است، اطمینان حاصل کنید که همه چیزهایی را که نیاز دارند، هم در دفتر و هم در هر جایی که از راه دور کار می‌کنند، دارند.

5 1

کارمندان را با چیدمان‌های مختلف خانه در نظر بگیرید

در حالی که ممکن است امیدوار باشید بتوانید یک راه حل یک اندازه مناسب برای مدل کار هیبریدی خود پیدا کنید، ممکن است این امکان پذیر نباشد. در حالی که بسیاری از مردم از کار کردن در خانه خود لذت می‌برند و آن را مکانی مفید برای کار می‌دانند، دیگران این احساس را ندارند. والدینی را در نظر بگیرید که در طول روز کاری فرزندانی در خانه دارند، یا کارمندان جوان‌تری که همسر دارند یا از اتاق خواب خود کار می‌کنند.

اگر کسی به شما می‌گوید که راه‌اندازی از راه دور اجازه نمی‌دهد کار سازنده‌ای انجام دهید، به او گوش دهید و در صورت امکان، به او اجازه دهید هر چند وقت یک‌بار که نیاز دارد در دفتر حضور داشته باشد.

اگر کسی به شما می‌گوید که راه‌اندازی از راه دور اجازه نمی‌دهد کار سازنده‌ای انجام دهید، به او گوش دهید و در صورت امکان، به او اجازه دهید هر چند وقت یک‌بار که نیاز دارد در دفتر حضور داشته باشد.

6 5

به جای روزها، به وظایف فکر کنید

به جای اینکه از کارکنان بخواهید برای مثال هر دوشنبه و پنجشنبه یا حداقل ۳ روز در هفته به دفتر بیایند، می‌توانید از آنها بخواهید در محیطی باشند که به بهترین وجه برای وظیفه‌ای که انجام می‌دهند، باشند.

اگر کارکنان جلساتی داشته باشند که بهتر است چهره به چهره انجام شوند، یا روی پروژه‌ای کار می‌کنند که می‌تواند با نظرات همکاران منتفع شود، منطقی است که آنها برای این وظایف در دفتر حضور داشته باشند. اما اگر آنها خودشان گزارشی می‌نویسند، یا تماسی برقرار می‌کنند که نیاز به فضای ساکت‌تری دارد، کار از خانه ممکن است مناسب‌تر باشد.

بنابراین کارکنان باید وظایفی را که در طول هفته انجام می‌دهند بررسی کنند و بر این اساس از خود بپرسند که آیا این روز برای کار اداری مناسب‌تر است یا کار از راه دور؟

در نتیجه، برای افزایش بهره‌وری در یک محیط کاری ترکیبی، مدیران و منابع انسانی باید از نیازهای کارکنان خود آگاه باشند، به مسائل آنها گوش دهند و تمام تلاش خود را برای حمایت از تیم خود انجام دهند. در تحقیقات دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۱۹ مشخص شد که کارکنان زمانی که شاد هستند ۱۳ درصد بهره‌وری بیشتری دارند، بنابراین اطمینان از خوشحالی کارکنان در محیط کاری خود کلید بهره‌وری است!

برای افزایش بهره‌وری در یک محیط کاری ترکیبی، مدیران و منابع انسانی باید از نیازهای کارکنان خود آگاه باشند، به مسائل آنها گوش دهند و تمام تلاش خود را برای حمایت از تیم خود انجام دهند.

7 4

مقالات مرتبط

آموزش آنلاین-الکترونیکی- در دوران شیوع کرونا

همه­‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم جهان را مجبور کرده تا در همه جا از کلاس‌­های مجازی استفاده کنند. چنین بحرانی در حالی بی‌­سابقه به نظر می‌­رسد که پیش از نیز این آموزش آنلاین در شرایطی مانند بعد از زلزله و برای حفظ تداوم آموزش و یادگیری مورد استفاده قرار می­‌گرفته است.

هفت روش برتر موثر در مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی در دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته و همچنان ادامه دارد. با این حال، بهترین شیوه‌های منابع انسانی اصلی همچنان پابرجا بوده و در طول سال‌ها به عنوان دستورالعملی برای متخصصان منابع انسانی عمل کرده است. اما آنها شامل چه چیزی هستند و چرا اینقدر مهم هستند؟ در این مقاله، به هفت روش برتر برای منابع انسانی خواهیم پرداخت. اینها برای مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار مهم هستند.

چرا فهرست کارهای روزانه مفید است؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا باید فهرست کارهای روزانه یا همان «to-do list» برای خود ایجاد کنید، در حالی که اغلب آن را گم می کنید یا نادیده می گیرید؟ روانشناسان پاسخی دارند که به شما کمک می‌کند، با استفاده از فهرست کارها، عملکرد خود را بهبود دهید و سازنده و خلاق باشید.

رازهای کار تیمی عالی

نکته کلیدی برای رهبران این است: اگرچه تیم‌ها با مجموعه‌ای از چالش‌های پیچیده‌تر روبه‌رو می‌شوند، تعداد نسبتا کمی از عوامل تأثیر بزرگی بر موفقیت آنها دارند. اگر مدیران بدانند این عوامل چیست و روی درست کردن آنها تمرکز کنند، می توانند به بازدهی بزرگی دست یابند.

گفت‌وگو