انتخاب های شغلی که در 20 سال آینده از آنها پشیمان خواهید شد

انتخاب‌های شغلی که در ۲۰ سال آینده از آنها پشیمان خواهید شد

هر روز با انتخاب‌هایی در شغل خود مواجه می‌شویم که در دراز مدت بر ما تأثیر می‌گذارد. آیا باید برای آن پروژه جدید داوطلب شوم؟ آیا باید درخواست افزایش حقوق بدهم؟ آیا باید فرصت مطالعاتی بگیرم؟ آیا باید به اضافه کاری بله بگویم؟

شغلی را که دوست دارید انتخاب کنید، و هرگز مجبور نخواهید شد یک روز در زندگی خود کار کنید.

اما گاهی اوقات ما بزرگ‌ترین انتخاب‌هایی را که باعث می‌شود ۲۰ سال آینده با غرور و رضایت به گذشته نگاه کنیم، از دست می‌دهیم – یا پشیمان می‌شویم.

لذت در کار، کمال را در کار قرار می‌دهد.

در اینجا برخی از انتخاب‌های شغلی وجود دارد که اغلب انجام می‌دهیم اما در ۲۰ سال آینده عمیقاً پشیمان خواهیم شد:

تظاهر به چیزی که نیستیم

شاید برای تحت تاثیر قرار دادن رئیس خود وانمود می‌کنید که یک طرفدار ورزش هستید، یا دهان خود را در مورد چیزی برای حفظ آرامش بسته نگه می‌دارید. شاید دارید وانمود می‌کنید که در چیزی متخصص هستید که واقعاً نیستید. اما تظاهر مداوم به چیزی که نیستید، با خودتان صادق نیستید و باعث می‌شود احساس پوچی کنید.

1 23

تصمیم‌گیری فقط بر اساس پول

چه در مورد حقوق شخصی صحبت کنیم و چه در مورد بودجه پروژه، تصمیم‌گیری صرفاً بر اساس پول تقریباً هرگز ایده خوبی نیست. مطمئناً، اعداد مهم هستند، اما ده‌ها عامل دیگر – از جمله احساس درونی شما – وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

2 26

فکر می‌کنید می‌توانید چیزی را در مورد شغل تغییر دهید.

بسیار شبیه یک رابطه، اگر وارد شغلی شوید و فکر کنید که “این شغل عالی خواهد بود، اگر فقط…” این یک پرچم قرمز است. به احتمال زیاد، تا زمانی که در یک موقعیت رهبری قرار نگیرید، نخواهید توانست چیزهایی را که اساساً اشتباه هستند تغییر دهید.

3 23

کوتاه آمدن

شما یک شغل خوب، با حقوق و مزایای خوب دارید، اما چیزی که واقعاً می‌خواهید این است که … هیچ لطفی به خودتان نمی‌کنید تا به چیزی که فقط خوب است رضایت دهید. آنقدر به خود ایمان داشته باشید که به دنبال چیزی که لایق آن هستید بروید، خواه یک موقعیت جدید، افزایش دستمزد یا یک فرصت باشد.

4 14

۵۰، ۶۰، ۸۰ ساعت کار در هفته.

ممکن است فکر کنید که باید آنقدر کار کنید – زیرا انتظار می‌رود، زیرا به پول نیاز دارید، زیرا می‌خواهید در نظر رئیس خود خوب به نظر برسید – اما هیچکس به بستر مرگ نمی‌رسد و نمی‌گوید: “خدایا، ای کاش وقت بیشتری برای  کار کردن صرف می‌کردم.”

5 12

آخر قرار دادن دوستان و خانواده

موفقیت در شغلتان به معنای محاصره کردن خود با افراد حامی است – و اغلب، این افراد همکاران یا کارمندان شما نیستند، آنها دوستان و خانواده شما هستند. آن روابط را خراب کنید و ممکن است متوجه شوید که موفقیت شغلی شما چندان مهم نیست.

6 10

مدیریت خرد همه چیز

این در مورد تیم و کارمندان شما و همچنین به طور کلی در مورد زندگی صدق می‌کند. اگر به جای اینکه گاهی اوقات فقط اجازه دهید زندگی اتفاق بیفتد، همه چیزهای خرد را مدیریت کنید، متوجه خواهید شد که دائماً در حال مبارزه با اضطراب و سرکوب هستید.

7 4

پرهیز از اشتباه کردن

اگر فعالانه از اشتباه کردن در حرفه خود اجتناب می‌کنید، پس ریسک نمی‌کنید. در حالی که ممکن است وضعیت موجود را حفظ کنید، پاداشی نیز نخواهید داشت. خطر کن. اشتباه کن عواقب آن را بپذیرید و از آن بیاموزید.

9 2

فقط به فکر خود بودن

بهترین استراتژی شبکه‌ای که می‌توانید داشته باشید این است که فعالانه به دنبال فرصت‌هایی برای کمک به دیگران باشید. اگر همیشه خود و نیازهایتان را در اولویت قرار دهید، متوجه خواهید شد که خیلی به دور دستها نمی‌رسید.

10 2

برای خوشبختی خود ارزش قائل نیستید

این حقیقت غم انگیزی است که مردم اغلب بر این باورند که می‌توانند شادی را به بعد موکول کنند، اما گاهی اوقات شادی دیرتر اتفاق نمی‌افتد. امروز شاد بودن را در اولویت قرار دهید. این ممکن است به معنای تغییر شغل باشد، یا ممکن است فقط به معنای انتخاب شادتر بودن از شغلی باشد که دارید.

11 2

گفت‌وگو