کار- لغتنامه منابع انسانی

انتشار لغت‌نامه منابع انسانی

ما در کارزیلا شور و اشتیاق زیادی برای تولید محتوای مرتبط با منابع انسانی و به اشتراک‌گذاری محتوا با جامعه فارسی‌زبان داریم. حجم و بزرگی دانش منابع انسانی با سرعت زیادی در سال‌های اخیر رشد کرده است و ما برای آن‌که بتوانیم این دانش را برای ایران و زبان فارسی بومی‌سازی کنیم برنامه‌ریزی مفصل و چندلایه‌ای انجام داده‌ایم.

در یک قدم ابتدایی اما بنیادی امروز لغت‌نامه منابع انسانی را رونمایی می کنیم.

لغت‌نامه منابع انسانی منبعی غنی از اصطلاحات، واژگان و ترمینولوژی منابع انسانی را در اختیار جامعه قرار می‌دهد. این لغت‌نامه مشتمل بر چندصد لغت است که در فاز نخست از واژه‌نامه منابع انسانی هاروارد و همین‌طور سایت HR Zone به عنوان ماخذ استفاده می کند. اما چون بومی‌سازی اهمیت فراوانی دارد در برگردان سعی شده است به مسایل مربوط به ایران نظیر قوانین و مقررات کشوری نیز بپردازیم و به تدریج لغات و اصطلاحات بیشتر و بومی‌تری به این لغت‌نامه افزوده می‌شود.

واجب است از تلاش دو تن از هم‌بنیان‌گذاران کارزیلا یعنی مهدیس پرپنچی و محمدجواد آبگون که زحمت و هم‌فکری زیادی در برنامه‌ریزی و اجرای این طرح داشته‌اند یاد کنیم.

در قدم‌های بعدی، در روزهای آتی از دانش‌نامه منابع انسانی نیز رونمایی خواهیم کرد. این دانش‌نامه نیز بخشی زنده از سایت است که به صورت مستمر مقالات تالیفی تیم کارزیلا و سایر متخصصان را در حوزه مدیریت منابع انسانی منتشر خواهد کرد تا گنجینه‌ای ارزشمند را در اختیار کاربران قرار دهد.

مقالات مرتبط

گفت‌وگو